Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZmarł Łukasz Chojnacki

Zmarł Łukasz Chojnacki

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 17 październik 2019 14:59

Dzisiaj w wieku niespełna 40 lat zmarł Łukasz Chojnacki, w ostatnim czasie osoba związana z Polonią Bydgoszcz i żużlowcem Tomaszem Orwatem, w przeszłości przewodniczący bydgoskich struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Zmarł nagle, we wtorek w ciężkim stanie trafił do szpitala. W niedziele uczestniczył jeszcze w wieczorze wyborczym Koalicji Obywatelskiej.

 

Jako przewodniczący bydgoskich struktur SLD został zapamiętany jako osoba szukająca kompromisu ponad podziałami politycznymi. W 2009 roku był inicjatorem zawarcia porozumienia najważniejszych komitetów wyborczych w wyborach do Parlamentu Europejskiego, o współdziałaniu o jak najwyższą frekwencję w województwie kujawsko-pomorskim. W funkcjonującej ordynacji frekwencja decyduje bowiem o liczbie mandatów. Wówczas pierwszy raz w historii województwa kujawsko-pomorskiego mieliśmy trzech reprezentantów w Parlamencie Europejskim.

 

Chojnacki był również inicjatorem przyznania Medalu Kazimierza Wielkiego przez Radę Miasta dla CWZS Zawisza.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wiadomości z regionu