Jesteś tutaj: HomeBydgoszczParalekkoatletyczne Mistrzostwa Europy wśród najważniejszych wydarzeń sportowych według BBC

Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy wśród najważniejszych wydarzeń sportowych według BBC

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 07 styczeń 2020 16:55

Na stronie internetowej brytyjskiej telewizji państwowe BBC ukazało się zestawienie najważniejszych wydarzeń sportowych w 2020 roku, które odbędą się na świecie. Najbardziej prestiżowe według BBC będą Igrzyska Olimpijskie i Igrzyska Paraolimpijskie w japońskim Tokio oraz piłkarskie Mistrzostwa Europy Euro 2020, które odbędą się pierwszy raz w formule stadionów rozsianych po całej Europie.

Polskich stadionów na Euro 2020 nie będzie, Polacy nie złożyli oferty współorganizacji tej imprezy. W zestawieniu najważniejszych wydarzeń sportowych znajdują się dwie polskie imprezy: Mistrzostwa Świata w półmaratonie, które odbędą się w marcu w Gdyni, czyli nie tak daleko od Bydgoszczy oraz w dniach 3-7 Paralekkoatletyczne Mistrzostwa w Bydgoszczy na stadionie Zawiszy.

 

Paralekkoatletyczne mistrzostwa kontynentu odbywają się co dwa lata, w 2018 roku w Berlinie wzięło w nich udział blisko 600 sportowców. Wówczas triumfowali Polacy, stąd też miejmy nadzieję, że w czerwcu Bydgoszcz dla nich będzie miejscem szczęśliwym.

 

Zainteresowanie wydarzeniem już teraz telewizji BBC świadczy, że zawody mogą obić się w Europie, a być może też na świecie szerokim echem.

 

To nie jedyne zawody na stadionie Zawiszy, o których warto wspomnieć. Kilka dni temu informowaliśmy, że zapadła decyzja, aby w Bydgoszczy zorganizować po raz drugi, a zarazem drugi raz z rzędu Memoriał Ireny Szewińskiej, który planowany jest na 30 maja.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wiadomości z regionu