Jesteś tutaj: HomeBydgoszczJutro Rada Miasta wznowi posiedzenie

Jutro Rada Miasta wznowi posiedzenie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 22 październik 2019 16:48

W piątek 11 października, w ostatni dzień kampanii wyborczej, rozpoczęła się zwołana przez radnych Prawa i Sprawiedliwości nadzwyczajna sesja Rady Miasta, która poświęcona ma być wystąpieniom przedstawicieli rad osiedlowych a także przetargowi na odbiór odpadów komunalnych w przyszłości. Sesja została przerwana.

Radni Koalicji Obywatelskiej i SLD uznali, że do takiej sesji rady osiedlowe muszą mieć czas na przygotowanie się, a także wyrazili opinie, że czas kampanii wyborczej to niezbyt właściwy moment na tego typu dyskusje o osiedlach. Rada przegłosowała przerwanie sesji do środy 23 października godziny 15:00. Jutro zatem obrady będą wznowione.

 

Intencją prezentowaną przez klub radnych PiS było umożliwienie przedstawienie przez rady osiedla bolączek i oczekiwań wobec samorządu. W listopadzie prezydent powinien przedstawić projekt budżetu na 2020 rok, radny Jarosław Wenderlich liczy, że dzięki tej sesji prezydent będzie mógł również zauważyć bardziej potrzeby wskazywane przez rady osiedlowe.

 

W punkcie dotyczącym przetargu na odbiór odpadów, radni PiS chcą informacji na temat udziału w postępowaniu firmy, której działalność w innych samorządach budziła kontrowersje. Będzie to być może również okazja, aby porozmawiać o grożących Bydgoszczy, a także innym miasto, karom za niespełnienie minimalnych wskaźników recyclingu, określonych przez Unię Europejską. Pisaliśmy o tym w niedzielę na Portalu Kujawskim.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Co się odwlecze to nie uciecze

    Derbami Zawisza – Chemik niebiesko-czarni mieli rozegrać pierwszy po latach przerwy mecz na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej – mecz planowany był na inauguracje rundy wiosennej w marcu. Do meczu jednak nie doszło z uwagi na epidemię COVID-19, z powodu której w IV lidze nie rozpoczęto nawet rundy wiosennej. Los chciał, że Zawisza podejmie Chemika na inaugurację sezonu 2020/2021.

    Etykiety: piłka nożna
  • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

    We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

    Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu