Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRozbudowa Opery to dla marszałka priorytet, ale na razie bez środków w budżecie

Rozbudowa Opery to dla marszałka priorytet, ale na razie bez środków w budżecie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 16 grudzień 2019 14:43
Rozbudowa Opery to dla marszałka priorytet, ale na razie bez środków w budżecie Wizualizacja

Dzisiaj Sejmik Województwa uchwalił budżet na 2020 rok, na rozpoczęcie rozbudowy Opery Nova przeznaczono jednak tylko symboliczny milion złotych. Tylko taka kwota pojawia się też w wieloletnim planie inwestycyjnym województwa.

 

W środę zbierze się natomiast Rada Miasta Bydgoszczy, również w celu uchwalenia budżetu. W projekcie budżetu Miasta planuje się przeznaczyć na rozbudowę Opery Nova o czwarty krąg 8 mln zł, a w perspektywie wieloletniej 33 mln zł.

 

Mam niepokój odnośnie niezapisana w wieloletniej perspektywie finansowej rozbudowy Opery Nova, wraz z budową infrastruktury parkingowej - podniósł w trakcie obrady, wiceprzewodniczący sejmiku Łukasz Krupa.

 

Województwo chce swoją połowę inwestycji sfinansować poprzez poręczenie Operze kredytu, na którego spłatę będzie później przekazywać jednostce kultury środki w ramach większej dotacji na działalność. Jest to zabieg księgowy, który pozwoli rozłożyć w czasie województwu koszty inwestycji, bowiem obecnie samorząd nie dysponuje nimi. Radny Krupa wyraził natomiast niepokój z tego powodu, że w perspektywie wieloletniej nie przewidziano środków na większe dotacje.

 

- Na razie nie mamy oszacowanych kosztów inwestycji - tłumaczył brak zapisów marszałek Piotr Całbecki - Chylę czoła przed prezydentem Bydgoszczy i Radą Miasta, że chcą zadeklarować się pokryć połowę kosztów tej inwestycji.

 

W budżecie województwa na rok 2020 zapisano symboliczny 1 mln zł. Taki wniosek złożył kilka tygodni temu na komisji infrastruktury Roman Jasiakiewicz. Komisja jego wniosek przyjęła, natomiast Zarząd Województwa postanowił go ująć w propozycji budżetu w formie autopoprawki.

Warte obejrzenia

  • Zawisza bliski zakończenia roku na pozycji lidera, Sportis przegrywa sensacyjnie z ousiderem

    Dzisiaj rozgrywane były mecze 16 kolejki IV ligi – ostatniej w roku 2020; runda zasadnicza zakończy się po 18 kolejkach – pozostałe dwie rozegrane zostaną wiosną. Prawie wszystkie kluby mają jednak jeszcze do rozegrania w tym roku zaległe mecze, które zostały przeniesione z uwagi na pandemię COVID-19. Najciekawszym meczem będzie zaległy pojedynek 15 kolejki pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Włocłavią Włocławek, mecz którego stawką może być pozycja lidera – zaplanowany jest on na 28 listopada.

    Etykiety: piłka nożna
  • Na trzy kolejki przed końcem rundy zasadniczej – Zawisza, Lider i Włocłavia pewni gry o awans

    W sobotę i w niedziele zostanie rozegrana 17 kolejka IV ligi, ostatnia w tym roku – co prawda rozgrywane będą jeszcze w 2020 roku mecze zaległe, przeniesione z powodu epidemii COVID-19. Runda zakończona zostanie jednak już po nowym roku – wiosną rozegrane zostaną dwie kolejki rundy zasadniczej. Później nastąpi podział na grupę mistrzowską i spadkową.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

Wiadomości z regionu