Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWójt Białych Błot zabrał stanowisko w sprawie obwodnicy na sesji

Wójt Białych Błot zabrał stanowisko w sprawie obwodnicy na sesji

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 26 listopad 2019 19:09

We wtorek obradowała Rada Gminy Białe Błota, głos w sprawie poruszanej przez nas w ostatnim czasie sprawy opracowania STEŚ dla budowy obwodnicy Białych Błot zabrał wójt Dariusz Fundator. Jak później wyjaśniała jego zastępczyni, wójt specjalnie dla przedstawienia tej informacji pojawił się na sesji, pomimo przebywania formalnie na urlopie.

 

Wójt poinformował radnych przede wszystkim o spotkaniach jakie odbył w temacie obowdnicy w ostatnich tygodniach, a odbyły się one zarówno z prezydentem Bydgoszczy oraz przedstawicielem Urzędu Marszałkowskiego - Stanęliśmy w pewnym impasie w zakresie wyrażania swoich zgód przez sygnatariuszy listy intencyjnego, który był podpisany w 2017 roku. Tutaj też nastąpiła sytuacja, że z prac nad przygotowywanym projektem wycofała się Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz nie do końca była doprecyzowana rola i zadania wojewody.

 

- Myślę, że moje intencje zostały przez samorządy właściwie odebrane ponieważ w przygotowanym projekcie porozumienia, które zostało zweryfikowane i ocenione przez Biuro Inwestycji Drogowych Departamentu Infrastruktury Województwa Kujawsko-Pomorskiego, w zasadzie wszystkie elementy naszych propozycji zostały utrzymane – ocenia skutki prowadzonych rozmów.

 

Wójt na koniec zapowiedział, że dla ,,dobra sprawy”, nie zamierza komentować pojawiających się w tej sprawie informacji - Nie będę ustosunkowywał się do przekazów medialnych, które w tej sprawie zostały w ostatnim czasie poruszane, ponieważ przede wszystkim zależy mi na tym, aby w sposób sprawny i skuteczny przeprowadzić postępowanie dla tego celu, aby mogło przynieść oczekiwaną zarówno dla mieszańców, jak i gminy Białe Błota.

 

Liderem gmina czy województwo?

Z wypowiedzi wójta wynika, że nie widzi on możliwości, aby gmina Białe Błota nie była liderem nowego porozumienia, czyli podmiotem mającym największy wpływ na przetarg o wyłonienie wykonawcy studium STEŚ. Jak informowaliśmy, prezydent Bydgoszczy spotkanie z wójtem Fundatorem ocenił, iż wynika z niego, że jest wola, aby to Województwo Kujawsko-Pomorskie zostało nowym liderem. Również w ostatni czwartek na komisji Sejmiku Województwa dyrektor w Urzędzie Marszałkowskim miał potwierdzić taki kierunek.

 

STEŚ to początek realizacji inwestycji

Podstawowym celem opracowania Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego jest wyznaczenie najbardziej optymalnego wariantu przebiegu obwodnicy lub innego rozwiązania drogowego, który usprawniłby tranzyt przez miejscowość Białe Błota. Jednocześnie w ramach prac nad studium uzyskane zostałyby decyzje środowiskowego. Po opracowaniu STEŚ, co potrwać może około 2-3 lat, będzie można zacząć przygotowywać już prace budowlane.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Sondaż: Polacy popierają karanie za nienoszenie maseczek

  Przeglądając wpisy w mediach społecznościowych można odnieść wrażenie, że wzrasta sceptycyzm co do nakazu noszenia maseczek. Jak jednak pokazuje badanie wykonane przez United Surveys dla Dziennika Gazeta Prawna oraz RMF FM, aż 80% ankietowanych popiera nakładanie mandatów za nienoszenie maseczek w sklepach oraz w komunikacji publicznej.

  Etykiety: covid19
 • Rolnicy poszkodowani przez COVID-19 dostaną nadzwyczajne wsparcie

  Na najbliższym posiedzeniu Senat ma się zająć projektem ustawy o nadzwyczajnym wsparciu dla rolników, którzy ucierpieli w wyniku pandemii koronawirusa. – Jeżeli Senat ją przyjmie, to prezydent podpisze niezwłocznie i może w ciągu miesiąca zostaną przeprowadzone wypłaty. Spodziewam się, że w ciągu najbliższych kilku tygodni te dodatkowe pieniądze trafią do gospodarstw – zapowiada minister rolnictwa i rozwoju wsi, Jan Krzysztof Ardanowski. Na pomoc ze środków unijnych, która opiewa na kwotę ponad 270 mln euro, będą mogli liczyć m.in. producenci wołowiny, baraniny, mięsa wieprzowego i drobiowego oraz jaj, mleka i roślin ozdobnych.

Wiadomości z regionu