Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDroga S-10 znajdzie się pod szczególnym zainteresowaniem sejmowej Komisji Infrastruktury

Droga S-10 znajdzie się pod szczególnym zainteresowaniem sejmowej Komisji Infrastruktury

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 02 grudzień 2019 07:26

W prezydium Komisji Infrastruktury w tej kadencji okręg bydgoski ma dwóch przedstawicieli – przewodniczącym został poseł opozycji Paweł Olszewski, jednym z wice natomiast poseł PiS-u Piotr Król. O swoich zamierzaniach jako szefa komisji, na konferencji prasowej w Bydgoszczy mówił poseł Olszewski.

- Nie ukrywam, że cieszę się z tego rozstrzygnięcia, ponieważ liczę na dobrą współpracę na rzecz rzeczy niepolitycznych, a istotnych z punktu widzenia Bydgoszczy i naszego okręgu bydgoskiego – wyraził parlamentarzysta z wyboru dwóch przedstawicieli okręgu bydgoskiego do prezydium komisji.

 

- Jako przewodniczący komisji spotkałem się osobiście z ministrem infrastruktury Adamczykiem, później odbyliśmy spotkanie w szerszym z kierownictwem resortu, z panem ministrem i jego zastępcami oraz całym prezydium komisji infrastruktury na którym rozmawialiśmy o ułożeniu wzajemnej współpracy, relacji, tak aby te prace przebiegały w sposób sprawny, skuteczny – wyjaśnia poseł Paweł Olszewski. Dużo uwagi w rozmowie z ministrem miał poświęcić problematyce drogi ekspresowej S-10 - To było przedmiotem mojej rozmowy z ministrem Adamczykiem, zwróciłem uwagę, że ta droga jest nazywana drogą śmierci, uzmysłowiłem mu, że ta brzydka nazwa nie jest tylko wymysłem, a w zasadzie codziennie zdarzają się na tej drodze wypadki. (…) Pan minister obiecał, że będziemy do tego wracali, że jest to projekt, który jest ma w tyle głowy. Mam nadzieje, że dzięki tej współpracy uda się rozpocząć konkretne działania na rzecz drogi S-10.

 

Rząd planuje zbudować drogę ekspresową S-10, na odcinku Bydgoszcz – Toruń, w ramach partnerstwa publiczo-prywatnego. Do tej pory w takiej formule nie zbudowano jeszcze żadnej drogi ekspresowej w Polsce, stąd też wiele osób odbiera tę zapowiedź sceptycznie. Obecnie trwają prace nad Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowym dla tego odcinka.

 

Poseł Olszewski chce również jako przewodniczący komisji powrócić do tematu programu likwidacji miejsc niebezpiecznych, który był realizowany pod koniec rządów koalicji PO-PSL, gdy pełnił funkcję wiceministra infrastruktury. Program polegał na przebudowaniu miejsc na drogach, które z uwagi na swoją konstrukcje sprzyjają zdarzeniom drogowym.

 

GDDKiA powinna przedstawiać informacje mieszkańcom

Olszewski zamierza podjąć również interwencje, w związku z ignorowaniem przez przedstawicieli Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad posiedzeń Rady Miasta Bydgoszczy. W przeszłości normą było, iż cyklicznie gościł na obradach bydgoskiego samorządu regionalny dyrektor GDDKiA, który przedstawiał informację na temat realizacji budowy drogi ekspresowej S-5. Od kilku miesięcy jest z tym problem. Ostatnio przedstawiciel GDDKiA, był zaproszony na sesją, która odbyła się w ostatnią środę, nikt na obrady z tej instytucji jednak nie przybył.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Sondaże wskazują, że kujawsko-pomorskie zagłosuje za Trzaskowskim

    Batalia o to kto zostanie prezydentem RP do 2025 roku jest wyjątkowo zacięta, bastionami Andrzeja Dudy jest ściana wschodnia, gdzie np. w województwie podkarpackim prognozuje się jemu poparcie powyżej 70%. W większości województw według sondaży wygra jednak Rafał Trzaskowski, choć w żadnym tak spektakularnie jak Duda na Podkarpaciu.

  • Jaka będzie Polska po wyborach?

    Dokładnie za tydzień odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich, którą poprzedziła stosunkowo krótsza, ale za to pełna emocji kampania wyborcza. Emocje niekiedy przekraczały po obu stronach sporu granicę dobrego smaku. Czy po przyszłej niedzieli wszystko wróci do nazwijmy to normy, Polacy skupią się na czasie wakacyjnym? Może się tak zdarzyć, ale też trzeba się liczyć ze scenariuszem, iż dojdzie do zaognienia kryzysu politycznego.

Wiadomości z regionu