Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKownacki będzie zasiadał w Krajowej Radzie Sądowniczej

Kownacki będzie zasiadał w Krajowej Radzie Sądowniczej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 22 listopad 2019 20:56
Kownacki będzie zasiadał w Krajowej Radzie Sądowniczej fot. Kancelaria Sejmu / Łukasz Błasikiewicz

W nocy z czwartku na piątek Sejm RP wybrał swoich przedstawicieli do Krajowej Rady Sądowniczej. KRS jest organem, który ma budować relacje władzy sądowniczej z wykonawczą i ustawodawczą. Wśród wybranych posłów znalazł się Bartosz Kownacki.

KRS zajmuje się m.in. rozpatrywaniem i analizowaniem kandydatów na sędziów Sądu Najwyższego, a także opiniowaniem aktów prawnych, które dotyczyć mają funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości. KRS ma też prawo wystąpić do Trybunału Konstytucyjnego z wnioskiem o zbadanie zgodności z konstytucją aktów prawnych. Ponadto KRS może zarządzić lustrację funkcjonowania wybranego przez siebie sądu.

 

Sejm RP wybrał czterech przedstawicieli do KRS, kluby zgłosiły natomiast sześciu kandydatów. Najwięcej głosów uzyskał Marek Ast – 234, po 233 uzyskali posłowie: Bartosz Kownacki, Arkadiusz Mularczyk oraz Kazimierz Smoliński. Cała czwórka zgłoszona została przez PiS. Zgłoszoną przez Koalicję Obywatelską Kamilę Gasiuk-Pichowicz poparło 199 posłów, zaś Joannę Senyszyn z Lewicy 196. Te dwie ostatnie kandydatury, z uwagi na mniejszą liczbę głosów nie zostały wybrane.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Co dalej z ligą? Jednak nikt nie śpieszy się z decyzją

    Jest to pytanie, które zadaje sobie wielu kibiców piłkarskich, choć pewnie już wielu pogodziło się z tym, że w tym sezonie piłkarze nie wyjdą na boisko. Decyzje PZPN planował ogłosić w tym tygodniu, ale teraz mówi się, że być może warto poczekać z nią do maja.

  • W tym tygodniu zapaść ma decyzja co dalej z rozgrywkami

    Do 26 kwietnia w Polsce nie odbędzie się żaden mecz piłkarski – tyle wiemy na pewno. W rozmowie ze Sportowymi Faktami prezes PZPN Zbigniew Boniek przyznaje, że jest pewien plan na dokończenie rozgrywek we wszystkich ligach, który poznać mamy albo pod koniec tego tygodnia, albo na początku przyszłego.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 05.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –241

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 176

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 12477

- liczba osób objętych nadzorem – 949

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów

Wiadomości z regionu