Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWojciech Bulanda oficjalnie radnym

Wojciech Bulanda oficjalnie radnym

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 27 listopad 2019 23:01

Oficjalnie radnym się staje w momencie złożenia uroczystego ślubowania. Na początku środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy ślubowanie złożył Wojciech Bulanda, aktywista lokalnych środowisk rowerowych, zaangażowany od wielu lat Bydgoską Masę Krytyczną. Mandat radnego uzyskał z listy Koalicji Obywatelskiej.

Nowy radny pierwszego dnia pełnienia mandatu miał okazję zabrać głos. W trakcie pierwszego czytania budżetu na 2020 rok Wojciech Bulanda upomniał się o basen na Miedzyniu, który z uwagi na zmniejszenie wpływów z podatku dochodowego dla samorządów, został przesunięty do budowy w kolejnych latach.

 

Prezydent Rafał Bruski w odpowiedzi pogratulował radnemu debiutu i zadeklarował, że jeżeli znajdą się dodatkowe środki, to będzie ta inwestycja brana pod uwagę jako pierwsza, wyższy priorytet będą miały jedynie inwestycje możliwe do dofinansowania przez Unię Europejską - Moralnie taką deklarację mogę złożyć – powiedział prezydent Rafał Bruski.

 

Wojciech Bulanda objął mandat po wygaśnięciu mandatu Agnieszki Bąk, której centrum życiowym stała się Bruksela i Strasburg, w związku z objęciem funkcji asystentki akredytowanej europosła Radosława Sikorskiego.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • 15 sierpnia 1920 – to ważna data domykająca klamrę

  100. rocznica Bitwy Warszawskiej to na pewno szczególne obchody Święta Wojska Polskiego, nie tylko z powodu jubileuszowej rocznicy, ale też tego, że świętowanie zostało ograniczone przez pandemię COVID-19 – dzisiaj nie odbędzie się w Warszawie coroczna uroczysta defilada, także lokalne uroczystości przesunięto na inne dni. Z drugiej strony, może z powodu znacznie uboższej otoczki, mamy więcej czasu na przemyślenie sedna, a jest co poddać refleksji.

 • Jedna noc wstrząsnęła życiem wielu

  W nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 przez część kraju przeszły nawałnice, które wyrządziły ogromne szkody, najbardziej poszkodowana okazała się gmina Sośno w powiecie sępoleńskim, ale żywioł szkody wyrządził w kilku powiatach naszego województwa. Zerwane dachy zakryte prowizorycznymi plandekami, czy nawet tygodnie bez dostępu do prądu. Tak wyglądała północno-zachodnia część naszego województwa przed trzema laty.

Wiadomości z regionu