Jesteś tutaj: HomeBydgoszczAkt oskarżenia przeciwko radnemu PiS skierowano do sądu

Akt oskarżenia przeciwko radnemu PiS skierowano do sądu

Napisane przez  Ł.R. / Gazeta Wyborcza Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 22 luty 2020 14:38

Prokuratura Rejonowa Bydgoszcz Południe skierowała akt oskarżenia przeciwko radnemu PiS Bogdanowi Dz. Sprawa dotyczy kradzieży banera Komitetu Obrony Demokracji, do której dojść miało we wrześniu. O skierowaniu aktu oskarżenia do sądu informuje dzisiaj lokalna Gazeta Wyborcza w wydaniu internetowym.


20 września, w dniu otwarcia nowego budynku Sądu Okręgowego w Bydgoszczy, działacze KOD zaparkowali na parkingu przed budynkiem przyczepę z plandeką krytykującą rządy PiS-u. Jak wynika z ustaleń śledczych, po godzinie 9 baner miał pociąć i zabrać radny PiS Bogdan Dz. Zdaniem Karola Słowińskiego z KOD, całe zajście nagrał sądowy monitoring, w oparciu o który bez problemu można wskazać winnego.

 

Wartość baneru według faktury wystawionej przez firmę go drukującą to około 800 zł, czyli sprawa prowadzona jest o podejrzenie popełnienia przestępstwa. W przypadku udowodnienia radnemu winy i skazania wyrokiem karnym, straciłby mandat radnego.

 

Warte obejrzenia

  • Zawisza przybliża się do III ligi

    W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

    Etykiety: piłka nożna
  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu