Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPomysł wjazdu ,,kieszeniowego” tramwajów budzi kontrowersje

Pomysł wjazdu ,,kieszeniowego” tramwajów budzi kontrowersje

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 10 grudzień 2019 07:00
Pomysł wjazdu ,,kieszeniowego” tramwajów budzi kontrowersje Fot: Bartosz Bieliński

Od czwartku 12 grudnia na górny taras powróci komunikacja tramwajowa, na Kapuściska pojadą linie nr 7 i 8, na Glinki nr 4 oraz na Wyżyny nr 2 i 9. Tramwaje też powrócą na Babią Wieś wjazdem kieszeniowym, zdaniem jednego ze stowarzyszeń to zły pomysł.

 

Na początek wyjaśnienie czym jest wjazd kieszeniowy – najprościej mówiąc, jest to chwilowe zboczenie od głównej trasy. Dobrym przykładem wjazdu kieszeniowego jest linia autobusowa nr 58 relacji Plac Kościeleckich - Smukała, niektóre kursy oznaczone literą ,,s”, odbijają ulicą Sanatoryjną pod górę do sanatorium, po czym wracają ponownie do Opławieckiej, dzięki temu istnieje możliwość dojazdu komunikacją publiczną do sanatorium.

 

Koncepcja z Babią Wsią miałaby polegać natomiast na tym, że linia tramwajowa nr 2 relacji Las Gdański – Wyżyny, odbijać będzie z Ronda Toruńskiego na Babią Wieś, aby po zawróceniu na pętli powrócić na rondo.

 

Wątpliwości co do takiego rozwiązania ma Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy, które wskazuje, że przejazd z Ronda Toruńskiego na Babią Wieś zajmie około 12 minut w jedną stronę, przez co pasażerowie będą tracić dodatkowe pół godziny dziennie na podróż, co przełoży się na zmniejszenie atrakcyjności podróżowania transportem zbiorowym. Zdaniem stowarzyszenia lepszym rozwiązaniem będzie uruchomienie nowej linii tramwajowej na odcinku Babia Wieś – Rondo Toruńskie, ewentualnie wydłużenie jej do zajezdni tramwajowej bądź na pętle przy Bałtyckiej, przez co tramwaj zatrzymywałby się na kilku ważnych węzłach przesiadkowych. Drugi pomysł to wydłużenie linii autobusowej nr 76 do Babiej Wsi.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja

 • Co się zmienia od 30 maja?

  Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od soboty 30 maja wejdzie w życie IV etap odmrażania życia społecznego. Stosowny akt prawny nie został co prawda jeszcze opublikowany w Dzienniku Ustaw, natomiast znany jest jego projekt do którego nawiązujemy.

  Etykiety: covid19 koronawirus
 • Ekonomia nie zawsze jest bezduszna i pozbawiona empatii

  Powoli temat koronawirusa zaczyna schodzić na dalszy plan, natomiast coraz więcej będzie się mówić o skutkach ekonomicznych pandemii, których doświadczać możemy w naszym życiu. Jeszcze kilka tygodni temu widoczny był w polityce dylemat – zamrażać gospodarkę w celu ratowania najbardziej narażonych na utratę życia z powodu COVID-19, czy skupiać się na ratowaniu gospodarki. Dzisiaj widzimy, że bardziej humanitarna polityka może również być skuteczniejsza gospodarczo.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu