Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZapowiada się kolejne ciekawe wydarzenie w centrum Bydgoszczy

Zapowiada się kolejne ciekawe wydarzenie w centrum Bydgoszczy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 28 listopad 2019 09:48
Nocny Batory Nocny Batory Archiwum

Pamiętacie Nocnego Batorego? Gdy na kilka godzin ulica Batorego za sprawą świateł zmieniła swój klimat. Na ulicy Gdańskiej Andrzejki świętowane będą dzień wcześniej – w piątek 29 listopadach – świętowanie będzie się odbywać ,,w bramie”.

Dokładniej w bramach, bo wydarzenie ,,Andrzejki w bramie” zaangażuje kilka lokacji położonych w południowej części ulicy Gdańskiej, w okolicach skrzyżowania z Dworcową. Nie zabraknie dobrej muzyki, ciekawych propozycji gastronomicznej, zapowiadającej się na bardzo dobrą kawy, a także warsztatów w rękodzielnictwa. Dodatkową atrakcją ma być wystawa zdjęć nieco starszej Bydgoszczy, utrwalonych przez zmarłego niedawno mistrz Jerzego Riegla.

 

 

Zapowiada się też dobra zabawa do przynajmniej północy. ,,Andrzejki w bramie” rozpoczną się o godzinie 17:00. Będzie to okazja do poznania urokliwych miejsc w tej części miasta, z których istnienia nie wszyscy mogą zdawać sobie sprawę.

 

Jest to kolejna inicjatywa menadżera starówki i śródmieścia, w celu przyciągnięcia bydgoszczan do centrum, aby to miejsce tętniło życiem. Nocny Batory zrobił dobre wrażenie, stąd też z ciekawością będzie się pojawić jutro w centrum Bydgoszczy.

 

Warte obejrzenia

 • Memoriał Ireny Szewińskiej awansował do rangi Gold w cyklu Continental Tour

  Pierwszą dobrą wiadomością dla Bydgoszczy jest ustalenie, że będzie gospodarzem również 3. Memoriału im. Ireny Szewińskiej, który odbędzie się 30 czerwca 2021 roku. Druga – będzie to wydarzenie już innej rangi o znacznie wyższym prestiżu – World Athletics awansowała Memoriał do rangi Gold, przez co kolejne mitingi będą wydarzeniami lekkoatletyczymi prawie najwyższej rangi, wyżej jest bowiem tylko Diamentowa Liga.

 • Zawisza bliski zakończenia roku na pozycji lidera, Sportis przegrywa sensacyjnie z ousiderem

  Dzisiaj rozgrywane były mecze 16 kolejki IV ligi – ostatniej w roku 2020; runda zasadnicza zakończy się po 18 kolejkach – pozostałe dwie rozegrane zostaną wiosną. Prawie wszystkie kluby mają jednak jeszcze do rozegrania w tym roku zaległe mecze, które zostały przeniesione z uwagi na pandemię COVID-19. Najciekawszym meczem będzie zaległy pojedynek 15 kolejki pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Włocłavią Włocławek, mecz którego stawką może być pozycja lidera – zaplanowany jest on na 28 listopada.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

 • W poniedziałek czeka nas debata o stanie psychiatrii

  Polska jest w czołówce Europy pod względem liczby samobójstw – zaznacza Najwyższa Izba Kontroli, w wystąpieniu, w którym dość negatywnie ocenia stan polskiej psychiatrii, w tym szczególnie dziecięcej i młodzieżowej. O sytuacji psychiatrii w naszym województwie będzie rozmawiał na poniedziałkowej sesji Sejmik Województwa. Będziemy chcieli tę debatę dla Państwa transmitować.

 • Emisja COVID-19 w kujawsko-pomorskim ponownie przyśpiesza

  Od kilku dni po kontrowersyjnych decyzjach Ministerstwa Zdrowia nie jesteśmy wstanie monitorować liczby aktywnych przypadków w województwie kujawsko-pomorskim. Jak wynika jednak z wyliczeń jakie udostępnił nam Adam Gapiński w czwartek współczynnik reprodukcji wirusa R przekroczył 1, przez co weszliśmy ponownie w fazę rozwoju epidemii.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu