Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoskie ,,becikowe” do likwidacji

Bydgoskie ,,becikowe” do likwidacji

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 15 grudzień 2019 00:16
Bydgoskie ,,becikowe” do likwidacji Fot: J Engler

Od 2006 roku rodzicom dzieci urodzonych na terenie Bydgoszczy przysługuje jednorazowa zapomoga w wysokości 1 tys. zł z budżetu miasta. Lokalne ,,becikowe” wprowadzono w celu zwiększenia dzietności, od kilku lat funkcjonuje rządowy program Rodzina 500+, stąd też zdaniem prezydenta jednorazowe świadczenie straciło na znaczeniu.

 

Zapomoga w wysokości 1 tys. zł przyznawana była na wniosek, jedynym wymogiem było zamieszkiwanie rodziców w Bydgoszczy przez rok od narodzin. Z racji tego, że nie wszyscy rodzice mieli świadomość przysługującej zapomogi, często nie składali wniosków.

 

Z raportu o stanie Bydgoszczy wynika, że w 2017 roku urodziło się 3,4 tys. dzieci, natomiast na zapomogi budżet wydał 850 tys zł, czyli wypłacono 850 zapomóg. Z miast Unii Metropolii Polskich taka zapomoga funkcjonuje obecnie tylko w Bydgoszczy i w Krakowie.

 

W porządku obrad środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy jest projekt likwidujący zapomogę z budżetu miasta. Uzasadniany jest on wzrostem państwowych programów socjalnych w ostatnich latach jak chociażby wspomniane ,,500+”, oraz szukaniem przez budżet miasta oszczędności.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

  • Spółka marszałkowska jeszcze nie inwestuje, ale prezes dobrze zarabia

    W marcu 2018 roku Sejmik Województwa wyraził zgodę na powołanie spółki Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Regionalne. Celem spółki jest prowadzenie dużych inwestycji z ramienia Samorządu Województwa, na razie spółka jeszcze żadnego dużego projektu inwestycyjnego nie prowadzi, natomiast Zarząd Województwa ,reprezentując jedynego wspólnika spółki (Samorząd Województwa) zdecydował o wysokiej pensji dla prezesa.

  • Jutro Konfederacja wskaże kandydata na prezydenta. To może być ciekawe dla polskiej sceny politycznej wydarzenie

    W sobotę 18 stycznia w Warszawie odbędzie się zjazd elektorski w ramach prawyborów wewnętrznych w Konfederacji. Wydarzenie ciekawe, bowiem prawybory wzorowane są na ordynacji wyborczej wykorzystywanej w Stanach Zjednoczonych w wyborach prezydenckich, co jest w Polsce pionierskim działaniem. Prawybory mogą też wskazać w jakim kierunku ideologicznie pójdzie Konfederacja w przyszłości.

    Etykiety: Konfederacja

Wiadomości z regionu

Śledź nas