Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWZL nr 2 przejmie warszawski WZL nr 4

WZL nr 2 przejmie warszawski WZL nr 4

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 31 październik 2019 12:45

W pierwszym kwartale 2020 roku dojdzie do fuzji Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy z Wojskowymi Zakładami Lotniczymi nr 4 w Warszawie. Bydgoskie WZL kupi warszawskie zakłady.

W praktyce dojdzie do rozwiązania WZL nr 4 w Warszawie, a cały majątek przejmą Wojskowe Zakłady Lotnicze z siedzibą w Bydgoszczy. We wrześniu akcje warszawskiej spółki wyceniono na 117,5 mln zł, natomiast bydgoskich zakładów na ponad 240 mln zł. Dokładna data fuzji zostanie ustalona przez sąd rejestrowy, planuje się jednak dokonać tego w pierwszym kwartale przyszłego roku.

 

Oba zakłady są częścią zbrojnego holdingu Polska Grupa Zbrojeniowa, stąd też są to wewnętrzne zmiany akcjonariatu. WZL nr 4 w Warszawie specjalizuje się w silnikach odrzutowych.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

  • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

    Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu