Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWójt Białych Błot zabrał stanowisko w sprawie obwodnicy na sesji

Wójt Białych Błot zabrał stanowisko w sprawie obwodnicy na sesji

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 26 listopad 2019 19:09

We wtorek obradowała Rada Gminy Białe Błota, głos w sprawie poruszanej przez nas w ostatnim czasie sprawy opracowania STEŚ dla budowy obwodnicy Białych Błot zabrał wójt Dariusz Fundator. Jak później wyjaśniała jego zastępczyni, wójt specjalnie dla przedstawienia tej informacji pojawił się na sesji, pomimo przebywania formalnie na urlopie.

 

Wójt poinformował radnych przede wszystkim o spotkaniach jakie odbył w temacie obowdnicy w ostatnich tygodniach, a odbyły się one zarówno z prezydentem Bydgoszczy oraz przedstawicielem Urzędu Marszałkowskiego - Stanęliśmy w pewnym impasie w zakresie wyrażania swoich zgód przez sygnatariuszy listy intencyjnego, który był podpisany w 2017 roku. Tutaj też nastąpiła sytuacja, że z prac nad przygotowywanym projektem wycofała się Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz nie do końca była doprecyzowana rola i zadania wojewody.

 

- Myślę, że moje intencje zostały przez samorządy właściwie odebrane ponieważ w przygotowanym projekcie porozumienia, które zostało zweryfikowane i ocenione przez Biuro Inwestycji Drogowych Departamentu Infrastruktury Województwa Kujawsko-Pomorskiego, w zasadzie wszystkie elementy naszych propozycji zostały utrzymane – ocenia skutki prowadzonych rozmów.

 

Wójt na koniec zapowiedział, że dla ,,dobra sprawy”, nie zamierza komentować pojawiających się w tej sprawie informacji - Nie będę ustosunkowywał się do przekazów medialnych, które w tej sprawie zostały w ostatnim czasie poruszane, ponieważ przede wszystkim zależy mi na tym, aby w sposób sprawny i skuteczny przeprowadzić postępowanie dla tego celu, aby mogło przynieść oczekiwaną zarówno dla mieszańców, jak i gminy Białe Błota.

 

Liderem gmina czy województwo?

Z wypowiedzi wójta wynika, że nie widzi on możliwości, aby gmina Białe Błota nie była liderem nowego porozumienia, czyli podmiotem mającym największy wpływ na przetarg o wyłonienie wykonawcy studium STEŚ. Jak informowaliśmy, prezydent Bydgoszczy spotkanie z wójtem Fundatorem ocenił, iż wynika z niego, że jest wola, aby to Województwo Kujawsko-Pomorskie zostało nowym liderem. Również w ostatni czwartek na komisji Sejmiku Województwa dyrektor w Urzędzie Marszałkowskim miał potwierdzić taki kierunek.

 

STEŚ to początek realizacji inwestycji

Podstawowym celem opracowania Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego jest wyznaczenie najbardziej optymalnego wariantu przebiegu obwodnicy lub innego rozwiązania drogowego, który usprawniłby tranzyt przez miejscowość Białe Błota. Jednocześnie w ramach prac nad studium uzyskane zostałyby decyzje środowiskowego. Po opracowaniu STEŚ, co potrwać może około 2-3 lat, będzie można zacząć przygotowywać już prace budowlane.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

  18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

  Etykiety: piłka nożna
 • Nasz bohater!

  We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

  Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

 • Dobiega końca Europejski Tydzień Autyzmu

  W dniach 1- 8 grudnia trwa Europejski Tydzień Autyzmu, którego celem jest zwrócenie uwagi na wyjątkowość osób objętych spektrum autyzmu, w celu z jednej strony wyrażenia solidarności z osobami ze spektrum, ale też budowania większej świadomości społecznej. Warto wspomnieć o tym tygodniu, także z tego powodu, że mieliśmy w regionie kilka akcentów.

  Etykiety: autyzm
 • Tragedia pod Grudziądzem. Zginął były parlamentarzysta

  Dzisiaj w wieku 66-lat zginął w wypadku drogowym Janusz Dziecioł, któremu sławę przyniósł występ w pierwszej polskiej edycji reality show Big Brother. Zdobyta sława pozwoliła mu zostać posłem VI i VII kadencji Sejmu z okręgu toruńsko-włocławskiego.

Wiadomości z regionu

Śledź nas