Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKampania wyborcza toczy się nie tylko w stolicy

Kampania wyborcza toczy się nie tylko w stolicy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 21 luty 2020 15:52

Pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się 10 maja, zanim jednak kampania wyborcza rozpocznie się na dobre, komitety muszą zebrać podpisy poparcia dla kandydatów w celu ich rejestracji. Zbiórka podpisów prowadzona jest w całej Polsce – dzisiaj minister Łukasz Schreiber wspierał zbiórkę podpisów przed targowiskiem na Kapuściskach, jednocześnie zachęcając bydgoszczan do głosowania na urzędującego prezydenta Andrzeja Dudę.

 

- Jesteśmy nie tylko w Warszawie, gdzie się koncentruje największe zainteresowanie opinii publicznej, ale pan prezydent ruszył w trasę po Polsce. My także zbieramy podpisy, staramy się pomagać. To jest pierwszy etap kampanii, oprócz rozmów z ludźmi zebranie 100 tys. podpisów wymaganych pod kandydaturą – mówił minister Łukasz Schreiber – Dla nas cel minimum to milion podpisów pod kandydaturą pana prezydenta i jego wizją Polski.


Lewica inaugurując zbiórkę podpisów w Bydgoszczy zapowiedziała zebranie 0,5 mln podpisów. W ubiegły weekend podpisy pod kandydaturą wicemarszałek Semu Małgorzatą Kidawą-Błońską zbierali w centrum Bydgoszczy bydgoscy samorządowcy Koalicji Obywatelskiej.

 

Dziesięciu chętnych do kandydowania

Pierwszym etapem zgłoszenia kandydata jest zawiadomienie Państwowej Komisji Wyborczej o zawiązaniu komitetu wyborczego. Do tej pory takich zawiadomień wpłynęło 10 od komitetów związanych z: Andrzejem Dudą, Krzysztofem Bosakiem, Leszkiem Samborskim, Małgorzatą Kidawą-Błońską, Piotrem Bakunem, Robertem Biedroniem, Stanisławem Żółtkiem, Szymonem Hołownią, Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem oraz Wojciechem Podjackim. Lista ta nie jest zamknięta, bowiem PKW zgłoszenia przyjmuje do 16 marca.

 

Zapewne, jak uczy historia lat poprzednich, nie wszystkim komitetom uda się zebrać 100 tys. podpisów, ten wymóg zatem zweryfikuje stawkę, pozostawiając najsilniejszych kandydatów w grze o prezydenturę.

 

Warte obejrzenia

  • Zawisza bliski zakończenia roku na pozycji lidera, Sportis przegrywa sensacyjnie z ousiderem

    Dzisiaj rozgrywane były mecze 16 kolejki IV ligi – ostatniej w roku 2020; runda zasadnicza zakończy się po 18 kolejkach – pozostałe dwie rozegrane zostaną wiosną. Prawie wszystkie kluby mają jednak jeszcze do rozegrania w tym roku zaległe mecze, które zostały przeniesione z uwagi na pandemię COVID-19. Najciekawszym meczem będzie zaległy pojedynek 15 kolejki pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Włocłavią Włocławek, mecz którego stawką może być pozycja lidera – zaplanowany jest on na 28 listopada.

    Etykiety: piłka nożna
  • Na trzy kolejki przed końcem rundy zasadniczej – Zawisza, Lider i Włocłavia pewni gry o awans

    W sobotę i w niedziele zostanie rozegrana 17 kolejka IV ligi, ostatnia w tym roku – co prawda rozgrywane będą jeszcze w 2020 roku mecze zaległe, przeniesione z powodu epidemii COVID-19. Runda zakończona zostanie jednak już po nowym roku – wiosną rozegrane zostaną dwie kolejki rundy zasadniczej. Później nastąpi podział na grupę mistrzowską i spadkową.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

Wiadomości z regionu