Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSzopiński w Sejmie: Ta droga znaczona jest krzyżami, znaczona jest śmiercią

Szopiński w Sejmie: Ta droga znaczona jest krzyżami, znaczona jest śmiercią

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 12 luty 2020 19:47

W środę w Sejmie odbyło się drugie czytanie ustawy budżetowej na 2020 roku, po którym pojawiły się kolejne poprawki. W czwartek zajmie się nimi Komisja Finansów Publicznych, natomiast na piątek zaplanowane jest trzecie czytanie. W trakcie dzisiejszej debaty dość stanowczo o drodze S-10 wypowiadał się poseł Jan Szopiński.

Poprawki dotyczące budowy odcinka Bydgoszcz – Toruń, to patrząc z naszej perspektywy lokalnej, najbardziej gorący – Panie ministrze Adamczyk niech pan podejmie decyzję w kwestii budowy tej drogi, bo ta droga znaczona jest krzyżami, znaczona jest śmiercią, znaczona jest ofiarami, które oddały na tej drodze swoje życie. Nie ma tygodnia, aby ktoś nie ginął na tej drodze pomiędzy Bydgoszczą a Toruniem – apelował z mównicy poseł Jan Szopiński – Mówiliście o tym, że to poprzednicy tego nie zrobili, tylko poprzedników nie ma już pięć lat – dodał.

 

Rada Ministrów chce, aby ten odcinek został zbudowany w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, do tej pory nie ma jednak decyzji Eurostat, czy będzie to opłacalne i czy ryzyka nie będą zbyt duże. Posłowie opozycji, w tym Szopiński, domagają się natomiast zabezpieczenia funduszy w ramach programu budowy dróg, tak jak realizowane są prawie wszystkie inwestycje rządowe w Polsce.

 

Po drugim czytaniu zgodnie z procedurą poprawki mogą składać kluby parlamentarne i grupy przynajmniej 15 posłów. Natomiast po pierwszym czytaniu poprawki mogli składać indywidualnie posłowie, o czym pisaliśmy na Portalu Kujawskim. Do tematu wrócimy po czwartkowym posiedzeniu Komisji Finansów Publicznych.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Sondaż: Polacy popierają karanie za nienoszenie maseczek

  Przeglądając wpisy w mediach społecznościowych można odnieść wrażenie, że wzrasta sceptycyzm co do nakazu noszenia maseczek. Jak jednak pokazuje badanie wykonane przez United Surveys dla Dziennika Gazeta Prawna oraz RMF FM, aż 80% ankietowanych popiera nakładanie mandatów za nienoszenie maseczek w sklepach oraz w komunikacji publicznej.

  Etykiety: covid19
 • Rolnicy poszkodowani przez COVID-19 dostaną nadzwyczajne wsparcie

  Na najbliższym posiedzeniu Senat ma się zająć projektem ustawy o nadzwyczajnym wsparciu dla rolników, którzy ucierpieli w wyniku pandemii koronawirusa. – Jeżeli Senat ją przyjmie, to prezydent podpisze niezwłocznie i może w ciągu miesiąca zostaną przeprowadzone wypłaty. Spodziewam się, że w ciągu najbliższych kilku tygodni te dodatkowe pieniądze trafią do gospodarstw – zapowiada minister rolnictwa i rozwoju wsi, Jan Krzysztof Ardanowski. Na pomoc ze środków unijnych, która opiewa na kwotę ponad 270 mln euro, będą mogli liczyć m.in. producenci wołowiny, baraniny, mięsa wieprzowego i drobiowego oraz jaj, mleka i roślin ozdobnych.

Wiadomości z regionu