Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent Gdyni wyróżnił pracę magisterską bydgoskiej uczelni

Prezydent Gdyni wyróżnił pracę magisterską bydgoskiej uczelni

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 21 listopad 2019 00:00
Prezydent Gdyni wyróżnił pracę magisterską bydgoskiej uczelni Z pracy Angeliki Popowicz

Gdynia jest stosunkowo młodym miastem, które od momentu powstania związane było gospodarczo z Bydgoszczą. Być może dzięki pracy Angeliki Popowicz, absolwentki Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, drugie życie zyska położona na terenie gdyńskiego dawna łuszczarnia ryżu.

W poniedziałek prezydent Gdyni Wojciech Szczurek nagrodził autorów najlepszych prac dyplomowych poświęconych tematyce rozwoju gospodarczego tego miasta. Wśród wyróżnień znalazła się praca Angeliki Popowicz, która pod okiem profesora Lecha Tempczyka opracowała koncepcje adaptacji zabytkowej łuszczarni ryżu na centrum szkoleniowo-hotelowe.

 

– Nagroda jest dla mnie bardzo ważna, ponieważ ta praca magisterska była bardzo ciężka i kosztowała mnie dużo pracy, a została stworzona w krótkim czasie. Dotyczy problematyki adaptacji przestrzeni poprzemysłowej. Każde miasto w końcu się z tym spotka, bo wchłania pewne tereny, które niedługo przestaną być wykorzystywane w celowy sposób. I to bardzo ważne, żeby nauczyć na nowo adaptować te tereny i przywracać je do funkcji przydatnej dla miasta, mieszkańców i turystów – mówi Angelika Popowicz, wyróżniona w konkursie.

 

Pozostaje jedynie życzyć, aby koncepcja z wyróżnionej pracy magisterskiej dostała szansę na fizyczną realizację.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Co się odwlecze to nie uciecze

    Derbami Zawisza – Chemik niebiesko-czarni mieli rozegrać pierwszy po latach przerwy mecz na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej – mecz planowany był na inauguracje rundy wiosennej w marcu. Do meczu jednak nie doszło z uwagi na epidemię COVID-19, z powodu której w IV lidze nie rozpoczęto nawet rundy wiosennej. Los chciał, że Zawisza podejmie Chemika na inaugurację sezonu 2020/2021.

    Etykiety: piłka nożna
  • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

    We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

    Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu