Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPomysł wjazdu ,,kieszeniowego” tramwajów budzi kontrowersje

Pomysł wjazdu ,,kieszeniowego” tramwajów budzi kontrowersje

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 10 grudzień 2019 07:00
Pomysł wjazdu ,,kieszeniowego” tramwajów budzi kontrowersje Fot: Bartosz Bieliński

Od czwartku 12 grudnia na górny taras powróci komunikacja tramwajowa, na Kapuściska pojadą linie nr 7 i 8, na Glinki nr 4 oraz na Wyżyny nr 2 i 9. Tramwaje też powrócą na Babią Wieś wjazdem kieszeniowym, zdaniem jednego ze stowarzyszeń to zły pomysł.

 

Na początek wyjaśnienie czym jest wjazd kieszeniowy – najprościej mówiąc, jest to chwilowe zboczenie od głównej trasy. Dobrym przykładem wjazdu kieszeniowego jest linia autobusowa nr 58 relacji Plac Kościeleckich - Smukała, niektóre kursy oznaczone literą ,,s”, odbijają ulicą Sanatoryjną pod górę do sanatorium, po czym wracają ponownie do Opławieckiej, dzięki temu istnieje możliwość dojazdu komunikacją publiczną do sanatorium.

 

Koncepcja z Babią Wsią miałaby polegać natomiast na tym, że linia tramwajowa nr 2 relacji Las Gdański – Wyżyny, odbijać będzie z Ronda Toruńskiego na Babią Wieś, aby po zawróceniu na pętli powrócić na rondo.

 

Wątpliwości co do takiego rozwiązania ma Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy, które wskazuje, że przejazd z Ronda Toruńskiego na Babią Wieś zajmie około 12 minut w jedną stronę, przez co pasażerowie będą tracić dodatkowe pół godziny dziennie na podróż, co przełoży się na zmniejszenie atrakcyjności podróżowania transportem zbiorowym. Zdaniem stowarzyszenia lepszym rozwiązaniem będzie uruchomienie nowej linii tramwajowej na odcinku Babia Wieś – Rondo Toruńskie, ewentualnie wydłużenie jej do zajezdni tramwajowej bądź na pętle przy Bałtyckiej, przez co tramwaj zatrzymywałby się na kilku ważnych węzłach przesiadkowych. Drugi pomysł to wydłużenie linii autobusowej nr 76 do Babiej Wsi.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

  • Spółka marszałkowska jeszcze nie inwestuje, ale prezes dobrze zarabia

    W marcu 2018 roku Sejmik Województwa wyraził zgodę na powołanie spółki Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Regionalne. Celem spółki jest prowadzenie dużych inwestycji z ramienia Samorządu Województwa, na razie spółka jeszcze żadnego dużego projektu inwestycyjnego nie prowadzi, natomiast Zarząd Województwa ,reprezentując jedynego wspólnika spółki (Samorząd Województwa) zdecydował o wysokiej pensji dla prezesa.

  • Jutro Konfederacja wskaże kandydata na prezydenta. To może być ciekawe dla polskiej sceny politycznej wydarzenie

    W sobotę 18 stycznia w Warszawie odbędzie się zjazd elektorski w ramach prawyborów wewnętrznych w Konfederacji. Wydarzenie ciekawe, bowiem prawybory wzorowane są na ordynacji wyborczej wykorzystywanej w Stanach Zjednoczonych w wyborach prezydenckich, co jest w Polsce pionierskim działaniem. Prawybory mogą też wskazać w jakim kierunku ideologicznie pójdzie Konfederacja w przyszłości.

    Etykiety: Konfederacja

Wiadomości z regionu

Śledź nas