Jesteś tutaj: HomeBydgoszczEuroposeł z regionu odpowiedzialny za budowanie relacji Unii Europejskiej z USA

Europoseł z regionu odpowiedzialny za budowanie relacji Unii Europejskiej z USA

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 12 październik 2019 10:52
Europoseł z regionu odpowiedzialny za budowanie relacji Unii Europejskiej z USA Fot: European Union

We wtorek jedna z najważniejszych delegacji Parlamentu Europejskiego, odpowiedzialna za budowanie dwustronnych relacji ze Stanami Zjednoczonymi, wybrała swojego przewodniczącego. Został nim europoseł Radosław Sikorski, który mandat objął z województwa kujawsko-pomorskiego.


- Wiem, że relacje transatlantyckie mogą być lepsze. Obecnie największym wyzwaniem jest uniknięcie wojny handlowej z naszym amerykańskim partnerem, której konsekwencje mogą uderzyć w miliony obywateli po obydwu stronach Atlantyku, w tym w miliony Polaków – mówił w rozmowie z dziennikiem.pl Radosław Sikorski.

 

Jego wybór nie powinien nikogo dziwić, bowiem w przeszłości pełnił funkcję szefa polskiej dyplomacji, był też ministrem obrony narodowej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Zawisza ma poważnego partnera

    Polski Koncern Naftowy Orlen będzie partnerem klubu Zawisza Bydgoszcz. Największy gracz na polskim rynku naftowym będzie wspierał zarówno drużynę seniorów oraz szkolenie dzieci i młodzieży.

  • PZPN przekazał Bydgoszczy repliki Pucharu Polski i Superpucharu

    W 2014 roku Zawisza Bydgoszcz osiągnął historyczny sukces zdobywając Puchar Polski, po pokonaniu w meczu finałowym Zagłębia Lubin. Niedługo później bydgoski klub pokonał w meczu o Superpuchar Polski Legię Warszawa. Później dla Zawiszy zaczął się gorszy czas, a trofea zniknęły.

    Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas