Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKomisja sejmikowa uważa, że Samorząd Województwa powinien włączyć się w porozumienie na rzecz Emilianowa

Komisja sejmikowa uważa, że Samorząd Województwa powinien włączyć się w porozumienie na rzecz Emilianowa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 21 luty 2020 00:28

We wrześniu w Brzozie podpisane zostało porozumienie na rzecz budowy w Emilianowie terminalu intermodalnego. Porozumienie zawarli: wojewoda w imieniu rządu, PKP SA, PKP Cargo, Port Morski w Gdyni, gmina Nowa Wieś Wielka, Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny i Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Wczoraj dyskutowano o tym na komisji Infrastruktury i Rozwoju Sejmiku Województwa.

Więcej o wrześniowym porozumieniu piszemy - Minister Puda: To będzie jedno z najważniejszych centrów logistycznych w całej Europie

 

Brak w tym porozumieniu Samorządu Województwa był przedmiotem pytań niektórych samorządowców i internautów. Wczoraj radny Roman Jasiakiewicz wyszedł z wnioskiem, aby komisja zawnioskowała do Zarządu Województwa o włączenie się Województwa Kujawsko-Pomorskiego jako partnera do tego porozumienia. Jego wniosek został jednogłośnie przyjęty.

 

- Pora najwyższa, aby Samorząd Województwa włączył się w to co nazywamy suchym portem. Mówi się dużo Wiśle, gdzie inwestycje w kaskadyzację stoją w miejscu, więc skoro jest wola ze strony rządu, żeby to budować, to trzeba się w to włączyć – wyjaśnia radny Roman Jasiakiewicz.

 

Samorządowiec zwraca również uwagę, iż terminal w Emilianowie powinien zostać zapisany w nowej strategii rozwoju województwa, nad którą prace są obecnie prowadzone.

 

Warte obejrzenia

 • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

  Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

 • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

  Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

 • Wojewoda: Sytuacja jest bardzo poważna

  W środę w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono 1216 nowych zachorowań na COVID-19, w poniedziałek było to 1,5 tys. - Sytuacja jest bardzo poważna – powiedział na konferencji prasowej wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

 • Pokonałeś COVID-19? Oddaj osocze i pomóż wyzdrowieć innym Apel wojewody Mikołaja Bogdanowicza

  Terapia osoczem może uratować życie pacjentom chorym na koronawirusa. Wiele osób potrzebuje takiej pomocy. Osocza nie da się wyprodukować. Mogą je oddać tylko ozdrowieńcy, którzy wytworzyli przeciwciała, dzięki którym sami wygrali z chorobą. Niestety, z powodu ogromnego zapotrzebowania na ten drogocenny lek, osocza zaczyna brakować. W związku z tym, z ważnym apelem wystąpił Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Wiadomości z regionu