Jesteś tutaj: HomeBydgoszczO Uniwersytecie Medycznym dopiero za tydzień

O Uniwersytecie Medycznym dopiero za tydzień

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 11 grudzień 2019 22:41

W czwartek 12 grudnia rozpocznie się 2 posiedzenie Sejmu IX kadencji. Będzie ono dość nietypowe, bowiem po czwartkowych obradach plenarnych, rozpocznie się przerwa, która potrwa do czwartku 19 grudnia. Sejm pracuje jednak nie tylko na posiedzeniach plenarnych, ale też w komisjach.

 

I czytanie projektu obywatelskiego ustawy o utworzeniu Uniwersytetu Medycznego im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy planowane jest na czwartek 19 grudnia. Jeżeli harmonogram będzie zachowany, to rozpocznie się ono o godzinie 13:30.

 

Harmonogram obrad został ustalony dopiero w środę wieczorem o godzinie 19:00. Głosowania nad ewentualnymi wnioskami wobec tego projektu, odbyłyby się w piątek 20 grudnia. Takowe mogą się pojawić, nie można wykluczyć, że któryś z posłów partii Jarosława Gowina Porozumienie, zgłosi wniosek odrzucenie tego projektu już po pierwszym czytaniu.

 

Jeżeli parlament zdecyduje się dalej procedować projekt, to trafi on do komisji sejmowych. Projekt poparty przez ponad 160 tys. obywateli został wniesiony w 2016 roku, w poprzedniej kadencji nie został jednak uchwalony, zatrzymał się w pracach komisyjnych po I czytaniu.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

  • Prawie co trzeci wypadek w naszym województwie z udziałem pieszych!

    W Sejmie toczą się prace, głównie na Komisji Infrastruktury, nad przygotowanym przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego raportem na temat sytuacji na drogach w 2018 roku. Z opracowania dowiadujemy się, że Polska nadal jest w czołówce jeżeli chodzi o ofiary śmiertelne w Unii Europejskiej, natomiast w kujawsko-pomorskim statystycznie ginie najwięcej pieszych w Polsce.

    Etykiety: piesi
  • Posłowie Lewicy z trzech województw chcą współpracować na rzecz budowy drogi S-10

    Jutro (środa) zawiązać ma się Parlamentarny Zespół ds. Budowy Drogi S10, którego celem będzie podejmowanie współpracy parlamentarnej na rzecz budowy drogi ekspresowej S-10. Jutro dowiemy się też ilu posłów będzie zainteresowanych pracą w nim, na razie stron sejmowa informuje o akcesie pięciu parlamentarzystów, prawie wszyscy z Lewicy.

Wiadomości z regionu

Śledź nas