Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKiedy w Bydgoszczy poczujemy ,,magię” świąt?

Kiedy w Bydgoszczy poczujemy ,,magię” świąt?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 17 listopad 2019 17:48
Kiedy w Bydgoszczy poczujemy ,,magię” świąt? Fot: UMB

Pytanie na pierwszy rzut nieco prowokacyjne, ale jak pokazują ostatnie lata zapewne jeszcze w listopadzie będzie budowany klimat świąteczny dla zwiększenia sprzedaży. Kiedy natomiast pojawią się dekoracje świąteczne w centrum Bydgoszczy?

Bydgoskie centrum cierpi na słabe oświetlenie po zmroku, stąd też pojawienie się świetlnych dekoracji świątecznych, będzie pod tym względem odczuwalne. Kiedy pojawi się oświetlenie? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć - w przetargu na wykonanie świetlnych iluminacji w okolicach starówki, ale także na Śródmieściu wpłynęła jedna oferta, w ramach której wykonawca deklaruje się wykonać usługę do 12 grudnia. Oferta opiewa na blisko 390 tys., ale budżet na to zadanie wynosi jedynie 303 tys. zł, co może nieco sprawę skomplikować. Jeżeli ratusz nie zwiększy finansowania, wówczas będzie trzeba rozpisać nowy przetarg, a z racji tego, że mamy już drugą połowę listopada, to czasu zbyt wiele na wybór wykonawcy nie mamy.

 

W ubiegłym roku dużo pochwał zebrał zorganizowany wzdłuż Mostu Staromiejskiego Jarmark Świąteczny. Jeżeli coś się sprawdziło, to warto skorzystać ze sprawdzonego rozwiązania, stąd też w tym roku jarmark zostanie zorganizowany w podobnej formie. Rozpocznie się on w Mikołajki, czyli 6 grudnia, czyli za nieco ponad 2 tygodnie.

 

Ubiegłoroczne dekoracje:

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Wiadomości z regionu