Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPojawiają się postulaty podniesienia opłat za parkowanie. Niektórzy radni deklarują się już za

Pojawiają się postulaty podniesienia opłat za parkowanie. Niektórzy radni deklarują się już za

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 07 luty 2020 10:58

Od września obowiązują nowe limity maksymalnych stawek opłat za parkowanie w strefach. Rządowa nowelizacja uzależniła maksymalne stawki od minimalnego wynagrodzenia, stąd też limit ten można się spodziewać, że będzie wzrastał. Politykę płatnego parkowania nadal prowadzą jednak samorządy, które mogą z wyższych limitów skorzystać, ale nie muszą. Część dużych miast już to zrobiło.

W Poznaniu od kwietnia w strefie śródmiejskiej za pierwszą godzinę parkowania przyjdzie zapłacić 7 zł, w Gdańsku chcą podnieść opłatę do 5,5 zł.

 

Przy obecnej płacy minimalnej opłata w śródmiejskiej strefie płatnego parowania (odpowiednik bydgoskiej strefy A) może wynieść nawet powyżej 11 zł za godzinę. Obecnie stawka ta wynosi 3 zł.

 

Ze strony ratusza propozycje podniesienia opłat w strefie na razie nie wypłynęły, ale postulat taki pojawił się wśród społeczników. Stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych chce zwiększyć frekwencję w autobusach i tramwajach, poprzez podniesienie opłat za parkowanie. Stowarzyszenie proponuje, aby podnosić tę opłatę stopniowo o złotówkę rocznie.

 

- Ja uważam, że jak już podnosić cenę, to raz a dobrze. Inaczej co roku będzie awantura oburzonych – zabiera głos w dyskusji, w mediach społecznościowych, radny Jakub Mikołajczak, przewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej - Jedno jest pewne: opłaty, kształt i wielkość strefy PP i formy płatności muszą się zmienić.

 

Klub kierowany przez Mikołajczaka ma w Radzie Miasta większość, stąd też z powyższej zapowiedzi wynika, że podwyżka opłat za parkowanie wydaje się bardzo prawdopodobna.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Sondaż: Polacy popierają karanie za nienoszenie maseczek

  Przeglądając wpisy w mediach społecznościowych można odnieść wrażenie, że wzrasta sceptycyzm co do nakazu noszenia maseczek. Jak jednak pokazuje badanie wykonane przez United Surveys dla Dziennika Gazeta Prawna oraz RMF FM, aż 80% ankietowanych popiera nakładanie mandatów za nienoszenie maseczek w sklepach oraz w komunikacji publicznej.

  Etykiety: covid19
 • Rolnicy poszkodowani przez COVID-19 dostaną nadzwyczajne wsparcie

  Na najbliższym posiedzeniu Senat ma się zająć projektem ustawy o nadzwyczajnym wsparciu dla rolników, którzy ucierpieli w wyniku pandemii koronawirusa. – Jeżeli Senat ją przyjmie, to prezydent podpisze niezwłocznie i może w ciągu miesiąca zostaną przeprowadzone wypłaty. Spodziewam się, że w ciągu najbliższych kilku tygodni te dodatkowe pieniądze trafią do gospodarstw – zapowiada minister rolnictwa i rozwoju wsi, Jan Krzysztof Ardanowski. Na pomoc ze środków unijnych, która opiewa na kwotę ponad 270 mln euro, będą mogli liczyć m.in. producenci wołowiny, baraniny, mięsa wieprzowego i drobiowego oraz jaj, mleka i roślin ozdobnych.

Wiadomości z regionu