Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTotalna kompromitacja ZDMiKP! Ludzie na przystankach liczyli, że autobus przyjedzie

Totalna kompromitacja ZDMiKP! Ludzie na przystankach liczyli, że autobus przyjedzie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 27 grudzień 2019 16:15

W Wigilię (24 grudnia) obowiązywały zmiany w komunikacji miejskiej, po godzinie 17:00 zawieszono kursy kilku linii. Nikogo to raczej nie dziwi, bowiem również pracownicy MZK powinni mieć prawo do Wigilii. Zawieszono tego dnia dodatkowo linie nr 76, ale zapomniano o tym poinformować pasażerów. Zdarzyły się osoby, które czekały na przystanku na autobus, ale się nie doczekały.

Linia nr 76 łączy Rondo Toruńskie z Łęgnowem. Przewozy na tej linii wykonuje prywatna firma Irex-Trans, która realizuje jednak realizuje przewozy zlecane przez ZDMiKP. Skoro w siedzibie Zarządu przy ulicy Toruńskiej zapadła decyzja o wycofaniu kursów w Wigilię, to na organizatorze przewozów leżał obowiązek polityki informacyjnej.

 

W komunikacie na okres świąteczno-noworoczny o linii nr 76 czytamy jedynie, że będzie zawieszona w Nowy Rok (1 stycznia) oraz ograniczona w Sylwestra (31 grudnia). Nie ma żadnej wzmianki o Wigilii.

 

O polityce informacyjne ZDMiKP można by pisać wiele, niestety niezbyt pochlebnie. Od kilku lat na wielu przystankach funkcjonują ekrany ITS, systemu wdrożonego za grube miliony złotych, ale ich funkcjonalność pomimo upływu tylu lat, budzi nadal wiele kontrowersji. To jest jednak temat na osobną publikację.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021

Wiadomości z regionu