Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPo raz kolejny bydgoskie lotnisko przekroczyło barierę 400 tys. pasażerów

Po raz kolejny bydgoskie lotnisko przekroczyło barierę 400 tys. pasażerów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 16 grudzień 2019 06:30
Po raz kolejny bydgoskie lotnisko przekroczyło barierę 400 tys. pasażerów Fot: Bartosz Bieliński

W ubiegłym roku świętowaliśmy w połowie grudnia obsłużenie 400 tys. pasażera, co było wydarzeniem historycznym. W tym roku ta bariera została przekroczona na początku grudnia i wszystko idzie w kierunku, aby 2019 rok, był rokiem rekordowym.

 

W 2018 roku obsłużonych zostało 413 tys. pasażerów. W bieżącym roku do końca listopada uzyskany został wynik 396,5 tys., co daje 3,45% wzrostu do analogicznego okresu w 2018 roku. Możemy się zatem spodziewać przekroczenia w ty roku 420 tys., być może nawet 425 tys. obsłużonych pasażerów.

 

Zwolnienie w listopadzie

Przez większość roku odnotowywano wzrost liczby obsłużonych pasażerów, w stosunku do analogicznych miesięcy 2018 roku. W listopadzie z usług Portu Lotniczego Bydgoszczy skorzystało 28.236 pasażerów, co w stosunku do listopada 2018 roku jest spadkiem o 7,74%. Spowodowane jest to zmniejszeniem liczby lotów na lotnisko Londyn Stansted.

 

Na podsumowanie przyjdzie czas

Rok podsumować będziemy mogli najszybciej w styczniu, gdy będziemy wiedzieli jaką dokładnie liczbą pasażerów zakończy się 2019 rok. Dynamika wzrostu na poziomie 3-4% na pewno nie może być jednak powodem do zadowolenia, bowiem jest to niewielkie wzrost, gdy lotnicza Polska z wyższymi wskaźnikami nam ucieka.

 

Podsumować można natomiast wstępnie sezon czarterowy. Są tutaj dobre informacje, bowiem w stosunku do 2018 roku udało się uzyskać dynamikę wzrostu na poziomie 21,6%.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Polska podzielona – dwie ,,debaty” prezydenckie

    W poniedziałek mieliśmy do czynienia na pewno z rzeczą niespotykaną do tej pory w polskich kampaniach wyborczych. W podobnym czasie odbywały się dwie ,,debaty”, przynajmniej takie miały być z nazwy – w Końskich w województwie Świętokrzyskim prezydent Andrzej Duda odpowiadał na pytania zaproszonych przez TVP obywateli, natomiast w Lesznie w Wielkopolsce Rafał Trzaskowski odpowiadał na pytania dziennikarzy mediów ogólnopolskich, również tych sobie nieprzychylnych.

  • Minister zdrowia przewiduje znaczny wzrost zachorowań na jesień

    Jesienią czeka nas pilnowanie dystansu, noszenie maseczek i powrót do rozsądku - zapowiedział szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski. Zapewnił, że służba zdrowia przygotowuje się do wzrostu zachorowań na COVID-19 spodziewanego jesienią.

Wiadomości z regionu