Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz,,Jeżeli kierowcy nie zauważają, że jest jakieś wzniesienie, to być może trzeba postawić jakieś zasieki”

,,Jeżeli kierowcy nie zauważają, że jest jakieś wzniesienie, to być może trzeba postawić jakieś zasieki”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 31 styczeń 2020 00:45
,,Jeżeli kierowcy nie zauważają, że jest jakieś wzniesienie, to być może trzeba postawić jakieś zasieki” Fot: UMB

Latem zakończyła się budowa pierwszego w Bydgoszczy tzw. przystanku wiedeńskiego. Powstał on na wysokości Placu Teatralnego nieopodal Opery Nova. W planach jest budowa kolejnych tego typu przystanków tramwajowych, w mediach pojawiają się natomiast informacje np. zawieszonym na przystanku samochodu.

Wzniesienie na przystanku wiedeńskim sprawia, że jezdnia po której pasażerowie wsiadają do tramwaju znajduje się wyżej, co ma wymusić na kierowcach większą ostrożność, zwiększając bezpieczeństwo i komfort korzystających z komunikacji miejskiej. W przeszłości dochodziło do niebezpiecznych potrąceń osób wysiadających z tramwaju, takie zdarzenie miało miejsce kilka miesięcy temu na ulicy Gdańskiej, gdzie rozważana jest budowa przystanków wiedeńskich.

Incydenty, w trakcie których kierowcy uszkodzili infrastrukturę przystanku, były poruszone w środę na sesji Rady Miasta - Jeżeli ktoś nie potrafi myśleć, to nie jestem dobrym pedagogiem i nie jestem wstanie – przyznał z bezradnością Jacek Witkowski z Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacja Publicznej - Dla pieszych ten przystanek jest bardzo bezpieczny – dodał - Jeżeli kierowcy nie zauważają, że jest jakieś wzniesienie, to być może trzeba postawić jakieś zasieki

 

Pozostaje zatem kierowcom poruszającym się ulicą Focha zalecić ostrożność, w szczególności, że polityka w mieście jest taka, że tego typu infrastruktury będzie w Bydgoszczy przybywać.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Minister rolnictwa o PiS: ze zwierzęcia robi boga i dehumanizuje człowieka

  Ostatnie komunikaty wskazują, że kryzys w obozie Zjednoczonej Prawicy jest już bliski zażegnania, nowy front otwiera natomiast swoimi wypowiedziami minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski – jeden z dwóch ministrów konstytucyjnych reprezentujących województwo kujawsko-pomorskie, którego los w resorcie wydaje się przesądzony.

 • 84 zakażenia koronawirusem w DPS-ie w Wilkowiczkach

  84 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdziły testy w Domu Pomocy Społecznej w Wilkowiczkach – poinformował w piątek PAP rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól. Zakażonych jest 76 pensjonariuszy – mężczyzn niepełnosprawnych intelektualnie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu