Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSzopiński w Sejmie: Ta droga znaczona jest krzyżami, znaczona jest śmiercią

Szopiński w Sejmie: Ta droga znaczona jest krzyżami, znaczona jest śmiercią

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 12 luty 2020 19:47

W środę w Sejmie odbyło się drugie czytanie ustawy budżetowej na 2020 roku, po którym pojawiły się kolejne poprawki. W czwartek zajmie się nimi Komisja Finansów Publicznych, natomiast na piątek zaplanowane jest trzecie czytanie. W trakcie dzisiejszej debaty dość stanowczo o drodze S-10 wypowiadał się poseł Jan Szopiński.

Poprawki dotyczące budowy odcinka Bydgoszcz – Toruń, to patrząc z naszej perspektywy lokalnej, najbardziej gorący – Panie ministrze Adamczyk niech pan podejmie decyzję w kwestii budowy tej drogi, bo ta droga znaczona jest krzyżami, znaczona jest śmiercią, znaczona jest ofiarami, które oddały na tej drodze swoje życie. Nie ma tygodnia, aby ktoś nie ginął na tej drodze pomiędzy Bydgoszczą a Toruniem – apelował z mównicy poseł Jan Szopiński – Mówiliście o tym, że to poprzednicy tego nie zrobili, tylko poprzedników nie ma już pięć lat – dodał.

 

Rada Ministrów chce, aby ten odcinek został zbudowany w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, do tej pory nie ma jednak decyzji Eurostat, czy będzie to opłacalne i czy ryzyka nie będą zbyt duże. Posłowie opozycji, w tym Szopiński, domagają się natomiast zabezpieczenia funduszy w ramach programu budowy dróg, tak jak realizowane są prawie wszystkie inwestycje rządowe w Polsce.

 

Po drugim czytaniu zgodnie z procedurą poprawki mogą składać kluby parlamentarne i grupy przynajmniej 15 posłów. Natomiast po pierwszym czytaniu poprawki mogli składać indywidualnie posłowie, o czym pisaliśmy na Portalu Kujawskim. Do tematu wrócimy po czwartkowym posiedzeniu Komisji Finansów Publicznych.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu