Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWójt Białych Błot zabrał stanowisko w sprawie obwodnicy na sesji

Wójt Białych Błot zabrał stanowisko w sprawie obwodnicy na sesji

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 26 listopad 2019 19:09

We wtorek obradowała Rada Gminy Białe Błota, głos w sprawie poruszanej przez nas w ostatnim czasie sprawy opracowania STEŚ dla budowy obwodnicy Białych Błot zabrał wójt Dariusz Fundator. Jak później wyjaśniała jego zastępczyni, wójt specjalnie dla przedstawienia tej informacji pojawił się na sesji, pomimo przebywania formalnie na urlopie.

 

Wójt poinformował radnych przede wszystkim o spotkaniach jakie odbył w temacie obowdnicy w ostatnich tygodniach, a odbyły się one zarówno z prezydentem Bydgoszczy oraz przedstawicielem Urzędu Marszałkowskiego - Stanęliśmy w pewnym impasie w zakresie wyrażania swoich zgód przez sygnatariuszy listy intencyjnego, który był podpisany w 2017 roku. Tutaj też nastąpiła sytuacja, że z prac nad przygotowywanym projektem wycofała się Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz nie do końca była doprecyzowana rola i zadania wojewody.

 

- Myślę, że moje intencje zostały przez samorządy właściwie odebrane ponieważ w przygotowanym projekcie porozumienia, które zostało zweryfikowane i ocenione przez Biuro Inwestycji Drogowych Departamentu Infrastruktury Województwa Kujawsko-Pomorskiego, w zasadzie wszystkie elementy naszych propozycji zostały utrzymane – ocenia skutki prowadzonych rozmów.

 

Wójt na koniec zapowiedział, że dla ,,dobra sprawy”, nie zamierza komentować pojawiających się w tej sprawie informacji - Nie będę ustosunkowywał się do przekazów medialnych, które w tej sprawie zostały w ostatnim czasie poruszane, ponieważ przede wszystkim zależy mi na tym, aby w sposób sprawny i skuteczny przeprowadzić postępowanie dla tego celu, aby mogło przynieść oczekiwaną zarówno dla mieszańców, jak i gminy Białe Błota.

 

Liderem gmina czy województwo?

Z wypowiedzi wójta wynika, że nie widzi on możliwości, aby gmina Białe Błota nie była liderem nowego porozumienia, czyli podmiotem mającym największy wpływ na przetarg o wyłonienie wykonawcy studium STEŚ. Jak informowaliśmy, prezydent Bydgoszczy spotkanie z wójtem Fundatorem ocenił, iż wynika z niego, że jest wola, aby to Województwo Kujawsko-Pomorskie zostało nowym liderem. Również w ostatni czwartek na komisji Sejmiku Województwa dyrektor w Urzędzie Marszałkowskim miał potwierdzić taki kierunek.

 

STEŚ to początek realizacji inwestycji

Podstawowym celem opracowania Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego jest wyznaczenie najbardziej optymalnego wariantu przebiegu obwodnicy lub innego rozwiązania drogowego, który usprawniłby tranzyt przez miejscowość Białe Błota. Jednocześnie w ramach prac nad studium uzyskane zostałyby decyzje środowiskowego. Po opracowaniu STEŚ, co potrwać może około 2-3 lat, będzie można zacząć przygotowywać już prace budowlane.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

  • Kluczowe pytanie dla wielu kwestii – jaki będzie nowy budżet Unii Europejskiej?

    Powoli końca dobiega perspektywa finansowa Unii Europejskiej 2014-2020, której rozliczenie zapewne potrwa jeszcze rok, może dwa dłużej, to kluczowe staje się pytanie jak będzie wyglądać perspektywa 2021-2027? Wiele inwestycji planowanych jest w oparciu o środki unijne, począwszy od szczebla rządowego po samorządowych.

    Etykiety: Unia Europejska
  • Spółka marszałkowska jeszcze nie inwestuje, ale prezes dobrze zarabia

    W marcu 2018 roku Sejmik Województwa wyraził zgodę na powołanie spółki Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Regionalne. Celem spółki jest prowadzenie dużych inwestycji z ramienia Samorządu Województwa, na razie spółka jeszcze żadnego dużego projektu inwestycyjnego nie prowadzi, natomiast Zarząd Województwa ,reprezentując jedynego wspólnika spółki (Samorząd Województwa) zdecydował o wysokiej pensji dla prezesa.

Wiadomości z regionu

Śledź nas