Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZ rozbudową Grunwaldzkiej nie zdążymy w tym roku

Z rozbudową Grunwaldzkiej nie zdążymy w tym roku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 19 listopad 2019 00:40

Przy ulicy Grunwaldzkiej widoczne są bardzo intensywne prace, inwestycja nie zakończy się jednak do końca bieżącego roku jak pierwotnie planowano. Jest to ważna inwestycja, bowiem Grunwaldzka ma być jedną z głównych arterii komunikujących centrum Bydgoszczy z drogą ekspresową S-5, poprzez węzeł Pawłówek.

 

Wizualnie prace sprawiają wrażenie, że już wiele wykonano. Na odcinku leśnym nowe pasy zostały już zbudowane, pozostaje jeszcze dokończyć odcinek północny. Na Czyżkówku mamy natomiast gotowy pas serwisowy, gdzie powoli instalowane są ekrany akustyczne, trzeba jedynie wykonać południowe pasy, w tym obiekt inżynieryjny nad rzeczką Flisek. Najprawdopodobniej przeprawa nad rzeczką zostanie wykonana w najbliższym czasie.

 

Nowy termin ukończenia inwestycji to połowa 2020 roku - Wykonawcy zależy jednak, by jeszcze przed zimą zrealizować możliwie duży zakres prac i zapewnić przejezdność obu nowych jezdni na odcinku od granicy miasta do ul. Filtrowej – informuje Urząd Miasta Bydgoszczy.

 

Wartość całej inwestycji to blisko 116,5 mln zł. Do budżetu na 2020 rok prezydent planuje zapisać ostatnią transzę płatności w wysokości 27,7 mln zł.

 

Najprawdopodobniej i tak rozbudowa Grunwaldzkiej zostanie ukończona przed oddaniem do użytku odcinka Białe Błota – Tryszczyn (zachodnia obwodnica Bydgoszczy) drogi ekspresowej S-5, z którym ulica Grunwaldzka połączy się na węźle Pawłówek. Na koniec października zaawansowanie rzeczowe prac na tym odcinku oszacowano na 55,1%.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Minister rolnictwa o PiS: ze zwierzęcia robi boga i dehumanizuje człowieka

  Ostatnie komunikaty wskazują, że kryzys w obozie Zjednoczonej Prawicy jest już bliski zażegnania, nowy front otwiera natomiast swoimi wypowiedziami minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski – jeden z dwóch ministrów konstytucyjnych reprezentujących województwo kujawsko-pomorskie, którego los w resorcie wydaje się przesądzony.

 • 84 zakażenia koronawirusem w DPS-ie w Wilkowiczkach

  84 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdziły testy w Domu Pomocy Społecznej w Wilkowiczkach – poinformował w piątek PAP rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól. Zakażonych jest 76 pensjonariuszy – mężczyzn niepełnosprawnych intelektualnie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu