Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKampania wyborcza toczy się nie tylko w stolicy

Kampania wyborcza toczy się nie tylko w stolicy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 21 luty 2020 15:52

Pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się 10 maja, zanim jednak kampania wyborcza rozpocznie się na dobre, komitety muszą zebrać podpisy poparcia dla kandydatów w celu ich rejestracji. Zbiórka podpisów prowadzona jest w całej Polsce – dzisiaj minister Łukasz Schreiber wspierał zbiórkę podpisów przed targowiskiem na Kapuściskach, jednocześnie zachęcając bydgoszczan do głosowania na urzędującego prezydenta Andrzeja Dudę.

 

- Jesteśmy nie tylko w Warszawie, gdzie się koncentruje największe zainteresowanie opinii publicznej, ale pan prezydent ruszył w trasę po Polsce. My także zbieramy podpisy, staramy się pomagać. To jest pierwszy etap kampanii, oprócz rozmów z ludźmi zebranie 100 tys. podpisów wymaganych pod kandydaturą – mówił minister Łukasz Schreiber – Dla nas cel minimum to milion podpisów pod kandydaturą pana prezydenta i jego wizją Polski.


Lewica inaugurując zbiórkę podpisów w Bydgoszczy zapowiedziała zebranie 0,5 mln podpisów. W ubiegły weekend podpisy pod kandydaturą wicemarszałek Semu Małgorzatą Kidawą-Błońską zbierali w centrum Bydgoszczy bydgoscy samorządowcy Koalicji Obywatelskiej.

 

Dziesięciu chętnych do kandydowania

Pierwszym etapem zgłoszenia kandydata jest zawiadomienie Państwowej Komisji Wyborczej o zawiązaniu komitetu wyborczego. Do tej pory takich zawiadomień wpłynęło 10 od komitetów związanych z: Andrzejem Dudą, Krzysztofem Bosakiem, Leszkiem Samborskim, Małgorzatą Kidawą-Błońską, Piotrem Bakunem, Robertem Biedroniem, Stanisławem Żółtkiem, Szymonem Hołownią, Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem oraz Wojciechem Podjackim. Lista ta nie jest zamknięta, bowiem PKW zgłoszenia przyjmuje do 16 marca.

 

Zapewne, jak uczy historia lat poprzednich, nie wszystkim komitetom uda się zebrać 100 tys. podpisów, ten wymóg zatem zweryfikuje stawkę, pozostawiając najsilniejszych kandydatów w grze o prezydenturę.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 84

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwracam się do Pana Ministra z zapytaniem jaka istnieje możliwość pilnej poprawy jakości wyposażenia w środki ochrony indywidualnej wszystkich zespołów ratownictwa medycznego obsługujących bydgoskie szpitale, poprzez pilną dostawę profesjonalnych maseczek antywirusowych typu FFP3 lub FFP2


Otrzymałem dzisiaj bardzo niepokojącą informację, że bydgoscy, i nie tylko bydgoscy, ratownicy medyczni (problem ten dotyczy także ratowników obsługujących szpitale w innych miejscowościach Regionu), w czasie wyjazdów do osób chorych i przewożenia pacjentów do szpitali są wyposażeni wyłącznie w zwykłe maseczki chirurgiczne, które absolutnie nie chronią ratowników  przed zarażeniem koronawirusem!

http://tygodnikbydgoski.pl/rozmowy/jak-koronawirus-wplywa-na-rynek-wydawniczy-w-polsce-rozmowa
  • Rusza jedyna inwestycja, która będzie realizowana z wojewódzkiego programu kolejowego

    W drugiej połowie marca PKP PLK podpisało umowę ze spółką Porr na modernizację linii kolejowej nr 207 na odcinku Toruń Wschodni – Chełmża. Inwestycja będzie w dużej mierze finansowana przez Unię Europejską z Kujawsko-Pomorskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

    Etykiety: kolej RPO
  • Na drogach mniej samochodów, przez co jeździmy szybciej

    Z danych GDDKiA, ale także operatorów nawigacji GPS wynika, że natężenie ruchu zmalało w momencie wprowadzenie restrykcji związanych z przeciwdziałaniem zagrożeniu koronawirusem. Przełożyło się to wyraźny spadek zdarzeń drogowych, ale już w małym stopniu zmalała liczba ofiar. Pozwala to wysnuć wniosek, że wypadki do których dochodzi są cięższe, stąd też statystycznie na wypadek wzrasta liczba ofiar.

Wiadomości z regionu