Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSpecjalne środki ostrożności na Akademii Muzycznej

Specjalne środki ostrożności na Akademii Muzycznej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 05 luty 2020 13:52
Specjalne środki ostrożności na Akademii Muzycznej Fot; Pit1233

Tematem numer jeden na świecie jest epidemia koronowirusa, która wybuchła w prowincji Wuhan w Chinach. W Polsce żadnego przypadku tego wirusa jeszcze nie potwierdzono, ale służby sanitarne są w podwyższonej gotowości. Specjalne środki wprowadziła Akademia Muzyczna w Bydgoszczy.

Bydgoska uczelnia ma znaczenie międzynarodowe, studiują na niej studenci z całego świata. Wśród nich znajduje się 18 studentów pochodzących z Chin oraz jeden Koreańczyk. Polska Agencja Prasowa informuje, że pod koniec stycznia rektor Akademii Muzycznej wydał specjalne zarządzenie wobec studentów, którzy po 1 grudnia byli w Chinach. Okazuje się, że w Chinach w grudniu gościł też jeden z pracowników uczelni.

 

Przy wejściach na uczelnie umieszczono zbiorniki ze środkiem dezynfekującym do rąk. Rozwieszono też plakaty w kilku językach, w tym chińskim, informujące o tym jak rozpoznać objawy koronowirusa. Studenci są zobowiązani do informowania uczelnia o wizytach w Chinach oraz w przypadku stwierdzenia u siebie objawów wirusa, stawienia się w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu