Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPoprawki budżetowe opozycji odrzucone przez komisję sejmową

Poprawki budżetowe opozycji odrzucone przez komisję sejmową

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 31 styczeń 2020 17:38

Trwają prace nad ustawą budżetową państwa na 2020 rok. W czwartek 30 stycznia obradowała Komisja Finansów Publicznych Sejmu RP, która odrzuciła zdecydowaną większość poprawek, w tym dotyczące naszego regionu, zapowiadane przez posłów opozycji.

 

Łącznie na czwartkowym posiedzeniu głosowano nad 573 poprawkami, z tego ponad 500 odrzucono. Wśród niewielu przyjętych poprawek znalazło się obcięcie wydatków Kancelarii Senatu RP, o czym głośno jest ostatnio w mediach. Szczegółowy wykaz poprawek na chwilę obecną nie został upubliczniony, wiemy z zapowiedzi parlamentarzystów, że dotyczyły one m.in. zabezpieczenia środków na prace budowlane dla drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz – Toruń, czy przeznaczenie większych środków na rekultywacje terenów po zakładach chemicznych Zachem. Były też poprawki bardziej lokalne jak dotyczące budowy obwodnicy Kruszwicy. Wszystkie zostały jednak w czwartek odrzucone. W Komisji Finansów Publicznych nie zasiada żaden przedstawiciel okręgu bydgoskiego.

 

Odrzucone, ale nie do końca

Komisja na zakończenie posiedzenia zawnioskowała do Sejmu od przyjęcie projektu budżetu z uwzględnionymi 28 przyjętymi poprawkami. Drugie czytanie ustawy budżetowej planowane jest na luty.

 

Poprawki odrzucone przez komisję będą procedowane jako wnioski mniejszości, przez co będą głosowane jeszcze w na posiedzeniu plenarnym w lutym, czyli mają jeszcze szansę na uwzględnienie w ostatecznej ustawie budżetowej. Praktyka pokazuje jednak, że poprawki odrzucone przez komisje mają małe szansę na przegłosowanie przez Sejm.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Nasze województwo z jedną z najwyższych pul z Regionalnego Programu Operacyjnego

    W latach 2021-2027 do Polski w ramach funduszy strukturalnych trafi ponad 350 mld zł, podobnie jak w poprzednich perspektywach unijnych, część tej puli trafi do każdego województwa w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych. W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki przedstawił wstępne założenia polityki spójności na lata 2021-2027.

    Etykiety: Unia Europejska
  • Grudzień okazał się jeszcze tragiczniejszy o listopada

    W grudniu według danych Eurostatu w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono 3,5 tys. zgonów, to najwięcej od czasu II wojny światowej, także więcej o listopada, który uznawany był do tej pory jako najbardziej tragiczny miesiąc – prawie 2,9 tys. zgonów. Wstępne dane wskazują, że w 2020 roku w naszym województwie zmarło ponad 26 tys. osób.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu