Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRowery miejskie powróciły

Rowery miejskie powróciły

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 01 marzec 2020 15:26
Rowery miejskie powróciły Fot: Bogusław Białas

1 marca to od kilku lat inauguracja sezonu na Bydgoski Rower Aglomeracyjny. Po przerwie zimowej powróciły tzw rowery miejskie. Nowością jest stacja nr 56 na Miedzyniu, która powstała w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Nowa stacja mieści się na skrzyżowaniu ulicy Nakielskiej z Wierzbową i jest najdalej wysuniętą na zachód. Kilka miesięcy temu, również z budżetu obywatelskiego powstała stacja na Okolu, nad Kanałem Bydgoskim, na wysokości ulicy Kanałowej, która wpisuje się w ciąg stacji włączającej Miedzyń. W przyszłych sezonach można się spodziewać kolejnych stacji na Miedzyniu oraz na Czyżkówku i Osowej Górze, gdzie władze miasta lokalizację stacji zapowiadają od kilku lat, ale póki co nie zanosi się na szybką realizację tego zamierzenia.

 

Wypożyczenie roweru do 20 minut jest bezpłatne. Informacje praktyczne, o tym jak korzystać z BRA, prezentujemy na naszym Portalu w zakładce – Bydgoski Rower Aglomeracyjny

 

W 2019 roku z Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego skorzystano 262,7 tys. razy, aktywnych było natomiast ponad 60,2 tys. użytkowników.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

  • Można odnieść wrażenie, że Polacy zagubili instynkt samozachowawczy

    Z analizy jaką przedstawionej w piątek przez ministra zdrowia wynika, że już nie tak wiele nam brakuje to scenariusza ,,gorszego od czarnego”, co skutkowałoby totalną zapaścią służby zdrowia. Tymczasem tysiące osób wczoraj protestowało w około 60 miastach przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej, wcześniej w tygodniu mieliśmy też protesty rolnicze, nie mówiąc już o anarchistach, którzy protestują przeciwko wprowadzaniu obostrzeń do walki z COVID-19. To wszystko znacząco zwiększa ryzyko rozwoju pandemii.

  • Czarny dzień w kujawsko-pomorskim. Tylko dzisiaj zmarła podobna liczba osób co przez cały kwiecień

    Dzisiaj z powodu COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono rekordowe 21 zgonów, co jest bliskie wynikowi jaki miał miejsce przez cały kwiecień (28 zgonów). Do tej pory nie odnotowywaliśmy dziennie dwucyfrowych liczb ofiar. W skali kraju odnotowano dzisiaj 153 zgony.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu