Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKiedy w Bydgoszczy poczujemy ,,magię” świąt?

Kiedy w Bydgoszczy poczujemy ,,magię” świąt?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 17 listopad 2019 17:48
Kiedy w Bydgoszczy poczujemy ,,magię” świąt? Fot: UMB

Pytanie na pierwszy rzut nieco prowokacyjne, ale jak pokazują ostatnie lata zapewne jeszcze w listopadzie będzie budowany klimat świąteczny dla zwiększenia sprzedaży. Kiedy natomiast pojawią się dekoracje świąteczne w centrum Bydgoszczy?

Bydgoskie centrum cierpi na słabe oświetlenie po zmroku, stąd też pojawienie się świetlnych dekoracji świątecznych, będzie pod tym względem odczuwalne. Kiedy pojawi się oświetlenie? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć - w przetargu na wykonanie świetlnych iluminacji w okolicach starówki, ale także na Śródmieściu wpłynęła jedna oferta, w ramach której wykonawca deklaruje się wykonać usługę do 12 grudnia. Oferta opiewa na blisko 390 tys., ale budżet na to zadanie wynosi jedynie 303 tys. zł, co może nieco sprawę skomplikować. Jeżeli ratusz nie zwiększy finansowania, wówczas będzie trzeba rozpisać nowy przetarg, a z racji tego, że mamy już drugą połowę listopada, to czasu zbyt wiele na wybór wykonawcy nie mamy.

 

W ubiegłym roku dużo pochwał zebrał zorganizowany wzdłuż Mostu Staromiejskiego Jarmark Świąteczny. Jeżeli coś się sprawdziło, to warto skorzystać ze sprawdzonego rozwiązania, stąd też w tym roku jarmark zostanie zorganizowany w podobnej formie. Rozpocznie się on w Mikołajki, czyli 6 grudnia, czyli za nieco ponad 2 tygodnie.

 

Ubiegłoroczne dekoracje:

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Pandemia COVID-19 sprzyja polskiej wynalazkości

  Od rozpoczęcia pandemii liczba zgłoszeń wynalazków w Urzędzie Patentowym wzrosła o ponad 5 proc. – Obecnie ponad 100 jest bezpośrednio związanych z ochroną przed COVID-19 – mówi Edyta Demby-Siwek, prezes Urzędu Patentowego RP. W Polsce pojawiły się już np. urządzenia dezynfekujące, które samoistnie i pod ciśnieniem rozpylają mgiełkę, od razu pokrywającą całą powierzchnię dłoni. Powstały też bramy dezynfekujące oparte na działaniu światła UVC czy namiot barierowy.

 • GDDKiA potwierdza chęć ogłoszenia przetargu na S-10 w przyszłym roku

  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła plany przetargów na 2021 roku. W tych planach znajduje się ogłoszenie przetargu na liczący dokładnie 50,4 km odcinek drogi ekspresowej S-10 Bydgoszcz – Toruń. W czerwcu minister infrastruktury w podbydgoskim Emilianowie zadeklarował, że przetarg zostanie ogłoszony na przełomie 2020 i 2021 roku.

Wiadomości z regionu