Jesteś tutaj: HomeBydgoszczŚwiąteczna magia Starego Fordonu

Świąteczna magia Starego Fordonu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 23 grudzień 2019 17:39

W centrum Bydgoszczy mieliśmy jarmark w skali do tej pory niespotykanej w Bydgoszczy. W Starym Fordonie, można powiedzieć na drugim końcu miasta, było znacznie skromniej, ale czuć było pewną wyjątkową atmosferę. O tym co się dzieje w Starym Fordonie rozmawiamy z radną Bernadetą Michałek.

 

- Wszystko co dzieje się w Starym Fordonie jest klimatyczne – mówi radna Bernadeta Michałek - Spotykają się jednak wszyscy, wszystkie organizacje, które współpracują, wszyscy ludzie, którzy chcą być blisko siebie.

 

Punktem kulminacyjnym była Wigilia zorganizowana 14 grudnia na fordońskim Rynku. W to dzieło zaangażowane było kilka organizacji działających w Starym Fordonie, ale również chociażby młodzież przedszkolna, oczywiście z Fordonu. Było wspólne ubieranie choinki, prężnie też zaangażował się Klub ,,Marzenie” 50+ Stary Fordon – Pani Maria Gałęska, która jest założycielką tego klubu, jest bardzo otwarta na każdą współpracę, bez względu na to kto by się zwrócił z jakąkolwiek prośbą o wsparcie, panie są zawsze gotowe żeby wspierać – wyjaśnia radna.

 

W tym roku radna Michałek na Wigilii fordońskiej nie była jednak obecna, bowiem wracała z Austrii wraz z fordońskimi harcerzami, którzy przywieźli Betlejemskie Światło Pokoju które przekazywane było 15 grudnia zainteresowanym fordoniakom. To również wpisało się w fordońskie święta – Inicjatywy, które się dzieją, też po to aby wpajać dzieciom, młodzieży, a także nam dorosłym jakieś wartości. Myślę, że ta wartość przekazana jest z przywiezieniem tego Światła Betlejemskiego.

 

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowe z rozmowy z radną.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

    Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu