Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRadni zmienili wójtowi Fundatorowi szyki

Radni zmienili wójtowi Fundatorowi szyki

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 06 marzec 2020 07:28

- Co nagle to po diable – przypomniał ludowe przysłowie radny Henryk Sykut, twierdząc iż nie należy na szybko podejmować decyzji dotyczących zwiększenia dofinansowania przebudowy świetlicy w Cielu, której koszty dla gminy Białe Błota okazały się ponad dwukrotnie wyższe niż pierwotnie planowano. Na wtorkowej sesji radni nie zgodzili się na zwiększenie dofinansowania dla tej inwestycji.

W ramach remontu świetlicy w Cielu miała zostać przebudowana na dzienny dom pobytu, przy wsparciu 1,2 mln zł dotacji. Radnym nie podoba się, iż inwestycja, która pierwotnie miała gminę kosztować około 300 tys. zł, będzie kosztować blisko 700 tys zł.

W porządku obrad znalazła się korekta budżetowa zakładała zwiększenie wydatków na tę inwestycję w roku 2020 o dodatkowe 363,5 tys. zł, co nie spodobało się wszystkim radnym - 300 tys. warto było włożyć w ten budynek, aby go odnowić. Teraz mamy włożyć 700 tys., to nas już boli – mówił radny Henryk Sykut, w którego opinii ten budynek jest źle zaprojektowany pod względem bezpieczeństwa pożarowego. Zdaniem Sykuta jeżeli wydatkowane ma być blisko 700 tys. zł, ,to lepiej zbudować dom dziennego pobytu od podstaw.

 

Zwiększenie finansowania przez Radę Gminy jest konieczne, aby móc rozstrzygnąć przetarg.

 

Na komisji budżetowej radni opiniowali wcześniej projekt zwiększenia dofinansowania dla tego zadania o 303,5 tys. zł. We wtorek pojawiła się jednak autopoprawka dokładające kolejne 60 tys. zł, bowiem w poniedziałek nastąpiło otwarcie ofert w przetargu i okazało się, że bez zwiększenia kwoty nie uda się rozstrzygnąć przetargu. Radna Maria Wolsztyńska dziwiła się, że już tydzień wcześniej radni dostali informację o potrzebie zwiększenia finansowania tej inwestycji, skoro otwarcie ofert nastąpiło dopiero w poniedziałek - Jak to się dzieje, że przed otwarciem ofert wiemy, że trzeba dołożyć?


Radny Henryk Sykut zawnioskował, aby w procedowanej korekcie budżetu nie ujmować zwiększenia środków na przebudowę świetlicy w Cielu. Wójt Dariusz Fundator protestował przeciwko temu wskazując na to, że grozi to utratą dotacji w wysokości 1,2 mln zł. Radni w głosowaniu przyjęli jednak poprawkę Sykuta, co oznacza, że sprawą świetlicy radni zajmą się najprawdopodobniej na sesji pod koniec marca.

 

Na wniosek radnej Wolsztyńskiej przyjęto też poprawkę na zwiększenie finansowania programów profilaktyki zdrowotnej w gminie o 92 tys. zł kosztem utrzymania dróg. Argumentowała to łagodną zimą, przez co można było zaoszczędzić środki przewidziane na odśnieżanie.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

  • Sutkowski: szczyt trzeciej fali epidemii około 20-25 marca

    Szczyt trzeciej fali epidemii wypadnie około 20-25 marca - powiedział PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. W jego ocenie, przyrost zakażeń można ograniczyć szybko nawet o 70 procent, ale wymagałoby to odpowiedzialności społecznej.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu