Jesteś tutaj: HomeBydgoszczO tym jak sprawić, aby plastik nie był kojarzony ze śmieciami, na bydgoskich targach

O tym jak sprawić, aby plastik nie był kojarzony ze śmieciami, na bydgoskich targach

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 03 marzec 2020 15:33

Dzisiaj rozpoczyna się w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym odbywa się 4. edycja Międzynarodowych Targów Kooperacji Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM. Firmy z całego świata chwalą się swoimi tehnologiami, ale równolegle odbywa się konferencja poświęcona wyzwaniom przed jakimi staje branża.

Unia Europejska oczekuje coraz to większego wskaźniku recyclingu zużytych tworzyw sztucznych. O tym jak sobie z tym radzić oraz jakie korzyści mogą przynieść kolejne rozwiązania będzie mowa przez najbliższe dni, do czwartku gdy zakończą się targi.

 

- Targi są związane są z bardzo silną dziedziną naszego miasta, przetwórstwem sztucznych oraz narzędziowcami – powiedział przed otwarciem INNOFORM prezydent Rafał Bruski - To co widzimy to są najnowsze technologie, a liczba wystawców pokazuje, że są to targi niezwykle potrzebne.


Włodarz Bydgoszczy zwrócił też uwagę na aspekt ekologiczny - Co mnie dzisiaj cieszy, w dzisiejszej dobie – pokazanie, że tworzywa sztuczne można przetwarzać i wykorzystywać wielokrotnie, to jest dzisiaj wyzwanie dla wszystkich, którzy w tej branży działają. To jest redukcja kosztów, ale też dbanie o środowisko.

 

W ramach targów firmy głównie z Europy, ale też ze Stanów Zjednoczonych prezentują swoje maszyny do przetwórstwa polimerów. Odbywa się też biuro karier dla poszukujących pracy, co jest szczególnie ważne również dla biznesu, bo często rozwój wstrzymuje brak kadry. W ramach targów prowadzone są też dwie konferencje: Eko-Polimery oraz Druk 3D.

 

Zobaczyć możemy też recycling w praktyce, czyli np. to, że zużytą butelkę 1,5 litrową po napoju można przetworzyć na szalik. Prezentowany jest również bolid wyścigowy stworzony w ramach recyclingu.

 

- Pokazujemy, że te plastiki nie są takie złe, że można je przetwarzać wielokrotnie, można z nich robić rzeczy o których nie mamy pojęcia – wyjaśnia Katarzyna Meger, prezes Bydgoskiego Klastra Przemysłowego, zaangażowanego w organizację targów.

 

Warte obejrzenia

  • Remis w meczu na szczycie – Zawisza mistrzem jesieni

    W zaległym meczu 15 kolejki IV ligi Zawisza Bydgoszcz zremisował z Włocłavią Włocławek, pod fenomenalnej końcówce meczu. Dla niebiesko-czarnych oznacza to pozycję lidera do końca 2020 roku. Do końca rundy zasadniczej pozostały jeszcze dwie kolejki, plus kilka zaległych meczów.

    Etykiety: piłka nożna
  • Memoriał Ireny Szewińskiej awansował do rangi Gold w cyklu Continental Tour

    Pierwszą dobrą wiadomością dla Bydgoszczy jest ustalenie, że będzie gospodarzem również 3. Memoriału im. Ireny Szewińskiej, który odbędzie się 30 czerwca 2021 roku. Druga – będzie to wydarzenie już innej rangi o znacznie wyższym prestiżu – World Athletics awansowała Memoriał do rangi Gold, przez co kolejne mitingi będą wydarzeniami lekkoatletyczymi prawie najwyższej rangi, wyżej jest bowiem tylko Diamentowa Liga.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

Wiadomości z regionu