Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy UE zgodzi się dofinansować rozbudowę Opery Nova?

Czy UE zgodzi się dofinansować rozbudowę Opery Nova?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 24 luty 2020 16:56
Czy UE zgodzi się dofinansować rozbudowę Opery Nova? Wizualizacja

W ostatnim czasie okazało się, że póki co rozbudowa Opery Nova o czwarty krąg się nie rozpocznie, nie ma bowiem zabezpieczonych na ten cel środków finansowych. Władze województwa chcą pozyskać dofinansowanie z Unii Europejskiej, o realność tego założenia pytał dzisiaj na sesji Sejmiku Województwa wiceprzewodniczący Łukasz Krupa.

 

Rozbudowa miałaby być zrealizowana w oparciu o Regionalny Program Operacyjny na lata 2021-2027. Póki co trudno mówić jednak o szczegółach nowego RPO, w sytuacji gdy przywódcy państw Unii Europejskiej nie mogą dojść do kompromisu w sprawie wysokości wieloletniego budżetu UE. Są też poważne wątpliwości, czy w nowej perspektywie będzie przewidziane rozbudowywanie instytucji kultury.

 

- Czy te założenia są poparte konkretami z Komisji Europejskiej? - interpelował na dzisiejszej sesji wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Łukasz Krupa. Odpowiedź zostanie mu udzielona na piśmie.

 

Pytanie jest dość istotne, bowiem jak wynika z dokumentów Zarządu Województwa, w podobny sposób, ze środków europejskich, planuje się zrealizować rozbudowę Filharmonii Pomorskiej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Formalne opóźnienia dotyczące budowy drogi ekspresowej S-10

  W lutym Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję, którą można uznać za milową, w procesie przygotowania budowy drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz i Toruń – decyzję środowiskową dla rekomendowanego przez GDDKiA wariantu przebiegu drogi. Do dzisiaj ta decyzja nie jest jednak jeszcze prawomocna.

 • Sondaż: Polacy popierają karanie za nienoszenie maseczek

  Przeglądając wpisy w mediach społecznościowych można odnieść wrażenie, że wzrasta sceptycyzm co do nakazu noszenia maseczek. Jak jednak pokazuje badanie wykonane przez United Surveys dla Dziennika Gazeta Prawna oraz RMF FM, aż 80% ankietowanych popiera nakładanie mandatów za nienoszenie maseczek w sklepach oraz w komunikacji publicznej.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu