Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKownacki będzie zasiadał w Krajowej Radzie Sądowniczej

Kownacki będzie zasiadał w Krajowej Radzie Sądowniczej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 22 listopad 2019 20:56
Kownacki będzie zasiadał w Krajowej Radzie Sądowniczej fot. Kancelaria Sejmu / Łukasz Błasikiewicz

W nocy z czwartku na piątek Sejm RP wybrał swoich przedstawicieli do Krajowej Rady Sądowniczej. KRS jest organem, który ma budować relacje władzy sądowniczej z wykonawczą i ustawodawczą. Wśród wybranych posłów znalazł się Bartosz Kownacki.

KRS zajmuje się m.in. rozpatrywaniem i analizowaniem kandydatów na sędziów Sądu Najwyższego, a także opiniowaniem aktów prawnych, które dotyczyć mają funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości. KRS ma też prawo wystąpić do Trybunału Konstytucyjnego z wnioskiem o zbadanie zgodności z konstytucją aktów prawnych. Ponadto KRS może zarządzić lustrację funkcjonowania wybranego przez siebie sądu.

 

Sejm RP wybrał czterech przedstawicieli do KRS, kluby zgłosiły natomiast sześciu kandydatów. Najwięcej głosów uzyskał Marek Ast – 234, po 233 uzyskali posłowie: Bartosz Kownacki, Arkadiusz Mularczyk oraz Kazimierz Smoliński. Cała czwórka zgłoszona została przez PiS. Zgłoszoną przez Koalicję Obywatelską Kamilę Gasiuk-Pichowicz poparło 199 posłów, zaś Joannę Senyszyn z Lewicy 196. Te dwie ostatnie kandydatury, z uwagi na mniejszą liczbę głosów nie zostały wybrane.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021

Wiadomości z regionu