Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZbyt niska pensja może być dla wójta ,,korupcjogenna”

Zbyt niska pensja może być dla wójta ,,korupcjogenna”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 20 grudzień 2019 00:17

Wczoraj na posiedzeniu Komisji Budżetu i Finansów, przewodniczący komisji Sławomir Ossowski zawnioskował o podwyżkę pensji wójta Białych Błot. Uzasadnienie podwyżki było dość oryginalne, bowiem radny wyraził obawę, że obecne uposażenie wójta jest ,,korupcjogenne'.

Pensje i diety to w samorządzie Białych Błot gorący temat – przed tygodniem przedstawiliśmy nagranie z burzliwej dyskusji na listopadowym posiedzeniu połączonych komisji, na którym radni dyskutując o projekcie budżetu gminy na 2020 rok dowiedzieli się, że planowane są podwyżki diet. Nikt nie był jednak wstanie wskazać, kto o podwyżki wnioskował.

 

Tak przebiegała dyskusja o dietach:

 

Otrzymaliśmy z Biura Rady wyjaśnienie, z którego wynika, że – wniosek dotyczący zwiększenia diet nie został złożony – czytamy w wyjaśnieniu, ale – Kwoty zamieszczone w prowizorium budżetowym miały na celu zabezpieczyć ewentualne podwyżki w 2020 roku.

O tym, że może dojść do podwyższenia wynagrodzeń radnych mówi się dużo w kuluarach, jest to temat nieoficjalny, ale funkcjonujący w samorządzie. Zabezpieczenie ,,ewentualnej” podwyżki w projekcie budżetu pokazuje, że jest to temat traktowany dość poważnie. Zapewne gorąca dyskusja pojawi się w przyszły piątek (27 grudnia) na sesji Rady Gminy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wiadomości z regionu