Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSzopiński w Sejmie: Ta droga znaczona jest krzyżami, znaczona jest śmiercią

Szopiński w Sejmie: Ta droga znaczona jest krzyżami, znaczona jest śmiercią

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 12 luty 2020 19:47

W środę w Sejmie odbyło się drugie czytanie ustawy budżetowej na 2020 roku, po którym pojawiły się kolejne poprawki. W czwartek zajmie się nimi Komisja Finansów Publicznych, natomiast na piątek zaplanowane jest trzecie czytanie. W trakcie dzisiejszej debaty dość stanowczo o drodze S-10 wypowiadał się poseł Jan Szopiński.

Poprawki dotyczące budowy odcinka Bydgoszcz – Toruń, to patrząc z naszej perspektywy lokalnej, najbardziej gorący – Panie ministrze Adamczyk niech pan podejmie decyzję w kwestii budowy tej drogi, bo ta droga znaczona jest krzyżami, znaczona jest śmiercią, znaczona jest ofiarami, które oddały na tej drodze swoje życie. Nie ma tygodnia, aby ktoś nie ginął na tej drodze pomiędzy Bydgoszczą a Toruniem – apelował z mównicy poseł Jan Szopiński – Mówiliście o tym, że to poprzednicy tego nie zrobili, tylko poprzedników nie ma już pięć lat – dodał.

 

Rada Ministrów chce, aby ten odcinek został zbudowany w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, do tej pory nie ma jednak decyzji Eurostat, czy będzie to opłacalne i czy ryzyka nie będą zbyt duże. Posłowie opozycji, w tym Szopiński, domagają się natomiast zabezpieczenia funduszy w ramach programu budowy dróg, tak jak realizowane są prawie wszystkie inwestycje rządowe w Polsce.

 

Po drugim czytaniu zgodnie z procedurą poprawki mogą składać kluby parlamentarne i grupy przynajmniej 15 posłów. Natomiast po pierwszym czytaniu poprawki mogli składać indywidualnie posłowie, o czym pisaliśmy na Portalu Kujawskim. Do tematu wrócimy po czwartkowym posiedzeniu Komisji Finansów Publicznych.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
 • Około 272 tys. maturzystów rozpocznie w poniedziałek egzaminy

  Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w maju nie odbyły się egzaminy maturalne, które zostały przeniesione na czerwiec. Pierwszy egzamin rozpocznie się w najbliższy poniedziałek 8 czerwca – z języka polskiego.

  Etykiety: matury
 • Oficjalnie: Wybory jeszcze w czerwcu

  Tak jak się spodziewano już od kilku dni – wybory prezydenckie (które pierwotnie miały się odbyć 10 maja) odbędą się 28 czerwca. Dzisiaj decyzję w tej sprawie ogłosiła marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Wybory mają się odbyć metodą hybrydową, czyli w lokalach wyborczych oraz dla korespondencyjnie dla chętnych.

Wiadomości z regionu