Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBTBS chce stopniowo zrewitalizować Grunwaldzką nowymi mieszkaniami

BTBS chce stopniowo zrewitalizować Grunwaldzką nowymi mieszkaniami

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 12 luty 2020 16:53

Dzisiaj odbyło się symboliczne zawieszenie wiechy na budowanym przy ulicy Młyńskiej budynku mieszkalnym. Ulica Młyńska położona jest nieopodal ulicy Grunwaldzkiej i Węzła Zachodniego, pomiędzy nasypem kolejowym a Kanałem Bydgoskim.

Zawieszenie wiechy symbolizuje zakończenie prac konstrukcyjnych i rozpoczęcie wykończeniowych, traktuje się moment jest zawieszenia za półmetek inwestycji. Budynek na Okolu BTBS buduje za środki miejskie oraz kredyt z Banku Gospodarstwa Krajowego. Budynek liczyć będzie 5 kondygnacji, znajdzie się w nim 28 mieszkań oraz 21 garaży. Prace budowlane wykonuje firma Ebud, która w przetargu zaoferowała się wybudować apartamentowiec za 9,83 mln zł.

 

Przedstawiciel BTBS przyznał, że spółka zainteresowana jest kolejnymi budowami w okolicy ulicy Grunwaldzkiej, aby docelowo również poprawić jej walory estetyczne.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 31.03.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –76

- liczba osób hospitalizowanych – 75

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 8867

- liczba osób objętych nadzorem – 1500

- liczba pobranych próbek – 2046

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

zwracam się do Pana Ministra z zapytaniem jaka istnieje możliwość pilnej poprawy jakości wyposażenia w środki ochrony indywidualnej wszystkich zespołów ratownictwa medycznego obsługujących bydgoskie szpitale, poprzez pilną dostawę profesjonalnych maseczek antywirusowych typu FFP3 lub FFP2


Otrzymałem dzisiaj bardzo niepokojącą informację, że bydgoscy, i nie tylko bydgoscy, ratownicy medyczni (problem ten dotyczy także ratowników obsługujących szpitale w innych miejscowościach Regionu), w czasie wyjazdów do osób chorych i przewożenia pacjentów do szpitali są wyposażeni wyłącznie w zwykłe maseczki chirurgiczne, które absolutnie nie chronią ratowników  przed zarażeniem koronawirusem!

http://tygodnikbydgoski.pl/rozmowy/jak-koronawirus-wplywa-na-rynek-wydawniczy-w-polsce-rozmowa

Wiadomości z regionu