Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPo raz kolejny bydgoskie lotnisko przekroczyło barierę 400 tys. pasażerów

Po raz kolejny bydgoskie lotnisko przekroczyło barierę 400 tys. pasażerów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 16 grudzień 2019 06:30
Po raz kolejny bydgoskie lotnisko przekroczyło barierę 400 tys. pasażerów Fot: Bartosz Bieliński

W ubiegłym roku świętowaliśmy w połowie grudnia obsłużenie 400 tys. pasażera, co było wydarzeniem historycznym. W tym roku ta bariera została przekroczona na początku grudnia i wszystko idzie w kierunku, aby 2019 rok, był rokiem rekordowym.

 

W 2018 roku obsłużonych zostało 413 tys. pasażerów. W bieżącym roku do końca listopada uzyskany został wynik 396,5 tys., co daje 3,45% wzrostu do analogicznego okresu w 2018 roku. Możemy się zatem spodziewać przekroczenia w ty roku 420 tys., być może nawet 425 tys. obsłużonych pasażerów.

 

Zwolnienie w listopadzie

Przez większość roku odnotowywano wzrost liczby obsłużonych pasażerów, w stosunku do analogicznych miesięcy 2018 roku. W listopadzie z usług Portu Lotniczego Bydgoszczy skorzystało 28.236 pasażerów, co w stosunku do listopada 2018 roku jest spadkiem o 7,74%. Spowodowane jest to zmniejszeniem liczby lotów na lotnisko Londyn Stansted.

 

Na podsumowanie przyjdzie czas

Rok podsumować będziemy mogli najszybciej w styczniu, gdy będziemy wiedzieli jaką dokładnie liczbą pasażerów zakończy się 2019 rok. Dynamika wzrostu na poziomie 3-4% na pewno nie może być jednak powodem do zadowolenia, bowiem jest to niewielkie wzrost, gdy lotnicza Polska z wyższymi wskaźnikami nam ucieka.

 

Podsumować można natomiast wstępnie sezon czarterowy. Są tutaj dobre informacje, bowiem w stosunku do 2018 roku udało się uzyskać dynamikę wzrostu na poziomie 21,6%.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

  Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Pacjenci skarżą się na zamknięte przychodnie, a eksperci wskazują na skutki zaniedbania profilaktyki

  Pandemia COVID-19 sprawiła, że nieobecne do tej pory w szerszym spektrum usługi zaczęły się rozwijać – taką usługą są teleporady, czyli zdalne konsultacje z lekarzem, które są refundowane. Teleporada jednak nie zawsze jest wstanie zastąpić wizytę u lekarza, ale można odnieść wrażenie, że w wielu przychodniach tak jest to traktowane, czyli teleporad się nadużywa. Nie zawsze można się też do lekarza dodzwonić. To wszystko przekłada się na rozgoryczenie pacjentów, także w naszym regionie.

 • Sejmik chce pomóc oddłużyć Grudziądz. Dwaj radni z Bydgoszczy przeciwko tej drodze

  Sejmik Województwa przyjął dzisiaj stanowisko w sprawie wyrażenia zainteresowania przejęciem Szpitala Regionalnego w Grudziądzu, włączając go w poczet placówek służby zdrowia Samorządu Województwa. Nie jest to jednak ostateczna decyzja, do takowej jeszcze daleka droga, stanowisko ma bowiem, zdaniem wnioskodawców, pomóc uzyskać Miastu Grudziądz kredytu z budżetu państwa na przeprowadzenie restrukturyzacji.

  Etykiety: Grudziądz

Wiadomości z regionu