Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKrzysztof Pietrzak złożył przeciwko wojewodzie zawiadomienie do prokuratury

Krzysztof Pietrzak złożył przeciwko wojewodzie zawiadomienie do prokuratury

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 06 grudzień 2019 00:39
Tartak jeszcze na Ujejskiego Tartak jeszcze na Ujejskiego Archiwum

Przed rokiem w grudniu dokonana została egzekucja tartaku na działce przy ulicy Ujejskiego, obecnie przez tę działkę przechodzi Trasa Uniwersytecka. Właściciel nieistniejącego tartaku Krzysztof Pietrzak uważa, że przeprowadzający egzekucję wojewoda nadużył swoich uprawnień i działał tym samym na jego szkodę majątkową, dlatego skierował zawiadomienie do prokuratury.

Zdaniem Pietrzaka wojewoda Mikołaj Bogdanowicz dokonał przestępstwa określonego w artykule 296 kodeksu karnego, za co grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Główny argument Pietrzaka, jaki wnioskujemy z lektury zawiadomienia, to przeprowadzenie egzekucji bez prawomocnego tytułu wykonawczego.

 

Sprawa wydaje się trochę zawiła, bowiem tytuł wykonawczy dla tej egzekucji wojewoda wydał w styczniu 2018 roku. 26 lipca bieżącego roku minister infrastruktury z uwagi na stwierdzony błąd formalny, tytuł wykonawczy cofnął z obiegu prawnego. Nastąpiło to już kilka miesięcy po przeprowadzonej egzekucji. Ministerstwo wskazało, że wojewoda błędnie w wystawionym tytule wskazał wierzyciela, którym zgodnie z prawem powinien być Wojewoda, a nie jak było w wycofanym dokumencie Prezydent Miasta Bydgoszczy. Wojewoda decyzję ministerstwa zaskarżył do Sądu Administracyjnego, ten jednak uznał rację ministra. Wojewoda może się jeszcze odwoływać do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

 

Czy doszło do naruszenia prawa przez wojewodę zbada prokuratura.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

  • Spółka marszałkowska jeszcze nie inwestuje, ale prezes dobrze zarabia

    W marcu 2018 roku Sejmik Województwa wyraził zgodę na powołanie spółki Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Regionalne. Celem spółki jest prowadzenie dużych inwestycji z ramienia Samorządu Województwa, na razie spółka jeszcze żadnego dużego projektu inwestycyjnego nie prowadzi, natomiast Zarząd Województwa ,reprezentując jedynego wspólnika spółki (Samorząd Województwa) zdecydował o wysokiej pensji dla prezesa.

  • Jutro Konfederacja wskaże kandydata na prezydenta. To może być ciekawe dla polskiej sceny politycznej wydarzenie

    W sobotę 18 stycznia w Warszawie odbędzie się zjazd elektorski w ramach prawyborów wewnętrznych w Konfederacji. Wydarzenie ciekawe, bowiem prawybory wzorowane są na ordynacji wyborczej wykorzystywanej w Stanach Zjednoczonych w wyborach prezydenckich, co jest w Polsce pionierskim działaniem. Prawybory mogą też wskazać w jakim kierunku ideologicznie pójdzie Konfederacja w przyszłości.

    Etykiety: Konfederacja

Wiadomości z regionu

Śledź nas