Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDwójka chińskich studentów przechodzi dwutygodniową kwarantannę

Dwójka chińskich studentów przechodzi dwutygodniową kwarantannę

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 16 luty 2020 00:24
Dwójka chińskich studentów przechodzi dwutygodniową kwarantannę Fot; Pit1233

Decyzją Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej pod obserwacją znalazło się dwóch studentów bydgoskiej Akademii Muzycznej, którzy niedawno przylecieli z Chin. Jest to standardowa procedura stosowana wobec osób, które przyjeżdżają z tego kraju, po pojawieniu się w Chinach niebezpiecznego dla zdrowia koronowirusa.

Studenci pod obserwacją znajdują się na terenie internatu szkoły plastycznej. Okres obserwacji potrwa dwa tygodnie, jeżeli nie wykażą oni żadnych oznak zakażenia, to będą mogli wrócić do nauki.

 

Na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy studiuje obecnie 18 studentów z Chin oraz jeden Koreańczyk. Władze uczelni podjęły specjalne środki sanitarne, przy wejściu na teren Akademii zbiorniki z płynem do dezynfekcji rąk.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

IMG 20200117 135511 1

20 stycznia 1920 - wkroczenie wojsk polskich do Bydgoszczy

22 stycznia 1920 - oficjalne przyłaczenie Bydgoszczy do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Odważna teza mogąca wyjaśniać przyczyny chaosu na kujawsko-pomorskiej kolei

    W niemal każdej publikacji poświęconej zamieszaniu związanego z cięciami połączeń regionalnych podkreślamy, że główną przyczyną niekorzystnych dla mieszkańców decyzji jest nagłe odejście od planu przeprowadzanie wieloletniego przetargu. Zamiast tego podjęto się ,,na ostatnią” chwilę negocjacji z przewoźnikami, umów jednorocznych, gdzie pozycja negocjacyjna województwa była słaba, stąd też Polregio i Arriva mogli żądać wyższych stawek. Wciąż nie wyjaśniono dlaczego zrezygnowano z przetargu, ciekawą tezę w tym temacie przedstawia publicysta kolejowy Karol Trammer.

    Etykiety: kolej Karol Trammer
  • Protesty rolników – najpopularniejszymi materiałami w 2020 roku

    Portal Kujawski dość duży nacisk kładzie na multimedia, stąd też wiele naszych publikacji ubogaconych jest o dodatkową relacje filmową. Prezentujemy najpopularniejsze materiały z minionego 2020 roku.

Wiadomości z regionu