Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPojawiają się postulaty podniesienia opłat za parkowanie. Niektórzy radni deklarują się już za

Pojawiają się postulaty podniesienia opłat za parkowanie. Niektórzy radni deklarują się już za

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 07 luty 2020 10:58

Od września obowiązują nowe limity maksymalnych stawek opłat za parkowanie w strefach. Rządowa nowelizacja uzależniła maksymalne stawki od minimalnego wynagrodzenia, stąd też limit ten można się spodziewać, że będzie wzrastał. Politykę płatnego parkowania nadal prowadzą jednak samorządy, które mogą z wyższych limitów skorzystać, ale nie muszą. Część dużych miast już to zrobiło.

W Poznaniu od kwietnia w strefie śródmiejskiej za pierwszą godzinę parkowania przyjdzie zapłacić 7 zł, w Gdańsku chcą podnieść opłatę do 5,5 zł.

 

Przy obecnej płacy minimalnej opłata w śródmiejskiej strefie płatnego parowania (odpowiednik bydgoskiej strefy A) może wynieść nawet powyżej 11 zł za godzinę. Obecnie stawka ta wynosi 3 zł.

 

Ze strony ratusza propozycje podniesienia opłat w strefie na razie nie wypłynęły, ale postulat taki pojawił się wśród społeczników. Stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych chce zwiększyć frekwencję w autobusach i tramwajach, poprzez podniesienie opłat za parkowanie. Stowarzyszenie proponuje, aby podnosić tę opłatę stopniowo o złotówkę rocznie.

 

- Ja uważam, że jak już podnosić cenę, to raz a dobrze. Inaczej co roku będzie awantura oburzonych – zabiera głos w dyskusji, w mediach społecznościowych, radny Jakub Mikołajczak, przewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej - Jedno jest pewne: opłaty, kształt i wielkość strefy PP i formy płatności muszą się zmienić.

 

Klub kierowany przez Mikołajczaka ma w Radzie Miasta większość, stąd też z powyższej zapowiedzi wynika, że podwyżka opłat za parkowanie wydaje się bardzo prawdopodobna.

 

Warte obejrzenia

  • Zawisza bliski zakończenia roku na pozycji lidera, Sportis przegrywa sensacyjnie z ousiderem

    Dzisiaj rozgrywane były mecze 16 kolejki IV ligi – ostatniej w roku 2020; runda zasadnicza zakończy się po 18 kolejkach – pozostałe dwie rozegrane zostaną wiosną. Prawie wszystkie kluby mają jednak jeszcze do rozegrania w tym roku zaległe mecze, które zostały przeniesione z uwagi na pandemię COVID-19. Najciekawszym meczem będzie zaległy pojedynek 15 kolejki pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Włocłavią Włocławek, mecz którego stawką może być pozycja lidera – zaplanowany jest on na 28 listopada.

    Etykiety: piłka nożna
  • Na trzy kolejki przed końcem rundy zasadniczej – Zawisza, Lider i Włocłavia pewni gry o awans

    W sobotę i w niedziele zostanie rozegrana 17 kolejka IV ligi, ostatnia w tym roku – co prawda rozgrywane będą jeszcze w 2020 roku mecze zaległe, przeniesione z powodu epidemii COVID-19. Runda zakończona zostanie jednak już po nowym roku – wiosną rozegrane zostaną dwie kolejki rundy zasadniczej. Później nastąpi podział na grupę mistrzowską i spadkową.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

Wiadomości z regionu