Jesteś tutaj: HomeBydgoszczToruńska planowana do rozbudowy, na razie jednak bez pomysłu

Toruńska planowana do rozbudowy, na razie jednak bez pomysłu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 15 styczeń 2020 07:18
Toruńska planowana do rozbudowy, na razie jednak bez pomysłu Fot: Bogusław Białas

W budżecie miasta na 2020 rok Rada Miasta zapisała rozpoczęcie prac związanych z przebudową ulicy Toruńskiej od ronda Bernardyńskiego (które jest obecnie przebudowane w ramach innej inwestycji) do ronda Toruńskiego. W latach 2020 – 2021 planuje się przeznaczyć na to zadanie 1 mln zł.

Nie jest to duża kwota jak na inwestycje drogowe, stąd też można się domyśleć, że chodzi bardziej o prace przygotowawcze dla inwestycji, która mogłaby być realizowana w latach późniejszych. Sprawa zaciekawiła radnego Wojciecha Bulandę, będące najkrócej w Radzie Miasta, który złożył interpelacje pytając o koncepcje lub wytyczne przygotowywanej inwestycji.

 

Odpowiedzi radnemu udzielił zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz, który poinformował, że obecnie nie ma wytycznych dla tego zadania. Prace koncepcyjne rozpocząć się mają dopiero w pierwszym kwartale bieżącego roku.

 

Co z Nakielską?

W innej interpelacji radny pyta o modernizację ulicy Nakielskiej, o czym mówi się od wielu lat, a na chwilę obecną nie ma zabezpieczonego finansowania, czyli nie można oszacować kiedy inwestycja ruszy. Być może prace ruszą w przyszłym roku (2021), ale jak informuje Kozłowicz, pod warunkiem, że w budżecie miasta będą na to środki. Koszt przebudowy na odcinku od ulicy Lisiej do Nasypowej oszacowano na 45 mln zł. Ratusz rozważa objęcie przebudową jednak także odcinka od Nasypowej do Wrocławskiej, tuż przy rondzie Grunwaldzkim.

 

Kolejną kwestią prace jakie prowadzą miejskie wodociągi nad warunkami odwodnienia, które będą istotne dla wyboru koncepcji przebudowy. Jak przewiduje Kozłowicz, to opracowanie powinno być gotowe dopiero w styczniu 2021 roku.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia Bydgoszcz świętuje stulecie

  Jeszcze przed kilkoma tygodniami planowano dość bogate obchody 100 rocznicy założenia Polonii Bydgoszcz – miał się odbyć turniej drużyn założonych w 1920 roku przez Powstańca Wielkopolskiego Edmunda Szyca oraz zawody żużlowe z najlepszymi zawodnikami na świecie. Własny scenariusz napisał koronawirus, choć być może część tych zamiarów uda się zrealizować nieco później.

  Etykiety: Polonia Bydgoszcz
 • Czy Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy się odbędą?

  Pierwotnie w dniach 2-7 czerwca na stadionie bydgoskiego Zawiszy miały się odbyć VII Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy. Patrząc na bydgoski kalendarz imprez sportowych – miało być to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych nad Brdą. Bydgoszcz to wydarzenie organizowała pierwszy raz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja

 • Ekonomia nie zawsze jest bezduszna i pozbawiona empatii

  Powoli temat koronawirusa zaczyna schodzić na dalszy plan, natomiast coraz więcej będzie się mówić o skutkach ekonomicznych pandemii, których doświadczać możemy w naszym życiu. Jeszcze kilka tygodni temu widoczny był w polityce dylemat – zamrażać gospodarkę w celu ratowania najbardziej narażonych na utratę życia z powodu COVID-19, czy skupiać się na ratowaniu gospodarki. Dzisiaj widzimy, że bardziej humanitarna polityka może również być skuteczniejsza gospodarczo.

  Etykiety: covid19
 • Prace nad wojewódzką strategią toczą się wolniej niż zakładano

  Istnieje prawdopodobieństwo, że nową Strategię Rozwoju Województwa do 2030 roku Sejmik Województwa uchwali w przyszłym roku. Główną przyczyną przedłużenia prac jest epidemia COVID-19, która utrudniła organizacje spotkań konsultacyjnych. Pierwotny plan zakładał uchwalenie nowej strategii mniej więcej jesienią.

Wiadomości z regionu