Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWybrano, a właściwie wybraliśmy, logo obchodów 100. rocznicy powrotu do Polski

Wybrano, a właściwie wybraliśmy, logo obchodów 100. rocznicy powrotu do Polski

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 30 październik 2019 00:49

64 propozycji logotypu obchodów wielkiego jubileuszu powrotu Bydgoszczy do Polski wpłynęło na ogłoszony przez Urząd Miasta konkurs. 8 najlepszych wybrała komisja konkursowa, które następnie trafiło pod głosowanie internautów. Ostatecznego wyboru dokonała komisja, ale zwycięski logotyp był również najczęściej wskazywany w głosowaniu internautów.

 

Wspomniany logotyp będzie towarzyszył nam niemal przez cały 2020 rok, przez cały rok będzie on też zdobił jeden z budynków nad Brdą, należący do grupy kapitałowej Immobile, która zaangażowała się w ten konkurs.

 

Autorem projektu jest biuro projektowe Dyvision z Łodzi. W nagrodę otrzyma ono od grupy Immobile, będącej sponsorem konkursu, nagrodę w wysokości 5 tys. zł.

 

- Bardzo się cieszę, że jako grupa kapitałowa Immobile mogliśmy wesprzeć inicjatywę, która jest bardzo ważna dla mieszkańców Bydgoszczy – powiedział Adam Chojnowski – Jesteśmy firmą rdzennie wywodzącą się z Bydgoszczy, tutaj mamy też siedzibę. Chcemy, aby było to wyjątkowe święto.

 

Grupa Immobile zamierza rozdać bydgoszczanom 30 tys. flag Bydgoszczy. Inauguracja rozdawania flag nastąpi 11 listopada, podczas obchodów Święta Niepodległości.

 

Wkrótce ruszy również plebiscyt ,,Bydgoszczanie stulecia”, w ramach którego wybierzemy najbardziej zasłużonych mieszkańców. Szerzej o plebiscycie napiszemy bliżej jego startu.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza ma poważnego partnera

  Polski Koncern Naftowy Orlen będzie partnerem klubu Zawisza Bydgoszcz. Największy gracz na polskim rynku naftowym będzie wspierał zarówno drużynę seniorów oraz szkolenie dzieci i młodzieży.

 • PZPN przekazał Bydgoszczy repliki Pucharu Polski i Superpucharu

  W 2014 roku Zawisza Bydgoszcz osiągnął historyczny sukces zdobywając Puchar Polski, po pokonaniu w meczu finałowym Zagłębia Lubin. Niedługo później bydgoski klub pokonał w meczu o Superpuchar Polski Legię Warszawa. Później dla Zawiszy zaczął się gorszy czas, a trofea zniknęły.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

 • Znamy projekt budżetu województwa na 2020 rok

  Do połowy listopada organy wykonawcze samorządów musiały zaprezentować projekt budżetu na 2020 rok. Przy tej okazji rozgorzała dyskusja o skutkach obniżki podatku PIT dla samorządów, w przypadku województw udział w podatku PIT jest symboliczny, bowiem wynosi około 1%, stąd też w dyskusji o budżecie Województwa Kujawsko-Pomorskiego na 2020 rok, ten wątek zostanie pominięty.

  Etykiety: Piotr Całbecki
 • Samorządy stracą, my powinniśmy zyskać

  Obniżka podatku PIT z 18% na 17% w październiku oraz zwolnienie osób do 26 roku życia z podatku dochodowego oznacza dla samorządów mniejsze przychody, co w przypadku Bydgoszczy przekłada się na ograniczenie inwestycji, w przypadku mniejszych samorządów niekiedy są potrzebne nawet cięcia w wydatkach bieżących, czy jak w przypadku Inowrocławia planowane podwyżki opłat lokalnych. Jak to się przełoży na nasze portfele?

Wiadomości z regionu

Śledź nas