Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent Gdyni wyróżnił pracę magisterską bydgoskiej uczelni

Prezydent Gdyni wyróżnił pracę magisterską bydgoskiej uczelni

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 21 listopad 2019 00:00
Prezydent Gdyni wyróżnił pracę magisterską bydgoskiej uczelni Z pracy Angeliki Popowicz

Gdynia jest stosunkowo młodym miastem, które od momentu powstania związane było gospodarczo z Bydgoszczą. Być może dzięki pracy Angeliki Popowicz, absolwentki Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, drugie życie zyska położona na terenie gdyńskiego dawna łuszczarnia ryżu.

W poniedziałek prezydent Gdyni Wojciech Szczurek nagrodził autorów najlepszych prac dyplomowych poświęconych tematyce rozwoju gospodarczego tego miasta. Wśród wyróżnień znalazła się praca Angeliki Popowicz, która pod okiem profesora Lecha Tempczyka opracowała koncepcje adaptacji zabytkowej łuszczarni ryżu na centrum szkoleniowo-hotelowe.

 

– Nagroda jest dla mnie bardzo ważna, ponieważ ta praca magisterska była bardzo ciężka i kosztowała mnie dużo pracy, a została stworzona w krótkim czasie. Dotyczy problematyki adaptacji przestrzeni poprzemysłowej. Każde miasto w końcu się z tym spotka, bo wchłania pewne tereny, które niedługo przestaną być wykorzystywane w celowy sposób. I to bardzo ważne, żeby nauczyć na nowo adaptować te tereny i przywracać je do funkcji przydatnej dla miasta, mieszkańców i turystów – mówi Angelika Popowicz, wyróżniona w konkursie.

 

Pozostaje jedynie życzyć, aby koncepcja z wyróżnionej pracy magisterskiej dostała szansę na fizyczną realizację.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

  • Pojawienie się nowego koronawirusa w Polsce to kwestia czasu

    Pojawienie się nowego koronawirusa w Polsce jest bardzo prawdopodobne. To nie jest kwestia „czy?”, tylko „kiedy?” – mówi dr Paweł Grzesiowski, ekspert w dziedzinie immunologii, profilaktyki i terapii zakażeń, wykładowca Szkoły Zdrowia Publicznego CMKP oraz prezes zarządu Fundacji Instytut Profilaktyki Zakażeń i przewodniczący Stowarzyszenia Higieny Lecznictwa.

  • Śmieci coraz większym problemem. Samorządy chcą, aby producenci więcej płacili za opakowania

    Podwyżki opłat za gospodarkę odpadami dotknęły już, albo w najbliższych miesiącach dotkną mieszkańców właściwie wszystkich samorządów. Pośrednio ma to związek ze znowelizowaną ustawą, ale bezpośrednią przyczyną jest dyrektywa unijna, która od 2020 roku nakłada bardzo restrykcyjne poziomy recyclingu.

Wiadomości z regionu

Śledź nas