Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZdjął koło wraz z blokadą. Został potraktowany dość łagodnie

Zdjął koło wraz z blokadą. Został potraktowany dość łagodnie

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 24 grudzień 2019 00:06
Zdjął koło wraz z blokadą. Został potraktowany dość łagodnie OpenStreetMaps

W serwisie YouTube można bez problemu znaleźć filmiki na których zdejmuje ktoś koło z założoną przez straż miejską blokadą, po czym zakłada koło zapasowe. Robiąc coś takiego musimy się jednak liczyć z konsekwencjami. W sobotę do takiego incydentu doszło w centrum Bydgoszczy.

Na ulicy Przy Zamczysku (pomiędzy kościołem jezuickim i ulicą Grodzka) strażnicy miejscy założyli blokadę na kolo zaparkowanego niezgodnie z przepisami pojazdu - Około godz. 20:20 ten sam patrol zauważył przy samochodzie mężczyznę, który wymienił koło na zapasowe, natomiast koło z założoną blokadą umieścił w bagażniku – informuje Straż Miejska.

 

Na miejsce wezwano policjantów, bowiem uznano ten czyn za kradzież blokady. Policyjny patrol dość łagodnie ukarał kierowcę mandatem w wysokości 300 zł za dokonanie kradzieży. Gdyby sprawa trafiła do sądu to konsekwencje mogłyby być znacznie większe, dużo zależałoby od wartości na jaką wyceniana jest blokada, bowiem w grę mogła wchodzić nawet kara więzienia.

 

Straż Miejska ukarała kierowce natomiast kolejnym mandatem w wysokości 300 zł, tym razem za nieprawidłowe parkowanie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Wiadomości z regionu