Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKlienci bronią swojej piekarni. Sprawa bezprecedensu

Klienci bronią swojej piekarni. Sprawa bezprecedensu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 24 luty 2020 00:35
Klienci bronią swojej piekarni. Sprawa bezprecedensu Archiwum rodzinne Bigońskich

W 1924 roku Wincenty Bigoński założył piekarnie, którą rodzina Bigońskich prowadzi do dzisiaj – od lat 30. działa ona przy ulicy Gdańskiej. Pojawiło się widmo realnego zamknięcia biznesu, najstarszej bydgoskiej piekarni, która za 4 lata mogłaby świętować jubileusz 100. lecia, bowiem właściciel kamienicy wymówił umowę najmu. Klienci zaczęli podpisywać się pod petycją w obronie piekarni.

Sprawa jest bezprecedensowa, bowiem mamy do czynienia z prywatna kamienicą, czyli nie można w żaden sposób wymuszać od właścicieli zmiany zdania. Z drugiej stronie w obronie piekarni pojawiło się wiele podpisów poparcia, są klienci którzy od pokoleń kupują w tym miejscu chleb. Jest też aspekt związany z tym, że jest to najstarsza bydgoska piekarnia, czyli byłoby szkoda tego miejsca.

 

Zainteresowanie społeczne sprawiło, że z właścicielami piekarni spotka się dzisiaj zastępca prezydenta Michał Sztybel. Miasto dysponuje lokalami, którym przydałoby się drugie życie. Z przenosinami piekarni może być problem z uwagi na stary piec kaflowy, ale może w toku rozmów uda się ten problem jakoś rozwiązać.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Tym razem derby Bydgoszczy bez rozstrzygnięcia

    Konfrontacja Zawiszy z Chemikiem przy ulicy Gdańskiej była wyczekiwana od dawna – warto przypomnieć, że mecz ten miał się odbyć w ramach sezonu 2019/2020 w marcu, ale dotarcie wirusa COVID-19 do Polski pokrzyżowało te plany. Mecz się odwlekł, ale nie uciekł, w sobotę 1 sierpnia na inaugurację rozgrywek IV ligi sezonu 2020/2021 Zawisza podejmował przy Gdańskiej Chemika.

  • Zwycięzca okręgowego Pucharu Polski zagra z II ligowcem

    PZPN przeprowadził losowanie 1/16 finału Pucharu Polski w sezonie 2020/2021. II ligowiec Zagłębie Sosnowiec podejmie zwycięzce okręgowego Pucharu Polski w sezonie 2019/2020, którego poznamy w środę 5 sierpnia. Będzie to albo Zawisza Bydgoszcz, albo Unia Janikowo.

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu