Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWszystko wskazuje na to, że Grunwaldzka będzie ukończona znacznie szybciej od zachodniej obwodnicy

Wszystko wskazuje na to, że Grunwaldzka będzie ukończona znacznie szybciej od zachodniej obwodnicy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 12 luty 2020 12:04
Wszystko wskazuje na to, że Grunwaldzka będzie ukończona znacznie szybciej od zachodniej obwodnicy Fot: GDDKIA

Żebyśmy odczuli w pełni korzyści związane z oddaniem do użytku odcinka Tryszczyn – Aleksandrowo drogie ekspresowej S-5, konieczne jest oddanie do użytku odcinka Białe Błota – Tryszczyn. Patrząc gołym okiem z perspektywy kierowcy widać, że wiele prac jest jeszcze do wykonania, odzwierciedlają to również statystyki.

Pod koniec stycznia zaawansowanie rzeczowe na tym odcinku wyniosło 65%, pod koniec grudnia było to 62,5%, czyli w styczniu aż tak duży postęp prac nie był. Jak informuje GDDKiA na stronie odcinka, prowadzono w styczniu prace na obiektach inżynieryjnych w miejscowościach: Szczutki, Osówiec, Pawłówek, Lisi Ogon (ostatnio w tym miejscu wprowadzono reorganizację ruchu dla kierowców) oraz w Białych Błotach.

 

Pierwotnie ten odcinek miał być oddany do użytku w maju ubiegłego roku, aneksowano nowy termin na końcówkę marca bieżącego roku, co wydaje się mało prawdopodobne. Wykonawca natomiast wystąpił o aneks do grudnia bieżącego roku.

 

Oddanie do użytku odcinka Białe Błota – Tryszczyn pozwoli kierowcom jadącym od strony Poznania lub Nakła/Szczecinia ominąć Bydgoszcz jeżeli kierują się w kierunku Gdańska lub Inowrocławia/Konina.

 

Rozbudowa ulicy Grunwaldzkiej powoli dobiega końca, według aneksowanego terminu powinna być oddana do połowy roku. Na razie nic nie wskazuje na to, aby ten termin nie został dochowany.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

  We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

  Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

 • To będzie najważniejsze wydarzenie lekkoatletyczne w Polsce w 2020 roku

  Pandemia COVID-19 namieszała w kalendarzu imprez lekkoatletycznych, przesuwając rozpoczęcie sezonu. 19 sierpnia na stadionie Zawiszy odbędzie się II Memoriał Ireny Szewińskiej, najważniejsze zawody w polskim kalendarzu na 2020 roku. Już dzisiaj pojawiła się zapowiedź próby pobicia rekordu Polski w biegu na 2000 metrów, który jest nieruszony od blisko dwóch dekad.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Interesy partii są ważniejsze od interesów narodowych (komentarz)

  W poniedziałek mieliśmy do czynienia w Polsce do rzeczy niebywałej i do tej pory niespotykanej – mieliśmy do czynienia bowiem z pseudodebatami - w podobnym czasie dwaj pretendenci do pełnienia najważniejszej funkcji w państwie zamiast debatować między sobą, debatowali sami ze sobą w dwóch różnych częściach kraju. Do dzisiaj trwa spór między sympatykami, która z tych pseudodebat była ważniejsza, ale tak naprawdę trzeba spojrzeć na to co się zdarzyło jak na coś bardzo przykrego.

 • Prezydent Duda: Ostatnie 5 lat to dobry czas dla polskiej rodziny i polskiego bezpieczeństwa

  Podczas dzisiejszego wiecu w Białej Podlaskiej w województwie lubelskim, prezydent Andrzej Duda zachęcał Polaków do tłumnego udziału w drugiej turze, zachęcając, aby frekwencja była jeszcze większa niż w pierwszej turze, która odbyła się 28 czerwca. Prezydenta apelował o pomoc w dostaniu się do lokalu wyborczego tym, którzy mają trudności w przemieszczaniu się.

Wiadomości z regionu