Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWybrano, a właściwie wybraliśmy, logo obchodów 100. rocznicy powrotu do Polski

Wybrano, a właściwie wybraliśmy, logo obchodów 100. rocznicy powrotu do Polski

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 30 październik 2019 00:49

64 propozycji logotypu obchodów wielkiego jubileuszu powrotu Bydgoszczy do Polski wpłynęło na ogłoszony przez Urząd Miasta konkurs. 8 najlepszych wybrała komisja konkursowa, które następnie trafiło pod głosowanie internautów. Ostatecznego wyboru dokonała komisja, ale zwycięski logotyp był również najczęściej wskazywany w głosowaniu internautów.

 

Wspomniany logotyp będzie towarzyszył nam niemal przez cały 2020 rok, przez cały rok będzie on też zdobił jeden z budynków nad Brdą, należący do grupy kapitałowej Immobile, która zaangażowała się w ten konkurs.

 

Autorem projektu jest biuro projektowe Dyvision z Łodzi. W nagrodę otrzyma ono od grupy Immobile, będącej sponsorem konkursu, nagrodę w wysokości 5 tys. zł.

 

- Bardzo się cieszę, że jako grupa kapitałowa Immobile mogliśmy wesprzeć inicjatywę, która jest bardzo ważna dla mieszkańców Bydgoszczy – powiedział Adam Chojnowski – Jesteśmy firmą rdzennie wywodzącą się z Bydgoszczy, tutaj mamy też siedzibę. Chcemy, aby było to wyjątkowe święto.

 

Grupa Immobile zamierza rozdać bydgoszczanom 30 tys. flag Bydgoszczy. Inauguracja rozdawania flag nastąpi 11 listopada, podczas obchodów Święta Niepodległości.

 

Wkrótce ruszy również plebiscyt ,,Bydgoszczanie stulecia”, w ramach którego wybierzemy najbardziej zasłużonych mieszkańców. Szerzej o plebiscycie napiszemy bliżej jego startu.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • 15 sierpnia 1920 – to ważna data domykająca klamrę

  100. rocznica Bitwy Warszawskiej to na pewno szczególne obchody Święta Wojska Polskiego, nie tylko z powodu jubileuszowej rocznicy, ale też tego, że świętowanie zostało ograniczone przez pandemię COVID-19 – dzisiaj nie odbędzie się w Warszawie coroczna uroczysta defilada, także lokalne uroczystości przesunięto na inne dni. Z drugiej strony, może z powodu znacznie uboższej otoczki, mamy więcej czasu na przemyślenie sedna, a jest co poddać refleksji.

 • Jedna noc wstrząsnęła życiem wielu

  W nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 przez część kraju przeszły nawałnice, które wyrządziły ogromne szkody, najbardziej poszkodowana okazała się gmina Sośno w powiecie sępoleńskim, ale żywioł szkody wyrządził w kilku powiatach naszego województwa. Zerwane dachy zakryte prowizorycznymi plandekami, czy nawet tygodnie bez dostępu do prądu. Tak wyglądała północno-zachodnia część naszego województwa przed trzema laty.

Wiadomości z regionu