Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTotalna kompromitacja ZDMiKP! Ludzie na przystankach liczyli, że autobus przyjedzie

Totalna kompromitacja ZDMiKP! Ludzie na przystankach liczyli, że autobus przyjedzie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 27 grudzień 2019 16:15

W Wigilię (24 grudnia) obowiązywały zmiany w komunikacji miejskiej, po godzinie 17:00 zawieszono kursy kilku linii. Nikogo to raczej nie dziwi, bowiem również pracownicy MZK powinni mieć prawo do Wigilii. Zawieszono tego dnia dodatkowo linie nr 76, ale zapomniano o tym poinformować pasażerów. Zdarzyły się osoby, które czekały na przystanku na autobus, ale się nie doczekały.

Linia nr 76 łączy Rondo Toruńskie z Łęgnowem. Przewozy na tej linii wykonuje prywatna firma Irex-Trans, która realizuje jednak realizuje przewozy zlecane przez ZDMiKP. Skoro w siedzibie Zarządu przy ulicy Toruńskiej zapadła decyzja o wycofaniu kursów w Wigilię, to na organizatorze przewozów leżał obowiązek polityki informacyjnej.

 

W komunikacie na okres świąteczno-noworoczny o linii nr 76 czytamy jedynie, że będzie zawieszona w Nowy Rok (1 stycznia) oraz ograniczona w Sylwestra (31 grudnia). Nie ma żadnej wzmianki o Wigilii.

 

O polityce informacyjne ZDMiKP można by pisać wiele, niestety niezbyt pochlebnie. Od kilku lat na wielu przystankach funkcjonują ekrany ITS, systemu wdrożonego za grube miliony złotych, ale ich funkcjonalność pomimo upływu tylu lat, budzi nadal wiele kontrowersji. To jest jednak temat na osobną publikację.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Jedna trzecia łóżek przygotowanych dla pacjentów z COVID-19 jest zajęta

  Dysponujemy około 6,3 tys. łóżek szpitalnych oraz ponad 800 respiratorami dla osób chorych na COVID-19, ale liczbę tego sprzętu możemy jeszcze zwiększyć - zapewnił rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz komentując sobotnie statystyki dotyczące epidemii.

  Etykiety: covid19
 • O tym, że dziennie będzie ponad tysiąc zachorowań pisaliśmy już w sierpniu

   W ostatnich dniach w Polsce stwierdzano ponad tysiąc zachorowań na COVID-19, co było wskazaniami rekordowymi i mogło być również elementem sensacji medialnej. O tym jednak, że takich wzrostów zachorowań w tym okresie należy się spodziewać pisaliśmy już w sierpniu. Wspominamy o tym, nie po to, aby się chwalić, lecz w celu wyjaśnienia, że nie dzieje się obecnie nic nadzwyczajnego.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu