Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBudowa czwartego kręgu Opery Nova ma szansę ruszyć w przyszłym roku

Budowa czwartego kręgu Opery Nova ma szansę ruszyć w przyszłym roku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 16 listopad 2019 00:49

Kilka dni temu dyrekcja Opery Nova poinformowała o zakończeniu prac nad projektem budowlanym dla budowy czwartego kręgu Opery Nova i wyraziła gotowość do rozpisania w pierwszych miesiącach 2020 roku przetargu na prace budowlane. Warunkiem jest jednak znalezienie przez samorządy pieniędzy, bowiem Opera Nova jako instytucja kultury nie dysponuje zbyt dużym budżetem.

Koszt budowy czwartego kręgu wraz parkingiem podziemnym na 228 samochodów to jak się szacuje 100 mln zł.

 

Wczoraj projekt budżetu Miasta Bydgoszczy na 2020 rok przedstawił prezydent Rafał Bruski. W tym dokumencie znajdują się środki na rozpoczęcie budowy w kwocie 8,1 mln zł, przy założeniu, że Województwo Kujawsko-Pomorskie i Miasto Bydgoszcz finansują budowę po połowie. W takim wypadku na przyszły rok powinna się znaleźć kwota ponad 16 mln zł. Prezydent w wieloletniej perspektywie planuje jednak 33 mln zł, czyli inwestycja miałaby zapewnioną kontynuacje finansowania. Na razie nie uwzględniono jednak w dokumentach finansowych budowy parkingu, który łącznie ma kosztować około 40 mln zł (sama budowa czwartego kręgu według szacunków ma kosztować 66 mln zł).

Być może uda się samorządom zapłacić za tę inwestycje mniej, bowiem prezydent Rafał Bruski poinformował, że marszałek województwa stara się pozyskać dofinansowanie z Funduszy Norweskich, nie wyklucza się też wsparcia środkami unijnymi w ramach nowej perspektywy finansowej z Regionalnego Programu Operacyjnego. Na dzisiaj jednak nie został jeszcze ustalony nowy wieloletni budżet Unii Europejskiej, stąd też nie wiemy jakie będą możliwości.

 

Wizualizacja

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu