Jesteś tutaj: HomeBydgoszczGawkowski: Dotychczasowe działania rządu w sprawie Zachemu to zbyt mało

Gawkowski: Dotychczasowe działania rządu w sprawie Zachemu to zbyt mało

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 22 styczeń 2020 15:04

W ubiegłym tygodniu oświadczenie poselskie w Sejmie wygłosił poseł Lewicy Krzysztof Gawkowski, w którym wskazywał na zagrożenia ekologiczne po byłych zakładach chemicznych Zachem, apelując jednocześnie o priorytetowe potraktowanie sprawy przez rząd.

W poniedziałek o Zachemie mówił na spotkaniu z lokalnymi mediami - W sobotę gościliśmy w Bydgoszczy premiera Mateusza Morawieckiego, ale w żadnej ze swoich wypowiedzi nie padły słowa związanych z terenami po byłej fabryce Zachem, o bombie ekologicznej na której siedzi nie tylko Bydgoszcz, ale i cały region – mówił przewodniczący klubu poselskiego Lewicy, Krzysztof Gawkowski - Wszystkie odpady, które zostały mogą w przyszłości spowodować wielkie zagrożenie nie tylko dla Bydgoszczy, ale całego regionu i obszaru Natura 2000. Coraz bardziej powierzchnie które są zatrute mogą zbliżyć się do Wisły, a w konsekwencji zatruć wodę. Potrzebne są duże pieniądze, żeby spowodować coś co będzie dawało nadzieje, że będziemy mogli te tereny oczyścić.


Gawkowski zapowiedział wystąpienie do premiera, aby sprawę potraktował priorytetowo, jednocześnie uczulając wojewodę na większe zaangażowanie w temacie - Dotychczas mamy tylko zapowiedzi o tym, że będziemy mieli jakieś pieniądze które mogą te tereny uzdrowić, ale żadnych działań, które mogą w przyszłości okazać się skuteczne.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Mocny przyrost zachorowań na COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 843 nowych przypadkach COVID-19 w Polsce, z czego 24 przypadkach w województwie kujawsko-pomorskim. Tak dużego dziennego przyrostu nie mieliśmy w naszym województwie od dawna – właściwie od fazy rozwoju epidemii w marcu.

  Etykiety: covid19
 • Abp Gądecki apeluje do wiernych o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw

  W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych - podkreślił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu