Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRada Miasta i prezydent nie są zaniepokojeni o budowę czwartego kręgu Opery Nova

Rada Miasta i prezydent nie są zaniepokojeni o budowę czwartego kręgu Opery Nova

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 26 luty 2020 09:49
Rada Miasta i prezydent nie są zaniepokojeni o budowę czwartego kręgu Opery Nova Wizualizacja

Radni PiS-u chcieli, aby Rada Miasta przyjęła dzisiaj stanowisko, w którym wyrażono by niepokój nieujęciem w dokumentach finansowych województwa środków na budowę czwartego kręgu Opery Nova. Zdaniem koalicji rządzącej w Bydgoszczy powodów do niepokoju nie ma, dlatego stanowisko nie zostało prowadzone nawet do porządku obrad.

 

Rada Miasta Bydgoszczy wyraża niepokój brakiem zabezpieczenia środków na budowę czwartego kręgu Opery Nova przez Województwo Kujawsko-Pomorskie. Zgodnie z uzgodnieniami pomiędzy samorządami planowane inwestycje mają zostać sfinansowane w połowie przez Województwo Kujawsko-Pomorskie i Miasto Bydgoszcz – referował projekt stanowiska przewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Wenderlich.

 

W odpowiedzi przewodnicząca Rady Miasta Monika Matowska-Gulczyńska poinformowała, że poza dotacją jaką zabezpieczyła Bydgoszcz w dokumentach finansowych, Opera Nova ma pozyskać kredyt, który spłacany byłby wyższymi dotacjami od Samorządu Województwa. Poparł ją w swoim wystąpieniu prezydent Rafał Bruski.

 

Za wprowadzeniem apelu głosowało 8 radnych, natomiast 19 z Koalicji Obywatelskiej i SLD było przeciwko.

 

Władze województwa natomiast w ostatnim czasie głównie mówią o sfinansowaniu zadania ze środków unijnych w nowej perspektywie finansowej. Oczywiście pod warunkiem, że UE się na to zgodzi, bowiem są wątpliwości co do tego. Na poniedziałkowej sesji wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Łukasz Krupa złożył interpelacje, w której zapytał, czy są jakieś konkrety z Komisji Europejskiej.

 

W budżecie województwa na 2020 rok zapisano jedynie symboliczny 1 milion złotych na budowę czwartego kręgu, o co zabiegał radny Roman Jasiakiewicz.

 

PiS proponował jeszcze dwa apele dzisiaj – do władz Warszawy o ustanowienie ulicy Bydgoskiej w stolicy oraz w sprawie uczczenia zbliżającego się Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Oba stanowiska zostały odrzucone. Rada Miasta zajmie się natomiast dzisiaj stanowiskiem autorstwa Koalicji Obywatelskiej w sprawie trudnej sytuacji w polskiej psychiatrii.

 

Briefing radnych PiS:

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Formalne opóźnienia dotyczące budowy drogi ekspresowej S-10

  W lutym Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję, którą można uznać za milową, w procesie przygotowania budowy drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz i Toruń – decyzję środowiskową dla rekomendowanego przez GDDKiA wariantu przebiegu drogi. Do dzisiaj ta decyzja nie jest jednak jeszcze prawomocna.

 • Sondaż: Polacy popierają karanie za nienoszenie maseczek

  Przeglądając wpisy w mediach społecznościowych można odnieść wrażenie, że wzrasta sceptycyzm co do nakazu noszenia maseczek. Jak jednak pokazuje badanie wykonane przez United Surveys dla Dziennika Gazeta Prawna oraz RMF FM, aż 80% ankietowanych popiera nakładanie mandatów za nienoszenie maseczek w sklepach oraz w komunikacji publicznej.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu