Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKampania wyborcza toczy się nie tylko w stolicy

Kampania wyborcza toczy się nie tylko w stolicy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 21 luty 2020 15:52

Pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się 10 maja, zanim jednak kampania wyborcza rozpocznie się na dobre, komitety muszą zebrać podpisy poparcia dla kandydatów w celu ich rejestracji. Zbiórka podpisów prowadzona jest w całej Polsce – dzisiaj minister Łukasz Schreiber wspierał zbiórkę podpisów przed targowiskiem na Kapuściskach, jednocześnie zachęcając bydgoszczan do głosowania na urzędującego prezydenta Andrzeja Dudę.

 

- Jesteśmy nie tylko w Warszawie, gdzie się koncentruje największe zainteresowanie opinii publicznej, ale pan prezydent ruszył w trasę po Polsce. My także zbieramy podpisy, staramy się pomagać. To jest pierwszy etap kampanii, oprócz rozmów z ludźmi zebranie 100 tys. podpisów wymaganych pod kandydaturą – mówił minister Łukasz Schreiber – Dla nas cel minimum to milion podpisów pod kandydaturą pana prezydenta i jego wizją Polski.


Lewica inaugurując zbiórkę podpisów w Bydgoszczy zapowiedziała zebranie 0,5 mln podpisów. W ubiegły weekend podpisy pod kandydaturą wicemarszałek Semu Małgorzatą Kidawą-Błońską zbierali w centrum Bydgoszczy bydgoscy samorządowcy Koalicji Obywatelskiej.

 

Dziesięciu chętnych do kandydowania

Pierwszym etapem zgłoszenia kandydata jest zawiadomienie Państwowej Komisji Wyborczej o zawiązaniu komitetu wyborczego. Do tej pory takich zawiadomień wpłynęło 10 od komitetów związanych z: Andrzejem Dudą, Krzysztofem Bosakiem, Leszkiem Samborskim, Małgorzatą Kidawą-Błońską, Piotrem Bakunem, Robertem Biedroniem, Stanisławem Żółtkiem, Szymonem Hołownią, Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem oraz Wojciechem Podjackim. Lista ta nie jest zamknięta, bowiem PKW zgłoszenia przyjmuje do 16 marca.

 

Zapewne, jak uczy historia lat poprzednich, nie wszystkim komitetom uda się zebrać 100 tys. podpisów, ten wymóg zatem zweryfikuje stawkę, pozostawiając najsilniejszych kandydatów w grze o prezydenturę.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

  We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

  Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

 • To będzie najważniejsze wydarzenie lekkoatletyczne w Polsce w 2020 roku

  Pandemia COVID-19 namieszała w kalendarzu imprez lekkoatletycznych, przesuwając rozpoczęcie sezonu. 19 sierpnia na stadionie Zawiszy odbędzie się II Memoriał Ireny Szewińskiej, najważniejsze zawody w polskim kalendarzu na 2020 roku. Już dzisiaj pojawiła się zapowiedź próby pobicia rekordu Polski w biegu na 2000 metrów, który jest nieruszony od blisko dwóch dekad.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Interesy partii są ważniejsze od interesów narodowych (komentarz)

  W poniedziałek mieliśmy do czynienia w Polsce do rzeczy niebywałej i do tej pory niespotykanej – mieliśmy do czynienia bowiem z pseudodebatami - w podobnym czasie dwaj pretendenci do pełnienia najważniejszej funkcji w państwie zamiast debatować między sobą, debatowali sami ze sobą w dwóch różnych częściach kraju. Do dzisiaj trwa spór między sympatykami, która z tych pseudodebat była ważniejsza, ale tak naprawdę trzeba spojrzeć na to co się zdarzyło jak na coś bardzo przykrego.

 • Prezydent Duda: Ostatnie 5 lat to dobry czas dla polskiej rodziny i polskiego bezpieczeństwa

  Podczas dzisiejszego wiecu w Białej Podlaskiej w województwie lubelskim, prezydent Andrzej Duda zachęcał Polaków do tłumnego udziału w drugiej turze, zachęcając, aby frekwencja była jeszcze większa niż w pierwszej turze, która odbyła się 28 czerwca. Prezydenta apelował o pomoc w dostaniu się do lokalu wyborczego tym, którzy mają trudności w przemieszczaniu się.

Wiadomości z regionu