Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKrzysztof Pietrzak złożył przeciwko wojewodzie zawiadomienie do prokuratury

Krzysztof Pietrzak złożył przeciwko wojewodzie zawiadomienie do prokuratury

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 06 grudzień 2019 00:39
Tartak jeszcze na Ujejskiego Tartak jeszcze na Ujejskiego Archiwum

Przed rokiem w grudniu dokonana została egzekucja tartaku na działce przy ulicy Ujejskiego, obecnie przez tę działkę przechodzi Trasa Uniwersytecka. Właściciel nieistniejącego tartaku Krzysztof Pietrzak uważa, że przeprowadzający egzekucję wojewoda nadużył swoich uprawnień i działał tym samym na jego szkodę majątkową, dlatego skierował zawiadomienie do prokuratury.

Zdaniem Pietrzaka wojewoda Mikołaj Bogdanowicz dokonał przestępstwa określonego w artykule 296 kodeksu karnego, za co grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Główny argument Pietrzaka, jaki wnioskujemy z lektury zawiadomienia, to przeprowadzenie egzekucji bez prawomocnego tytułu wykonawczego.

 

Sprawa wydaje się trochę zawiła, bowiem tytuł wykonawczy dla tej egzekucji wojewoda wydał w styczniu 2018 roku. 26 lipca bieżącego roku minister infrastruktury z uwagi na stwierdzony błąd formalny, tytuł wykonawczy cofnął z obiegu prawnego. Nastąpiło to już kilka miesięcy po przeprowadzonej egzekucji. Ministerstwo wskazało, że wojewoda błędnie w wystawionym tytule wskazał wierzyciela, którym zgodnie z prawem powinien być Wojewoda, a nie jak było w wycofanym dokumencie Prezydent Miasta Bydgoszczy. Wojewoda decyzję ministerstwa zaskarżył do Sądu Administracyjnego, ten jednak uznał rację ministra. Wojewoda może się jeszcze odwoływać do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

 

Czy doszło do naruszenia prawa przez wojewodę zbada prokuratura.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja

 • Co się zmienia od 30 maja?

  Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od soboty 30 maja wejdzie w życie IV etap odmrażania życia społecznego. Stosowny akt prawny nie został co prawda jeszcze opublikowany w Dzienniku Ustaw, natomiast znany jest jego projekt do którego nawiązujemy.

  Etykiety: covid19 koronawirus
 • Ekonomia nie zawsze jest bezduszna i pozbawiona empatii

  Powoli temat koronawirusa zaczyna schodzić na dalszy plan, natomiast coraz więcej będzie się mówić o skutkach ekonomicznych pandemii, których doświadczać możemy w naszym życiu. Jeszcze kilka tygodni temu widoczny był w polityce dylemat – zamrażać gospodarkę w celu ratowania najbardziej narażonych na utratę życia z powodu COVID-19, czy skupiać się na ratowaniu gospodarki. Dzisiaj widzimy, że bardziej humanitarna polityka może również być skuteczniejsza gospodarczo.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu