Jesteś tutaj: HomeBydgoszczChciano wyprosić media, a teraz chwalą się ich licznym udziałem

Chciano wyprosić media, a teraz chwalą się ich licznym udziałem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 25 luty 2020 07:03

22 marca 2019 roku w Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie wojewody z samorządowcami i parlamentarzystami w sprawie przeciwdziałaniu skażeniom na terenach byłego Zachemu. Spotkanie wywołało emocje z powodu wyproszenia większości mediów (nie wszyscy dali się wyprosić) samym początku spotkania. Dzisiaj Ministerstwo Spraw Wewnętrznych chwali się liczną obecnością mediów.

 

Po wyproszeniu mediów dezaprobatę z powodu takiego przebiegu wydarzeń wyraził poseł Paweł Olszewski i wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski, w rezultacie czego wojewoda ustąpił i część mediów, które były jeszcze na terenie Urzędu Wojewódzkiego, mogło wrócić na spotkanie. Tak to wyglądało w oku naszej kamery:

 

Sprawa wydaje się odgrzewaniem starego kotleta, ale kilka dni temu w odpowiedzi na interpelację posłanki Zielonych Małgorzaty Tracz, wiceminister Paweł Szefernaker chwali się - Jednakże zważywszy na problem degradacji środowiska, zorganizował spotkania (22 marca i 5 kwietnia 2019 r.) z udziałem szerokiego grona uczestników, w tym również Posłów na Sejm RP i przy licznym udziale lokalnych mediów.

 

Być może minister Szefernaker nie uzyskał pełnych informacji z Bydgoszczy, jaka atmosfera towarzyszyła spotkaniu z 22 marca.

 

Posłanka pyta

Interpelację posłanki Małgorzaty Tracz można streścić jako pytanie o przyczyny rozwiązania zespołu eksperckiego, który został rozwiązany w pierwszym kwartale ubiegłego roku oraz co robił później wojewoda w temacie Zachemu? Kluczowe wydaje się tutaj pytanie o podejmowane działania po rozwiązaniu zespołu i jak poinformował minister - Jednocześnie uprzejmie informuję, że w dniu 26 lipca 2019 r. Wojewoda Kujawsko-Pomorski, wskazując na złożoność problemu oraz skalę koniecznych i kosztownych działań zapobiegawczych, wystąpił do Prezesa Rady Ministrów, Ministra Środowiska oraz Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej o powołanie międzyresortowego zespołu, który zająłby się koordynacją całości zadań związanych z dalszą remediacją terenów zanieczyszczonych przez dawne Zakłady Chemiczne „Zachem” w Bydgoszczy.


Póki co jednak nie słyszeliśmy o funkcjonowaniu takiego międzyresortowego zespołu.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Formalne opóźnienia dotyczące budowy drogi ekspresowej S-10

  W lutym Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję, którą można uznać za milową, w procesie przygotowania budowy drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz i Toruń – decyzję środowiskową dla rekomendowanego przez GDDKiA wariantu przebiegu drogi. Do dzisiaj ta decyzja nie jest jednak jeszcze prawomocna.

 • Sondaż: Polacy popierają karanie za nienoszenie maseczek

  Przeglądając wpisy w mediach społecznościowych można odnieść wrażenie, że wzrasta sceptycyzm co do nakazu noszenia maseczek. Jak jednak pokazuje badanie wykonane przez United Surveys dla Dziennika Gazeta Prawna oraz RMF FM, aż 80% ankietowanych popiera nakładanie mandatów za nienoszenie maseczek w sklepach oraz w komunikacji publicznej.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu