Jesteś tutaj: HomeBydgoszczO Uniwersytecie Medycznym dopiero za tydzień

O Uniwersytecie Medycznym dopiero za tydzień

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 11 grudzień 2019 22:41

W czwartek 12 grudnia rozpocznie się 2 posiedzenie Sejmu IX kadencji. Będzie ono dość nietypowe, bowiem po czwartkowych obradach plenarnych, rozpocznie się przerwa, która potrwa do czwartku 19 grudnia. Sejm pracuje jednak nie tylko na posiedzeniach plenarnych, ale też w komisjach.

 

I czytanie projektu obywatelskiego ustawy o utworzeniu Uniwersytetu Medycznego im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy planowane jest na czwartek 19 grudnia. Jeżeli harmonogram będzie zachowany, to rozpocznie się ono o godzinie 13:30.

 

Harmonogram obrad został ustalony dopiero w środę wieczorem o godzinie 19:00. Głosowania nad ewentualnymi wnioskami wobec tego projektu, odbyłyby się w piątek 20 grudnia. Takowe mogą się pojawić, nie można wykluczyć, że któryś z posłów partii Jarosława Gowina Porozumienie, zgłosi wniosek odrzucenie tego projektu już po pierwszym czytaniu.

 

Jeżeli parlament zdecyduje się dalej procedować projekt, to trafi on do komisji sejmowych. Projekt poparty przez ponad 160 tys. obywateli został wniesiony w 2016 roku, w poprzedniej kadencji nie został jednak uchwalony, zatrzymał się w pracach komisyjnych po I czytaniu.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Przekonać do siebie wyborców Konfederacji

    Krzysztof Bosak uzyskał w pierwszej turze ponad 1,3 mln głosów – tj. o 1/3 więcej niż wynik Władysława Kosiniaka-Kamysza i Roberta Biedronia razem wziętych. Nie powinno zatem dziwić, że elektora Konfederacji stał się języczkiem uwagi przed drugą turą, w której zdecydować może nieliczna liczba głosów.

  • Samorządowcy dostają od posłów czeki, które nie wiadomo kiedy wejdą w życie

    Fundusz Inwestycji Samorządowych to zaproponowany przez prezydenta Andrzeja Dudę w kampanii wyborczej instrument wsparcia samorządów na realizowanie inwestycji. Dotację otrzymać ma każdy powiat i gmina. W ostatnim czasie lokalni posłowie PiS rozdają symboliczne czeki samorządowcom, problemem jest jednak to, że w polskim prawie takiego funduszu jeszcze nie ma.

    Etykiety: Senat RP

Wiadomości z regionu