Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMurem za Bogdanem

Murem za Bogdanem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 13 listopad 2019 00:11
Plandeka, którą zdaniem KOD zniszcczył radny Plandeka, którą zdaniem KOD zniszcczył radny

Tocząca się w sprawie zniszczenia banerów KOD-u sprawa karna dla bydgoskich radnych PiS jest dość problemowa. Nie tak dawno mieliśmy sytuację, gdy w korytarzu, przed salą posiedzeń Rady Miasta, działacz KOD w specyficznej koszulce pokrzykiwał, że radny Dzakanowski jest złodziejem. Nieoficjalnie radni PiS przyznają, że jest to dla nich sytuacja problemowa, ale zbytnio nie mogą nic zrobić.

Zdarzenie wrześniowe przed Sądem Okręgowym, gdy w biały dzień został nożem zniszczony antyrządowy baner na przyczepie, widział na monitoringu Karol Słowiński z Komitetu Obrony Demokracji, który otrzymał wzgląd jako przedstawiciel pokrzywdzonych w tej sprawie. Jednoznacznie stwierdza on, że nagranie w dobrej jakości pokazuje jak czynu dokonuje radny Bogdan Dzakanowski. Jako opinia publiczna na etapie prowadzenia sprawy do tego nagrania nie mamy dostępu, natomiast radny pytany czy dopuścił się czynu odpowiada wymijająco. Jeżeli wersja Słowińskiego się potwierdzi, to oprócz konsekwencji karnych, będzie to dla bydgoskiego PiS-u problem wizerunkowy. W szczególności, że Dzakanowski miał już w przeszłości działania kontrowersyjne, w poprzedniej kadencji wezwał policję na Radę Miasta twierdząc, że prezydent Rafał Bruski i prowadzący sesję Zbigniew Sobociński są pod wpływem alkoholu. Obu polityków przebadano alkomatem i byli trzeźwi, sprawa trafiła do sądu i radny musiał na sesji przepraszać.

 

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Lech Zagłoba-Zygler wezwał Prawo i Sprawiedliwość do wykluczenia Dzakanowskiego z klubu. PiS oficjalnie głosu w tej sprawie nie zabiera, część radnych byłaby nawet skora wykluczyć radnego, bowiem uważają, że jego działania szkodą wizerunkowi formacji, mogą też sprawić, że za 4 lata PiS ponownie będzie w wyborach samorządowych na przegranej pozycji.

 

Jak się dowiadujemy nieoficjalnie radny Dzakanowski może na razie spać spokojnie, bowiem w jego obronie na spotkaniach partyjnych staje obecnie najważniejsza osoba w bydgoskim PiS, poseł Tomasz Latos.

 

Warte obejrzenia

 • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

  Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

  Etykiety: piłka nożna
 • W 12 kolejce liderzy nie zawiedli – za tydzień rozpocznie się decydująca faza

  W meczach 12 kolejki swoje mecze wygrywali: Włocłavia Włocławek, Zawisza Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Lider Włocławek, czyli kluby pretendujące do walki o 3 ligę, mające podobną liczbę punktów. Do tej pory zawodnicy tych klubów nie mieli okazji jeszcze stanąć naprzeciwko siebie.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • ,,Zachowanie osób niewierzących w istnienie epidemii COVID-19 niweczy wysiłek reszty społeczeństwa”

  W depeszy PAP dr hab. Andrzej Cieśla z Uniwersytetu Rzeszowskiego wyraża pogląd, że COVID-19 w ostatnim czasie zbyt mocno rozpowszechnił się w Polsce, stąd też  utrzymywanie się większej liczby zakażeń będzie trwało dłużej. W jego opinii anarchiści kwestionujący istnienie pandemii niweczą wysiłki reszty społeczeństwa.

  Etykiety: covid19
 • Można odnieść wrażenie, że Polacy zagubili instynkt samozachowawczy

  Z analizy jaką przedstawionej w piątek przez ministra zdrowia wynika, że już nie tak wiele nam brakuje to scenariusza ,,gorszego od czarnego”, co skutkowałoby totalną zapaścią służby zdrowia. Tymczasem tysiące osób wczoraj protestowało w około 60 miastach przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej, wcześniej w tygodniu mieliśmy też protesty rolnicze, nie mówiąc już o anarchistach, którzy protestują przeciwko wprowadzaniu obostrzeń do walki z COVID-19. To wszystko znacząco zwiększa ryzyko rozwoju pandemii.

Wiadomości z regionu