Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMurem za Bogdanem

Murem za Bogdanem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 13 listopad 2019 00:11
Plandeka, którą zdaniem KOD zniszcczył radny Plandeka, którą zdaniem KOD zniszcczył radny

Tocząca się w sprawie zniszczenia banerów KOD-u sprawa karna dla bydgoskich radnych PiS jest dość problemowa. Nie tak dawno mieliśmy sytuację, gdy w korytarzu, przed salą posiedzeń Rady Miasta, działacz KOD w specyficznej koszulce pokrzykiwał, że radny Dzakanowski jest złodziejem. Nieoficjalnie radni PiS przyznają, że jest to dla nich sytuacja problemowa, ale zbytnio nie mogą nic zrobić.

Zdarzenie wrześniowe przed Sądem Okręgowym, gdy w biały dzień został nożem zniszczony antyrządowy baner na przyczepie, widział na monitoringu Karol Słowiński z Komitetu Obrony Demokracji, który otrzymał wzgląd jako przedstawiciel pokrzywdzonych w tej sprawie. Jednoznacznie stwierdza on, że nagranie w dobrej jakości pokazuje jak czynu dokonuje radny Bogdan Dzakanowski. Jako opinia publiczna na etapie prowadzenia sprawy do tego nagrania nie mamy dostępu, natomiast radny pytany czy dopuścił się czynu odpowiada wymijająco. Jeżeli wersja Słowińskiego się potwierdzi, to oprócz konsekwencji karnych, będzie to dla bydgoskiego PiS-u problem wizerunkowy. W szczególności, że Dzakanowski miał już w przeszłości działania kontrowersyjne, w poprzedniej kadencji wezwał policję na Radę Miasta twierdząc, że prezydent Rafał Bruski i prowadzący sesję Zbigniew Sobociński są pod wpływem alkoholu. Obu polityków przebadano alkomatem i byli trzeźwi, sprawa trafiła do sądu i radny musiał na sesji przepraszać.

 

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Lech Zagłoba-Zygler wezwał Prawo i Sprawiedliwość do wykluczenia Dzakanowskiego z klubu. PiS oficjalnie głosu w tej sprawie nie zabiera, część radnych byłaby nawet skora wykluczyć radnego, bowiem uważają, że jego działania szkodą wizerunkowi formacji, mogą też sprawić, że za 4 lata PiS ponownie będzie w wyborach samorządowych na przegranej pozycji.

 

Jak się dowiadujemy nieoficjalnie radny Dzakanowski może na razie spać spokojnie, bowiem w jego obronie na spotkaniach partyjnych staje obecnie najważniejsza osoba w bydgoskim PiS, poseł Tomasz Latos.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

 • Wychowanek Zawiszy trafił do Niemiec

  Adrian Małachowski przygodę z piłką nożną rozpoczynał w Zawiszy, jako młody adept piłkarski urodzony w Bydgoszczy. Później trafił do juniorów Legii Warszawa, tego lata został kupiony przez 3 ligowy 1. FC Magdeburg. Małachowski występuje głównie na pozycji defensywnego pomocnika.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Własne mikroelektrownie powoli stają się rynkowym standardem

  – Korzyści dla firm z inwestowania w odnawialne źródła energii są duże. To m.in. optymalizacja kosztów, samowystarczalność energetyczna i pewność zasilania – wskazuje Dorota Zawadzka-Stępniak z Konfederacji Lewiatan. W ostatnich latach biznes coraz chętniej inwestuje we własne mikroźródła odnawialnej energii. Efektem jest w Polsce boom na energetykę słoneczną. Na koniec tego roku moc zainstalowana w fotowoltaice ma wzrosnąć do 2,5 GW, głównie dzięki aktywności prosumentów indywidualnych i biznesowych. Do tych ostatnich dołączył DHL Parcel Polska. Logistyczna firma planuje montaż instalacji fotowoltaicznych w swoich lokalizacjach w całym kraju.

 • Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna II kadencję

  W czwartek 6 sierpnia na sali plenarnej Sejmu odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w czasie którego prezydent Andrzej Duda złożył ślubowanie, tym samym rozpoczynając swoją drugą kadencję w roli głowy państwa. Zgromadzenie przebiegało jednak w dość specyficznej atmosferze, nie tylko z powodu założonych masek z uwagi na sytuację epidemiczną.

Wiadomości z regionu