Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMiejskie becikowe jeszcze obowiązuje

Miejskie becikowe jeszcze obowiązuje

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 19 grudzień 2019 16:29

Wczoraj Rada Miasta Bydgoszczy, po burzliwej dyskusji, zlikwidowała tzw. miejskie becikowe, czyli jednorazowe świadczenie w wysokości 1 tys. zł z tytułu urodzenia dziecka. W polskim prawie jest jednak coś takiego jak vacatio legis, czyli zmiany w prawie lokalnym nie wchodzą z dnia na dzień.

 

Radni wczoraj uchwalili wycofanie z porządku prawnego uchwały z 2006 roku ustanawiające ten program. Wczorajsza uchwała wejdzie w życie 14 dni po publikacji jej w Dzienniku Urzędowym Województwa Kujawsko-pomorskiego. Do tego czasu miejskie becikowe obowiązuje.

 

Publikacji uchwał dokonuje wojewoda. Z racji tego, że do końca roku pozostało niewiele dni robocsych, a także odbywania się wielu sesji samorządowych, przez co opublikować wojewoda będzie musiał nawet setki uchwał, wczorajsza uchwała najprawdopodobniej zostanie opublikowana po nowym roku.

 

Co z tego wynika dla mieszkańców? Na dzieci urodzone do czasu minięcia vacatio legis, będzie można składać wnioski o miejskie becikowe. Szacujemy, że będzie to przynajmniej połowa stycznia.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wiadomości z regionu