Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKolejny wniosek o inwestycję mieszkaniową z ustawy ,,lex developer”

Kolejny wniosek o inwestycję mieszkaniową z ustawy ,,lex developer”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 04 luty 2020 15:05
Kolejny wniosek o inwestycję mieszkaniową z ustawy ,,lex developer” Wizualizacja inwestora

Tuż przed świętami do Urzędu Miasta wpłynął wniosek o budowę kilkupiętrowego budynku mieszkalnego przy ulicy Igrzyskowej w Fordonie, który byłby zlokalizowany praktycznie na rogu z ulicą Akademicką. O zamiarze zlokalizowania inwestycji przez developera piszemy, bowiem niekiedy planowane inwestycje budzą konflikty społeczne, a mieszkańcy natomiast skarżą się, że są późno o takich zamiarach informowani.

Kontrowersje budzi wśród samorządowców sama ustawa, ochrzczona w żargonie ,,lex developer”, bowiem pozwala omijać np. ustalenia planów miejscowych.

 

Jest to trzeci wniosek złożony w ramach specustawy, wcześniejsze dwa, tym prawie po sąsiedzku dotyczącym ulicy gen. Fieldorfa Rada Miasta Bydgoszczy zaopiniowała negatywnie, obie inwestycje były też oprotestowywane przez okolicznych mieszkańców. Decyzje radnych developerzy mogą jeszcze zaskarżyć do sądu.

 

Wniosek dotyczący lokalizacji przy ulicy Igrzyskowej i Akademickiej jest świeży, stąd też nie odniósł się do niego jeszcze prezydent, w przypadku dwóch poprzednich wniosków Miejska Pracownia Urbanistyczna przygotowała dość szerokie analizy. Sprawa trafi na pewno pod obrady Rady Miasta.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Pierwsze osoby w kujawsko-pomorskim zaszczepione drugą dawką

    Pierwsze szczepienia odbyły się w naszym województwie, jak w całej Unii Europejskiej, 27 grudnia 2020 roku. Było to jednak dopiero zaszczepienie jedną dawką, a jak uważają eksperci, dla zbudowania odporności potrzeba dwóch dawek. Dzień 18 stycznia 2021 roku, to z kolei symboliczna data, gdy w naszym województwie zaszczepiono pierwsze osoby drugą dawką.

  • Nasze województwo z jedną z najwyższych pul z Regionalnego Programu Operacyjnego

    W latach 2021-2027 do Polski w ramach funduszy strukturalnych trafi ponad 350 mld zł, podobnie jak w poprzednich perspektywach unijnych, część tej puli trafi do każdego województwa w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych. W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki przedstawił wstępne założenia polityki spójności na lata 2021-2027.

    Etykiety: Unia Europejska

Wiadomości z regionu