Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKolejny wniosek o inwestycję mieszkaniową z ustawy ,,lex developer”

Kolejny wniosek o inwestycję mieszkaniową z ustawy ,,lex developer”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 04 luty 2020 15:05
Kolejny wniosek o inwestycję mieszkaniową z ustawy ,,lex developer” Wizualizacja inwestora

Tuż przed świętami do Urzędu Miasta wpłynął wniosek o budowę kilkupiętrowego budynku mieszkalnego przy ulicy Igrzyskowej w Fordonie, który byłby zlokalizowany praktycznie na rogu z ulicą Akademicką. O zamiarze zlokalizowania inwestycji przez developera piszemy, bowiem niekiedy planowane inwestycje budzą konflikty społeczne, a mieszkańcy natomiast skarżą się, że są późno o takich zamiarach informowani.

Kontrowersje budzi wśród samorządowców sama ustawa, ochrzczona w żargonie ,,lex developer”, bowiem pozwala omijać np. ustalenia planów miejscowych.

 

Jest to trzeci wniosek złożony w ramach specustawy, wcześniejsze dwa, tym prawie po sąsiedzku dotyczącym ulicy gen. Fieldorfa Rada Miasta Bydgoszczy zaopiniowała negatywnie, obie inwestycje były też oprotestowywane przez okolicznych mieszkańców. Decyzje radnych developerzy mogą jeszcze zaskarżyć do sądu.

 

Wniosek dotyczący lokalizacji przy ulicy Igrzyskowej i Akademickiej jest świeży, stąd też nie odniósł się do niego jeszcze prezydent, w przypadku dwóch poprzednich wniosków Miejska Pracownia Urbanistyczna przygotowała dość szerokie analizy. Sprawa trafi na pewno pod obrady Rady Miasta.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

  Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Jedna trzecia łóżek przygotowanych dla pacjentów z COVID-19 jest zajęta

  Dysponujemy około 6,3 tys. łóżek szpitalnych oraz ponad 800 respiratorami dla osób chorych na COVID-19, ale liczbę tego sprzętu możemy jeszcze zwiększyć - zapewnił rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz komentując sobotnie statystyki dotyczące epidemii.

  Etykiety: covid19
 • O tym, że dziennie będzie ponad tysiąc zachorowań pisaliśmy już w sierpniu

   W ostatnich dniach w Polsce stwierdzano ponad tysiąc zachorowań na COVID-19, co było wskazaniami rekordowymi i mogło być również elementem sensacji medialnej. O tym jednak, że takich wzrostów zachorowań w tym okresie należy się spodziewać pisaliśmy już w sierpniu. Wspominamy o tym, nie po to, aby się chwalić, lecz w celu wyjaśnienia, że nie dzieje się obecnie nic nadzwyczajnego.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu