Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWkrótce polska premiera międzynarodowego spektaklu o Europie

Wkrótce polska premiera międzynarodowego spektaklu o Europie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 19 luty 2020 00:22

,,My, Europa, Uczta narodów” - to tytuł spektaklu, którego premiera miała miejsce 6 lipca na Festiwalu Teatralnym w Awinionie. Jest to dzieło wyjątkowe, bowiem powstaje w kooperacji 24 teatrów z całej Europy, w tym Teatr Polski w Bydgoszczy. Powoli czas na polską premierę, która odbędzie się, jak łatwo się domyśleć w Bydgoszczy. Reżyserem jest Francuz Roland Auzeta.

 

W spektaklu wystąpi 11 aktorów, jedyną Polką jest Dagmara Morwiec-Matuszak, związana z bydgoskim Teatrem Polskim. Spektakl pokazywać, że Europa to nie tylko brukselska biurokracja i zbiór umów handlowych w ramach wspólnego, ale też emocjonalna wspólnota wielu kultur.

 

Premiera w Teatrze Polskim w Bydgoszczy odbędzie się 21 marca.

 

Sejmik zajmie się dotacją

Koszt wystawienia tego spektaklu to prawie 183 tys. zł. 66,6 tys. zł przyznało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w poniedziałek radni wojewódzcy zdecydują o przyznaniu 50 tys. zł dotacji na ten cel. Pozostałe koszty Teatr Polski wypracuje sam. W poniedziałek radni zdecydują również o dotacji w wysokości 30 tys. zł na Festiwal Prapremier, który odbędzie się na przełomie września i października. Projekt uchwały dotyczący przekazania wsparcia na Teatr Polski wart jest zatem 80 tys. zł.

 

Materiał Teatru Polskiego w Bydgoszczy:

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10

Wiadomości z regionu