Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRozbudowa Opery to dla marszałka priorytet, ale na razie bez środków w budżecie

Rozbudowa Opery to dla marszałka priorytet, ale na razie bez środków w budżecie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 16 grudzień 2019 14:43
Rozbudowa Opery to dla marszałka priorytet, ale na razie bez środków w budżecie Wizualizacja

Dzisiaj Sejmik Województwa uchwalił budżet na 2020 rok, na rozpoczęcie rozbudowy Opery Nova przeznaczono jednak tylko symboliczny milion złotych. Tylko taka kwota pojawia się też w wieloletnim planie inwestycyjnym województwa.

 

W środę zbierze się natomiast Rada Miasta Bydgoszczy, również w celu uchwalenia budżetu. W projekcie budżetu Miasta planuje się przeznaczyć na rozbudowę Opery Nova o czwarty krąg 8 mln zł, a w perspektywie wieloletniej 33 mln zł.

 

Mam niepokój odnośnie niezapisana w wieloletniej perspektywie finansowej rozbudowy Opery Nova, wraz z budową infrastruktury parkingowej - podniósł w trakcie obrady, wiceprzewodniczący sejmiku Łukasz Krupa.

 

Województwo chce swoją połowę inwestycji sfinansować poprzez poręczenie Operze kredytu, na którego spłatę będzie później przekazywać jednostce kultury środki w ramach większej dotacji na działalność. Jest to zabieg księgowy, który pozwoli rozłożyć w czasie województwu koszty inwestycji, bowiem obecnie samorząd nie dysponuje nimi. Radny Krupa wyraził natomiast niepokój z tego powodu, że w perspektywie wieloletniej nie przewidziano środków na większe dotacje.

 

- Na razie nie mamy oszacowanych kosztów inwestycji - tłumaczył brak zapisów marszałek Piotr Całbecki - Chylę czoła przed prezydentem Bydgoszczy i Radą Miasta, że chcą zadeklarować się pokryć połowę kosztów tej inwestycji.

 

W budżecie województwa na rok 2020 zapisano symboliczny 1 mln zł. Taki wniosek złożył kilka tygodni temu na komisji infrastruktury Roman Jasiakiewicz. Komisja jego wniosek przyjęła, natomiast Zarząd Województwa postanowił go ująć w propozycji budżetu w formie autopoprawki.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Mocny przyrost zachorowań na COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 843 nowych przypadkach COVID-19 w Polsce, z czego 24 przypadkach w województwie kujawsko-pomorskim. Tak dużego dziennego przyrostu nie mieliśmy w naszym województwie od dawna – właściwie od fazy rozwoju epidemii w marcu.

  Etykiety: covid19
 • Abp Gądecki apeluje do wiernych o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw

  W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych - podkreślił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu