Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWybrano, a właściwie wybraliśmy, logo obchodów 100. rocznicy powrotu do Polski

Wybrano, a właściwie wybraliśmy, logo obchodów 100. rocznicy powrotu do Polski

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 30 październik 2019 00:49

64 propozycji logotypu obchodów wielkiego jubileuszu powrotu Bydgoszczy do Polski wpłynęło na ogłoszony przez Urząd Miasta konkurs. 8 najlepszych wybrała komisja konkursowa, które następnie trafiło pod głosowanie internautów. Ostatecznego wyboru dokonała komisja, ale zwycięski logotyp był również najczęściej wskazywany w głosowaniu internautów.

 

Wspomniany logotyp będzie towarzyszył nam niemal przez cały 2020 rok, przez cały rok będzie on też zdobił jeden z budynków nad Brdą, należący do grupy kapitałowej Immobile, która zaangażowała się w ten konkurs.

 

Autorem projektu jest biuro projektowe Dyvision z Łodzi. W nagrodę otrzyma ono od grupy Immobile, będącej sponsorem konkursu, nagrodę w wysokości 5 tys. zł.

 

- Bardzo się cieszę, że jako grupa kapitałowa Immobile mogliśmy wesprzeć inicjatywę, która jest bardzo ważna dla mieszkańców Bydgoszczy – powiedział Adam Chojnowski – Jesteśmy firmą rdzennie wywodzącą się z Bydgoszczy, tutaj mamy też siedzibę. Chcemy, aby było to wyjątkowe święto.

 

Grupa Immobile zamierza rozdać bydgoszczanom 30 tys. flag Bydgoszczy. Inauguracja rozdawania flag nastąpi 11 listopada, podczas obchodów Święta Niepodległości.

 

Wkrótce ruszy również plebiscyt ,,Bydgoszczanie stulecia”, w ramach którego wybierzemy najbardziej zasłużonych mieszkańców. Szerzej o plebiscycie napiszemy bliżej jego startu.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wiadomości z regionu