Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWszystko wskazuje na to, że Grunwaldzka będzie ukończona znacznie szybciej od zachodniej obwodnicy

Wszystko wskazuje na to, że Grunwaldzka będzie ukończona znacznie szybciej od zachodniej obwodnicy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 12 luty 2020 12:04
Wszystko wskazuje na to, że Grunwaldzka będzie ukończona znacznie szybciej od zachodniej obwodnicy Fot: GDDKIA

Żebyśmy odczuli w pełni korzyści związane z oddaniem do użytku odcinka Tryszczyn – Aleksandrowo drogie ekspresowej S-5, konieczne jest oddanie do użytku odcinka Białe Błota – Tryszczyn. Patrząc gołym okiem z perspektywy kierowcy widać, że wiele prac jest jeszcze do wykonania, odzwierciedlają to również statystyki.

Pod koniec stycznia zaawansowanie rzeczowe na tym odcinku wyniosło 65%, pod koniec grudnia było to 62,5%, czyli w styczniu aż tak duży postęp prac nie był. Jak informuje GDDKiA na stronie odcinka, prowadzono w styczniu prace na obiektach inżynieryjnych w miejscowościach: Szczutki, Osówiec, Pawłówek, Lisi Ogon (ostatnio w tym miejscu wprowadzono reorganizację ruchu dla kierowców) oraz w Białych Błotach.

 

Pierwotnie ten odcinek miał być oddany do użytku w maju ubiegłego roku, aneksowano nowy termin na końcówkę marca bieżącego roku, co wydaje się mało prawdopodobne. Wykonawca natomiast wystąpił o aneks do grudnia bieżącego roku.

 

Oddanie do użytku odcinka Białe Błota – Tryszczyn pozwoli kierowcom jadącym od strony Poznania lub Nakła/Szczecinia ominąć Bydgoszcz jeżeli kierują się w kierunku Gdańska lub Inowrocławia/Konina.

 

Rozbudowa ulicy Grunwaldzkiej powoli dobiega końca, według aneksowanego terminu powinna być oddana do połowy roku. Na razie nic nie wskazuje na to, aby ten termin nie został dochowany.

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 31.03.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –76

- liczba osób hospitalizowanych – 75

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 8867

- liczba osób objętych nadzorem – 1500

- liczba pobranych próbek – 2046

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

zwracam się do Pana Ministra z zapytaniem jaka istnieje możliwość pilnej poprawy jakości wyposażenia w środki ochrony indywidualnej wszystkich zespołów ratownictwa medycznego obsługujących bydgoskie szpitale, poprzez pilną dostawę profesjonalnych maseczek antywirusowych typu FFP3 lub FFP2


Otrzymałem dzisiaj bardzo niepokojącą informację, że bydgoscy, i nie tylko bydgoscy, ratownicy medyczni (problem ten dotyczy także ratowników obsługujących szpitale w innych miejscowościach Regionu), w czasie wyjazdów do osób chorych i przewożenia pacjentów do szpitali są wyposażeni wyłącznie w zwykłe maseczki chirurgiczne, które absolutnie nie chronią ratowników  przed zarażeniem koronawirusem!

http://tygodnikbydgoski.pl/rozmowy/jak-koronawirus-wplywa-na-rynek-wydawniczy-w-polsce-rozmowa

Wiadomości z regionu