Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMurem za Bogdanem

Murem za Bogdanem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 13 listopad 2019 00:11
Plandeka, którą zdaniem KOD zniszcczył radny Plandeka, którą zdaniem KOD zniszcczył radny

Tocząca się w sprawie zniszczenia banerów KOD-u sprawa karna dla bydgoskich radnych PiS jest dość problemowa. Nie tak dawno mieliśmy sytuację, gdy w korytarzu, przed salą posiedzeń Rady Miasta, działacz KOD w specyficznej koszulce pokrzykiwał, że radny Dzakanowski jest złodziejem. Nieoficjalnie radni PiS przyznają, że jest to dla nich sytuacja problemowa, ale zbytnio nie mogą nic zrobić.

Zdarzenie wrześniowe przed Sądem Okręgowym, gdy w biały dzień został nożem zniszczony antyrządowy baner na przyczepie, widział na monitoringu Karol Słowiński z Komitetu Obrony Demokracji, który otrzymał wzgląd jako przedstawiciel pokrzywdzonych w tej sprawie. Jednoznacznie stwierdza on, że nagranie w dobrej jakości pokazuje jak czynu dokonuje radny Bogdan Dzakanowski. Jako opinia publiczna na etapie prowadzenia sprawy do tego nagrania nie mamy dostępu, natomiast radny pytany czy dopuścił się czynu odpowiada wymijająco. Jeżeli wersja Słowińskiego się potwierdzi, to oprócz konsekwencji karnych, będzie to dla bydgoskiego PiS-u problem wizerunkowy. W szczególności, że Dzakanowski miał już w przeszłości działania kontrowersyjne, w poprzedniej kadencji wezwał policję na Radę Miasta twierdząc, że prezydent Rafał Bruski i prowadzący sesję Zbigniew Sobociński są pod wpływem alkoholu. Obu polityków przebadano alkomatem i byli trzeźwi, sprawa trafiła do sądu i radny musiał na sesji przepraszać.

 

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Lech Zagłoba-Zygler wezwał Prawo i Sprawiedliwość do wykluczenia Dzakanowskiego z klubu. PiS oficjalnie głosu w tej sprawie nie zabiera, część radnych byłaby nawet skora wykluczyć radnego, bowiem uważają, że jego działania szkodą wizerunkowi formacji, mogą też sprawić, że za 4 lata PiS ponownie będzie w wyborach samorządowych na przegranej pozycji.

 

Jak się dowiadujemy nieoficjalnie radny Dzakanowski może na razie spać spokojnie, bowiem w jego obronie na spotkaniach partyjnych staje obecnie najważniejsza osoba w bydgoskim PiS, poseł Tomasz Latos.

 

Warte obejrzenia

 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna
 • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

  Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Zieloni: Cała ta koncepcja powinna wylądować na śmietniku

  W czwartek władze województwa w Chełmie witały barkę z około 150 tonami ładunku, na tej uroczystości pojawili się też ekolodzy wyrażając swój protest wobec planów budowy kolejnych stopni wodnych na Wiśle. Tego samego dnia przez Urzędem Marszałkowskim działacze Zielonych i Polski 2050 Szymona Hołowni wyrazili poparcie dla postulatów ekologów. O krytyce polityki władz województwa rozmawiamy z Sylwestrem Jankowskim z Zielonych.

 • Siarzewo dzieli lewicę

  W 2019 roku lista lewicy w wyborach do Sejmu RP zdobyła w województwie kujawsko-pomorskim 4 mandaty poselskie. Wspólną listę stworzyło SLD, Wiosna oraz Razem. Po półtora roku widzimy w województwie kujawsko-pomorskim, że coraz więcej spraw dzieli formacje lewicowe. Zaczęło się od krytyki młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia wobec planów budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

Wiadomości z regionu