Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDr hab. inż. Dariusz Skibicki z tytułem profesora

Dr hab. inż. Dariusz Skibicki z tytułem profesora

Napisane przez  Paulina Hermann Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 22 listopad 2019 12:05

25 października 2019 prezydent Andrzej Duda nadał naukowy tytuł profesora nauk inżynieryjno-technicznych dr. hab.inż. Dariuszowi Skibickiemu.

25 października 2019 roku dr hab.inż. Dariusz Skibicki otrzymał od prezydenta Andrzeja Dudy tytuł profesora nauk inżynieryjno-technicznych. Profesor jest pracownikiem Wydziału Inżynierii Mechanicznej. Prowadzi badania na temat:
• zmęczenia materiałów w warunkach obciążeń wieloosiowych,
• modelowania właściwości materiałów metalowych w warunkach dużych prędkościach
odkształcenia
• aplikacji kumulacyjnych modeli uszkodzenia do niskocyklowego zmęczenia i dla
obciążeń quasi-statycznych.

 

Podstawowe znaczenie ma pierwszy obszar. Badacze zainteresowali się jak nieproporcjonalność obciążenia działa na właściwości cykliczne oraz zmęczenie materiału. Ten zakres można podzielić na trzy podobszary:
• analiza modeli fizycznych zmęczenia osiowego,
• analiza obliczeniowych modeli predykcyjnych – czy odmienne cechy procesu
zmęczenia w warunkach obciążeń nieproporcjonalnych są odwzorowaniem modeli
obliczeniowych?
• próba formułowania obliczeniowych modeli zmęczeniowych.


Dzięki tym badaniom i przeprowadzonym analiz, zmodyfikowano modele szacowania trwałości zmęczeniowych w warunkach obciążeń wieloosiowych. Prof. dr hab. inż. Dariusz Skibicki jest inicjatorem i głównym organizatorem - organizowanego corocznie od 2008 roku - ogólnopolskiego konkursu dla uczniów szkół i placówek pozaszkolnych pt. „Wojna robotów miniSUMO”. Celem konkursu jest zachęcanie młodzieży do studiowania kierunków technicznych.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • W tym roku Polonia Pucharu nie wywalczy

  W środę zostały dwa zaległe spotkania 1/8 finału okręgowego Pucharu Polski. Pierwotnie te mecze miały został rozegrane w marcu, ale z uwagi na epidemię COVID-19 poczekały do połowy lipca. Okręgowy Puchar Polski, to jedyne rozgrywki w naszym województwie sezonu 2019/2020, które zostaną dokończone.

  Etykiety: piłka nożna
 • Co się odwlecze to nie uciecze

  Derbami Zawisza – Chemik niebiesko-czarni mieli rozegrać pierwszy po latach przerwy mecz na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej – mecz planowany był na inauguracje rundy wiosennej w marcu. Do meczu jednak nie doszło z uwagi na epidemię COVID-19, z powodu której w IV lidze nie rozpoczęto nawet rundy wiosennej. Los chciał, że Zawisza podejmie Chemika na inaugurację sezonu 2020/2021.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Eksperci przewidywali, że po Wielkanocy zabraknie w Polsce respiratorów

  Okres Wielkanocny zapamiętamy głównie z głębokiego lockdownu, zaleceń aby unikać spotkań w zbyt szerokim gronie rodzinnym, a także prawie pustych kościołów w Wielkim Tygodniu. O przyczynach decyzji z tamtego okresu mówił we wtorek na Komisji Zdrowia wiceminister Waldemar Kraska. Komisja poświęcona była przygotowaniom do ewentualnej drugiej fali COVID-19.

  Etykiety: covid19 koronawirus
 • Krajobraz po bitwie – komentarz powyborczy

  Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie i będzie rządził do 2025 roku – w ten sposób można najprościej podsumować zakończoną batalię wyborczą. Obóz Zjednoczonej Prawicy ze zwycięstwa Dudy zapewne jest zadowolony, ale na tym powody do zadowolenia się kończą – przegrany najmłodszy elektorat, co nie jest dobrym prognostykiem na przyszłość, tak samo jak oparcie tego wcale nie imponującego zwycięstwa na głosujących z Podkarpacia czy Podlasia.

Wiadomości z regionu