Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZ rozbudową Grunwaldzkiej nie zdążymy w tym roku

Z rozbudową Grunwaldzkiej nie zdążymy w tym roku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 19 listopad 2019 00:40

Przy ulicy Grunwaldzkiej widoczne są bardzo intensywne prace, inwestycja nie zakończy się jednak do końca bieżącego roku jak pierwotnie planowano. Jest to ważna inwestycja, bowiem Grunwaldzka ma być jedną z głównych arterii komunikujących centrum Bydgoszczy z drogą ekspresową S-5, poprzez węzeł Pawłówek.

 

Wizualnie prace sprawiają wrażenie, że już wiele wykonano. Na odcinku leśnym nowe pasy zostały już zbudowane, pozostaje jeszcze dokończyć odcinek północny. Na Czyżkówku mamy natomiast gotowy pas serwisowy, gdzie powoli instalowane są ekrany akustyczne, trzeba jedynie wykonać południowe pasy, w tym obiekt inżynieryjny nad rzeczką Flisek. Najprawdopodobniej przeprawa nad rzeczką zostanie wykonana w najbliższym czasie.

 

Nowy termin ukończenia inwestycji to połowa 2020 roku - Wykonawcy zależy jednak, by jeszcze przed zimą zrealizować możliwie duży zakres prac i zapewnić przejezdność obu nowych jezdni na odcinku od granicy miasta do ul. Filtrowej – informuje Urząd Miasta Bydgoszczy.

 

Wartość całej inwestycji to blisko 116,5 mln zł. Do budżetu na 2020 rok prezydent planuje zapisać ostatnią transzę płatności w wysokości 27,7 mln zł.

 

Najprawdopodobniej i tak rozbudowa Grunwaldzkiej zostanie ukończona przed oddaniem do użytku odcinka Białe Błota – Tryszczyn (zachodnia obwodnica Bydgoszczy) drogi ekspresowej S-5, z którym ulica Grunwaldzka połączy się na węźle Pawłówek. Na koniec października zaawansowanie rzeczowe prac na tym odcinku oszacowano na 55,1%.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
 • Unia Europejska planuje wyemitować obligacje na ożywienie gospodarki po wirusie

  Czas wrócić do rozmów o nowym budżecie Unii Europejskiej na lata 2021-2027, rozmowy te zostały przesunięte z uwagi na epidemię COVID-19, która ściągnęła główną uwagę przywódców państw UE. Pandemia uderza również w gospodarki, stąd też Unia musi uzgodnić budżet, który pozwoli ożywić gospodarkę.

  Etykiety: Unia Europejska
 • Sprzedaż i zakup samochodu zgłosimy przez internet

  Po tym jak w ramach jednego z pierwszych etapów odmrażania gospodarki otwarte zostały Urzędy Miast i Starostwa Powiatowe, pojawiły się przed nimi kolejki osób chcących zarejestrować samochód lub zgłosić jego zakup. Te czynności można wykonać jednak zdalnie bez wychodzenia z domu.

Wiadomości z regionu