Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWojciech Bulanda oficjalnie radnym

Wojciech Bulanda oficjalnie radnym

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 27 listopad 2019 23:01

Oficjalnie radnym się staje w momencie złożenia uroczystego ślubowania. Na początku środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy ślubowanie złożył Wojciech Bulanda, aktywista lokalnych środowisk rowerowych, zaangażowany od wielu lat Bydgoską Masę Krytyczną. Mandat radnego uzyskał z listy Koalicji Obywatelskiej.

Nowy radny pierwszego dnia pełnienia mandatu miał okazję zabrać głos. W trakcie pierwszego czytania budżetu na 2020 rok Wojciech Bulanda upomniał się o basen na Miedzyniu, który z uwagi na zmniejszenie wpływów z podatku dochodowego dla samorządów, został przesunięty do budowy w kolejnych latach.

 

Prezydent Rafał Bruski w odpowiedzi pogratulował radnemu debiutu i zadeklarował, że jeżeli znajdą się dodatkowe środki, to będzie ta inwestycja brana pod uwagę jako pierwsza, wyższy priorytet będą miały jedynie inwestycje możliwe do dofinansowania przez Unię Europejską - Moralnie taką deklarację mogę złożyć – powiedział prezydent Rafał Bruski.

 

Wojciech Bulanda objął mandat po wygaśnięciu mandatu Agnieszki Bąk, której centrum życiowym stała się Bruksela i Strasburg, w związku z objęciem funkcji asystentki akredytowanej europosła Radosława Sikorskiego.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

  • Kluczowe pytanie dla wielu kwestii – jaki będzie nowy budżet Unii Europejskiej?

    Powoli końca dobiega perspektywa finansowa Unii Europejskiej 2014-2020, której rozliczenie zapewne potrwa jeszcze rok, może dwa dłużej, to kluczowe staje się pytanie jak będzie wyglądać perspektywa 2021-2027? Wiele inwestycji planowanych jest w oparciu o środki unijne, począwszy od szczebla rządowego po samorządowych.

    Etykiety: Unia Europejska
  • Spółka marszałkowska jeszcze nie inwestuje, ale prezes dobrze zarabia

    W marcu 2018 roku Sejmik Województwa wyraził zgodę na powołanie spółki Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Regionalne. Celem spółki jest prowadzenie dużych inwestycji z ramienia Samorządu Województwa, na razie spółka jeszcze żadnego dużego projektu inwestycyjnego nie prowadzi, natomiast Zarząd Województwa ,reprezentując jedynego wspólnika spółki (Samorząd Województwa) zdecydował o wysokiej pensji dla prezesa.

Wiadomości z regionu

Śledź nas