Jesteś tutaj: HomeBydgoszczO tym jak sprawić, aby plastik nie był kojarzony ze śmieciami, na bydgoskich targach

O tym jak sprawić, aby plastik nie był kojarzony ze śmieciami, na bydgoskich targach

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 03 marzec 2020 15:33

Dzisiaj rozpoczyna się w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym odbywa się 4. edycja Międzynarodowych Targów Kooperacji Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM. Firmy z całego świata chwalą się swoimi tehnologiami, ale równolegle odbywa się konferencja poświęcona wyzwaniom przed jakimi staje branża.

Unia Europejska oczekuje coraz to większego wskaźniku recyclingu zużytych tworzyw sztucznych. O tym jak sobie z tym radzić oraz jakie korzyści mogą przynieść kolejne rozwiązania będzie mowa przez najbliższe dni, do czwartku gdy zakończą się targi.

 

- Targi są związane są z bardzo silną dziedziną naszego miasta, przetwórstwem sztucznych oraz narzędziowcami – powiedział przed otwarciem INNOFORM prezydent Rafał Bruski - To co widzimy to są najnowsze technologie, a liczba wystawców pokazuje, że są to targi niezwykle potrzebne.


Włodarz Bydgoszczy zwrócił też uwagę na aspekt ekologiczny - Co mnie dzisiaj cieszy, w dzisiejszej dobie – pokazanie, że tworzywa sztuczne można przetwarzać i wykorzystywać wielokrotnie, to jest dzisiaj wyzwanie dla wszystkich, którzy w tej branży działają. To jest redukcja kosztów, ale też dbanie o środowisko.

 

W ramach targów firmy głównie z Europy, ale też ze Stanów Zjednoczonych prezentują swoje maszyny do przetwórstwa polimerów. Odbywa się też biuro karier dla poszukujących pracy, co jest szczególnie ważne również dla biznesu, bo często rozwój wstrzymuje brak kadry. W ramach targów prowadzone są też dwie konferencje: Eko-Polimery oraz Druk 3D.

 

Zobaczyć możemy też recycling w praktyce, czyli np. to, że zużytą butelkę 1,5 litrową po napoju można przetworzyć na szalik. Prezentowany jest również bolid wyścigowy stworzony w ramach recyclingu.

 

- Pokazujemy, że te plastiki nie są takie złe, że można je przetwarzać wielokrotnie, można z nich robić rzeczy o których nie mamy pojęcia – wyjaśnia Katarzyna Meger, prezes Bydgoskiego Klastra Przemysłowego, zaangażowanego w organizację targów.

 

Warte obejrzenia

 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna
 • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

  Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Zieloni: Cała ta koncepcja powinna wylądować na śmietniku

  W czwartek władze województwa w Chełmie witały barkę z około 150 tonami ładunku, na tej uroczystości pojawili się też ekolodzy wyrażając swój protest wobec planów budowy kolejnych stopni wodnych na Wiśle. Tego samego dnia przez Urzędem Marszałkowskim działacze Zielonych i Polski 2050 Szymona Hołowni wyrazili poparcie dla postulatów ekologów. O krytyce polityki władz województwa rozmawiamy z Sylwestrem Jankowskim z Zielonych.

 • Siarzewo dzieli lewicę

  W 2019 roku lista lewicy w wyborach do Sejmu RP zdobyła w województwie kujawsko-pomorskim 4 mandaty poselskie. Wspólną listę stworzyło SLD, Wiosna oraz Razem. Po półtora roku widzimy w województwie kujawsko-pomorskim, że coraz więcej spraw dzieli formacje lewicowe. Zaczęło się od krytyki młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia wobec planów budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

Wiadomości z regionu